Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Hacking


Alkis29
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δες αναλογία τιμής - μέρες παραλαβής.

Εγώ προτείνω από εδώ καλύτερα, και θα το έχεις πιο γρήγορα και θα στηρίξεις κάποιο μαγαζί σε αυτή την περίοδο. (κοίτα στο σκρουτζ για τιμές)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υποψιν οτι το guide του plailect θα παρει ενα major update συντομα που θα κανει την διςδικασια ακομα πιο ευκολη οποτε οσοι θελουν να το ακολουθησουν ας περιμενουν λιγο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο νέος οδηγός για a9lh. Πιο μικρός και πιο εύκολος μάλλον.

https://github.com/Plailect/Guide/wiki

 

Είμαι με ver.9.9.0-26E

 

Απο οτι καταλαβαίνω έχω browser (26) οπότε αρχίζω απο

 

Homebrew launcher (Browser)

 

συνεχίζω με Downgrade σε 9.2.0

 

βάζω το 2.10 ctrtransfer

 

και τέλος αφού έχω έτοιμα (πρίν ξεκινήσω καν την όλη διαδικασία) όλα τα αρχεία απο το Section 1 του arm9loaderhax συνεχίζω μέχρι τέλους.

 

Απο κει και πέρα δεν έχω ιδέα πως υποτίθεται πρέπει να συνεχίσω για να παίζω "Backup". Είναι φαντάζομαι το NTR CFW που αναφέρει στο τέλος; Πετάω και τα roms και οκ; Περισσότερο για emulators θέλω να κάνω τη διαδικασία αλλα δε με χαλαεί να δώ και 2-3 κανονικά games

 

Αν κάποιος έχει μια παραπάνω ιδέα ας πει μην μπρικάρω τπτ χωρίς λόγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, ο οδηγός πρακτικά τελειώνει λόγο πιο πάνω, στο 15.

 

Παιχνίδια ή εφαρμογές (π.χ emulators) θα κατεβάζεις σε μορφή .cia, θα τα βάζεις στην sd card και έπειτα μέσω του FBI θα τα κάνεις εγκατάσταση.

Άλλος τρόπος για να κατεβάζεις παιχνίδια είναι το freeshop αλλά δεν έχω ιδέα πώς το χρησιμοποιείς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, ο οδηγός πρακτικά τελειώνει λόγο πιο πάνω, στο 15.

 

Παιχνίδια ή εφαρμογές (π.χ emulators) θα κατεβάζεις σε μορφή .cia, θα τα βάζεις στην sd card και έπειτα μέσω του FBI θα τα κάνεις εγκατάσταση.

Άλλος τρόπος για να κατεβάζεις παιχνίδια είναι το freeshop αλλά δεν έχω ιδέα πώς το χρησιμοποιείς.

 

Ακόμα καλύτερα. Κατεβάζω ήδη τα απαραίτητα αρχεία, τα χωρίζω σε parts και ελπίζω οτι δεν θα φάει σκάλωμα γιατί ιδιαίτερα στο downgrade part βλέπω εχει καμια 10ρια IF υποπεριπτώσεις αν κάτι πάει στραβά :P

 

Θέλω να πιστεύω οτι η σειρά των πραγμάτων είναι όπως την έγραψα παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεται cfw και εγκατάσταση .cia με fbi σε 3ds 11.0.0-33E ;Επίσης έχω ένα θέμα αρκετά αστείο.Ο μικρός αδερφός μου έσπασε το τσιπ από το προστατευτικό θύρας gba που είχε το ds lite και το έχωσε στην θύρα κάρτας sd πως μπορώ να το βγάλω;Αν το πάω σε μαγαζί πόσο λέτε να μου πάρουν;Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεται cfw και εγκατάσταση .cia με fbi σε 3ds 11.0.0-33E ;Επίσης έχω ένα θέμα αρκετά αστείο.Ο μικρός αδερφός μου έσπασε το τσιπ από το προστατευτικό θύρας gba που είχε το ds lite και το έχωσε στην θύρα κάρτας sd πως μπορώ να το βγάλω;Αν το πάω σε μαγαζί πόσο λέτε να μου πάρουν;Ευχαριστώ.

 

CFW θα βάλεις με τον οδηγό πιο πάνω, αλλά πρέπει να γίνει downgrade και αυτό είναι το πιο δύσκολο. Τότε θα βάζεις και .cia με το FBI.

 

 

Για το άλλο δυστυχώς δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

CFW θα βάλεις με τον οδηγό πιο πάνω, αλλά πρέπει να γίνει downgrade και αυτό είναι το πιο δύσκολο. Τότε θα βάζεις και .cia με το FBI.

 

 

Για το άλλο δυστυχώς δεν ξέρω.

όντως το άλλο είναι πολύ wtf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τέλος λοιπόν. Περίπλοκη αλλα "εύκολη" διαδικασία overall. Φόρτωσα και ένα κάρο games επάνω (αν και δυσκολεύτηκα πολύ να βρώ παιχνίδι που να με ενδιαφέρει) και τώρα ψάχνω για emulators. Μακράν το πιο κουραστικό πράγμα είναι η εγκατάσταση των .cia απο τα games. Ιδιαίτερα κάποια με 1-2gb κάνουν κάνα εικοσάλεπτο το καθένα ενώ η κάρτα είναι evo+

 

Όποιος έχει απορίες ας πεί. Μπορώ να βοηθήσω τώρα που τα έχω φρέσκα.

 

Ευχαριστώ για τον οδηγό παραπάνω που μου άνοιξε την όρεξη να ξεθάψω το 3ds.

Επεξ/σία από klainmaingr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bump/edit:

 

Βλέπω πολλοί να αναφερονται σε EU/US versions κτλ. Εγώ το μόνο που κάνω απο χθές είναι να βάζω .cia μέσω του FBI installer (πόσο γελοία ονοματοδοσία). Όλα φαίνεται να παίζουν κανονικά. Να ανησυχώ ή αυτό αφορά μόνο άτομα με flashcards?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...