Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Hacking


Alkis29
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα κατάφερα και χάκαρα το 3ds μου. Απο δω και πέρα, όποτε βγαίνει καινούριο system update από την nintendo μπορώ να το κάνω κανονικά;

Επίσης, pokemon sun/moon από cia μπαίνουν online ή πάμε για χειμερινό μπάνιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κατάφερα και χάκαρα το 3ds μου. Απο δω και πέρα, όποτε βγαίνει καινούριο system update από την nintendo μπορώ να το κάνω κανονικά;

Επίσης, pokemon sun/moon από cia μπαίνουν online ή πάμε για χειμερινό μπάνιο;

καλή ερωτησούλα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι είναι ο κανόνας το γράφει και ο οδηγός οτι πρέπει να έχεις cartridge μέσα έστω του απλου ds ή ακόμα και flashcard.

 

ένα από γνήσιο παιχνίδι ή και μία θήκη που έχει μέσα μία sd κάρτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε κάνε τα Updates κανονικά, όταν πας να ξεκινήσεις το game σε ρωτάει αν θες να κάνεις Update αλλιώς νομίζω το Y ξεκινάει το Update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε κάνε τα Updates κανονικά, όταν πας να ξεκινήσεις το game σε ρωτάει αν θες να κάνεις Update αλλιώς νομίζω το Y ξεκινάει το Update.

Ναι σε ρωταει αν θες, απλα ρωταω αν μπορω να τα κανω χωρις να χω καποιο προβλημα επειδη στο freeshop δεν μου βγαζει τα updates.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγκατέστησα ένα παιχνίδι που είναι για USA region. Πάω να το τρέξω αλλά μένει σε μαύρη οθόνη. Δοκίμασα άλλο αρχείο άλλα συνεχίζει η μαύρη οθόνη. Κάνω κάτι λάθος στην εγκατάσταση ή πρέπει να κάνω άλλη διαδικασία λόγω διαφορετικού region?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια περναω, με την βοηθεια του οδηγου, το cfw σε 11.2.0. Η ερωτηση που εχω ειναι, το καθε βημα απαιτει αφαιρεση sd ωστε να περασω τα αρχεια του επομενου; διοτι καποια αρχεια (πχ boot.3dsx) θελουν replace απο το ενα βημα στο αλλο.
Φανταζομαι ναι απλα απο περιεργια κυριως ρωταω μηπως γνωριζει καποιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ένα θέμα με old 3ds xl πατάω το power να ανοίξει η συσκευή και απλώς για 1-2 δευτερόλεπτα ανάβει το μπλέ φωτάκι και μετα σβήνει.Τι μπορεί να είναι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...