Προς το περιεχόμενο

Nintendo 3DS Hacking


Alkis29
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είχα κανει downgrade σε 9.2.0 πριν καιρό και το είχα άφησει.Προσπαθησα σήμερα να του περάσω το soundhax αλλά δε μπόρεσα με τίποτα.Ολο κολαγε και έκανε restart το μηχάνημα.Τελικά έκανα update σε 11.0.2.35(Το τελευταίο) και εξακολουθεί να κολλάει . Εννοείται πως κατεβασα διαφορετικά αρχεία κάθε φορά ανάλογα την έκδοση όπως λέει ο οδηγός.Ξερει κανείς τίποτα?? Μήπως φταιει το ότι η κάρτα είναι micro sd με ανταπτορα sd?Δεν μπορώ να φανταστώ κάτι άλλο.Εκτος και αν το hack δεν είναι ακόμα τελειοποιημενο για old3ds..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν εννοώ αυτό. -_-

Εγώ έβαλα το a9lh πριν βγάλουν το soundhax.

 

Δεν νομίζω να φταίει το ότι έχεις microsd, αν θες δοκίμασε να βάλεις την sd που είχε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτο εννοω και εγω.Εσυ δεν εβαλες το soundhax..Τεσπα.Problem solved.Στο folder options στο tab view ξετικαρα την επιλογη Hide extensions  for known file types και ετσι ειδα οτι το otherapp.bin ηταν otherapp.bin.bin...Χαζο προλβλημα που ομως με καθυστερησε ωρα..Προχωρησε κανονικα το χακ και πλεον βλεπω homebrew launcher..Παω να το τελειωσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κατεβασει το homebrew στο 2ds μου ολα ωρεα και καλα τορα πως στο δι@ολο το βγαζω? εχω στην αλλη μου καρτουλα το mario kart 7 και θελω να βγαλω το homebrew και δεν ξερω τι να κανω ολοι λενε να σβησω τα αρχεια απο την καρτα αλλα γινετε αυτο οπως στο παιδι απο πανο τι να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακολούθησες τον οδηγό που ένας θεός ξέρει πόσες φορές έχω βάλει εδώ;

Κάνε restore το nand backup πριν ξεκινήσεις όλα αυτά, το αρχικό nand backup.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακολούθησες τον οδηγό που ένας θεός ξέρει πόσες φορές έχω βάλει εδώ;

Κάνε restore το nand backup πριν ξεκινήσεις όλα αυτά, το αρχικό nand backup.

ειναι a9lh,εχω το αρχικο nand πρεπει να κανω αυτο που λες? 

Οχι δεν εχω δει απο εδω τον οδηγο ειδα τον οδηγο απο το original site και ειδα αυτο το video 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αρχή να μην βλέπεις video, επειδή αλλάζουν γρήγορα τα πράγματα οπότε μετά από λίγο καιρό δεν είναι αρκετά καλά.

 

 

Ναι, θα κάνεις restore το αρχικό nand μέσω του decrypt9, δεν θα επιλέξεις αυτό που λέει "keep a9lh".

 

Αν επιτρέπεται υπάρχει κάποιος λόγος που θες να βγάλεις το a9lh;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αρχή να μην βλέπεις video, επειδή αλλάζουν γρήγορα τα πράγματα οπότε μετά από λίγο καιρό δεν είναι αρκετά καλά.

 

 

Ναι, θα κάνεις restore το αρχικό nand μέσω του decrypt9, δεν θα επιλέξεις αυτό που λέει "keep a9lh".

 

Αν επιτρέπεται υπάρχει κάποιος λόγος που θες να βγάλεις το a9lh;

Αν γινεται να παιξω ds και 3ds games τοτε το αφινω αλλα τορα το μονο που εχω ειναι gameboy advance 

 

Επισης εχω λιγο lag

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις διαβάσει καθόλου για το a9lh και τι μπορείς να κάνεις, ε; -_-

 

Μια χαρά παίζεις 3ds games και θα παίζεις και ds games χωρίς flashcart (σε σχετικά λίγο καιρό ελπίζω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...