Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Hacking


Alkis29
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατι δεν βαζετε το freeshop να μην μπλεκετε με cias, fbi κλπ ; Κατεβαζεις απο το freeshop, ανοιγεις κ παιζεις , πιο απλα δεν γινεται

 

Γιατί δεν ήξερα οτι υπάρχει :P

 

Κάλλιο αργά. Δουλεύει και με την 11; Γιατί σε κάτι videάκια που βλέπω τώρα αναφέρονται σε παλιότερες εκδόσεις.

 

edit: Ναι οκ δουλεύει. Mother of hacks..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθως είναι το custom firmware αλλά πολλές φορές κάνουν patch τα παιχνίδια.

Ε δες τι region είναι το παιχνίδι που κατέβασες (από εκεί που το κατέβασες) και αν είναι ίδιο region με του 3ds τότε μπες online, αν και δεν έχουν αναφερθεί πολλά bans με τα custom firmware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Btw το ban τι αφορά; Account ban/console ban; Σου απαγορεύει να παίξεις online ή δεν μπορείς να κάνεις και updates κτλ; Φαντάζομαι το freeshop συνεχίζει να λειτουργεί κανονικά παρόλα αυτά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω ιδέα, δεν το έχω ψάξει. :P

Νομίζω είναι online, αλλά τα περισσότερα ήταν για 1-2 εβδομάδες.

 

Μόνο στο badge arcade ήταν perma ban, λόγο του ότι κλέβανε (cheat) σε online game.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν βαζετε το freeshop να μην μπλεκετε με cias, fbi κλπ ; Κατεβαζεις απο το freeshop, ανοιγεις κ παιζεις , πιο απλα δεν γινεται

Έχει και μεγάλα games όπως pokemon omega ruby,super mario bros 2;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω βοήθεια με το 2ds

Έχω ένα 2ds και θέλω να το hack ποίος μπορεί να με βοηθήσει και πως θα περάσω παιχνίδια μετά...

Σε τι firmware βρίσκεσαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους,  

Η αγαπημένη μου ανηψιά μου παραπονέθηκε χτες,  πως δεν της παίζουν τα παιχνιδάκια που της είχα βάλει σε μια ace kard πριν απο αρκετά χρόνια.  Κοιτάω και είχε κάνει αναβάθμιση στην Ver. 11.0.0-33E    Μπορεί κάποιος να το κάνει downgrade κλπ.  Για να της το δώσω και να παίζει κανα παιχνιδάκι?   Επειδή ο οδηγός που βρήκα μερικά post πιο πίσω ήταν τραγικά δύσκολος για μένα,  και νομίζω πως θέλει κολητήρια κλπ.   Μπορεί να το δώσω σε κάποιον να το κάνει?  Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Καλησπέρα σε όλους,  

Η αγαπημένη μου ανηψιά μου παραπονέθηκε χτες,  πως δεν της παίζουν τα παιχνιδάκια που της είχα βάλει σε μια ace kard πριν απο αρκετά χρόνια.  Κοιτάω και είχε κάνει αναβάθμιση στην Ver. 11.0.0-33E    Μπορεί κάποιος να το κάνει downgrade κλπ.  Για να της το δώσω και να παίζει κανα παιχνιδάκι?   Επειδή ο οδηγός που βρήκα μερικά post πιο πίσω ήταν τραγικά δύσκολος για μένα,  και νομίζω πως θέλει κολητήρια κλπ.   Μπορεί να το δώσω σε κάποιον να το κάνει?  Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

 

Το πιθανότερο είναι πως σε συμφέρει να πάρεις μία καινούρια R4i κάρτα που είναι συμβατή με το 11.0.0-33. Γύρω στα 18 ευρώ παίζει. Για nds games μιλάμε, έτσι;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ενδιαφέρει μια λύση για downgrade, Cfw  κλπ. για να της βάλω παιχνίδια και απο 3ds και nds.  Βασικά θέλω να παίζει παιχνιδάκια!  Δεν ξέρω ποιες λύσεις έχω. Αλλά αν γίνεται να τις βάλω ότι καλύτερο κυκλοφορεί σε ''αναβάθμιση''....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους,  

Η αγαπημένη μου ανηψιά μου παραπονέθηκε χτες,  πως δεν της παίζουν τα παιχνιδάκια που της είχα βάλει σε μια ace kard πριν απο αρκετά χρόνια.  Κοιτάω και είχε κάνει αναβάθμιση στην Ver. 11.0.0-33E    Μπορεί κάποιος να το κάνει downgrade κλπ.  Για να της το δώσω και να παίζει κανα παιχνιδάκι?   Επειδή ο οδηγός που βρήκα μερικά post πιο πίσω ήταν τραγικά δύσκολος για μένα,  και νομίζω πως θέλει κολητήρια κλπ.   Μπορεί να το δώσω σε κάποιον να το κάνει?  Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

καλημερα

αν και τσιπαρω ολες τις κονσολες δεν ετυχε να ασχοληθω ακομη με 3ds

αν δεν βιαζεσαι να ριξω μια ματια τι χρειαζεται και να σου πω?

εισαι αθηνα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...