Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Hacking


Alkis29
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν χρειάζεται καποια διαδικασια....μαλλον εχει προβλημα το παιχνιδι σου....Εγω εχω μονο USA παιχνιδια και δεν ειχα ποτέ πρόβλημα.....

 

Τελικά το αρχείο ήταν προβληματικό. Δοκίμασα να βάλω άλλα usa παιχνίδι,τα οποία λειτουργούν κανονικά.

 

Επίσης έχω πρόβλημα με το super mario maker for 3ds. Προσπαθώ να συνδεθώ online για να παίξω τις πίστες άλλων παιχτών άλλα μου βγάζει error 006-0102 an error has occured.

Τι μπορεί να συμβαίνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το αρχείο ήταν προβληματικό. Δοκίμασα να βάλω άλλα usa παιχνίδι,τα οποία λειτουργούν κανονικά.

 

Επίσης έχω πρόβλημα με το super mario maker for 3ds. Προσπαθώ να συνδεθώ online για να παίξω τις πίστες άλλων παιχτών άλλα μου βγάζει error 006-0102 an error has occured.

Τι μπορεί να συμβαίνει;

Τα αλλα παιχνιδια σου παιζουν κανονικα?Το εχω κι εγω αυτο το προβλημα,ενω εχει ιντερνετ κανονικα δεν μπορει να παιξει τα παιχνιδια online.Φταιει το ρουτερ μου (technicolor)Σε αλλο ρουτερ(netgear)παιζει κανονικα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα αλλα παιχνιδια σου παιζουν κανονικα?Το εχω κι εγω αυτο το προβλημα,ενω εχει ιντερνετ κανονικα δεν μπορει να παιξει τα παιχνιδια online.Φταιει το ρουτερ μου (technicolor)Σε αλλο ρουτερ(netgear)παιζει κανονικα.

 

Τα κανονικά αγορασμένα μου παιχνίδια μπαίνουν κανονικά στο internet.

Έκανα και τις ρυθμίσεις που προτείνει η nintendo για τον dns server, αλλά παραμένει το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-_-

Το 3ds πλέον δεν μπορεί να ανοίξει χωρίς την sd (βασικά αργότερα θα ανοιγει).

 

Βάλε το arm9loaderhax.bin από το luma3ds στην sd card.

 

 

Για ποιο λόγο δεν κάνειες ότι λέει ο οδηγός.; -_-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πού κόλλησες;

Όταν κολλάει κάποιος, καλύτερα να ρωτάει.

 

Σκέφτηκες καλύτερα να σβήσεις όλη την sd χωρίς να την κάνεις backup στο pc;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...