Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γμτ μου τελείωσε η δοκιμαστική περίοδος των Win 8 που είχα βάλει... Τώρα ποιός κάθεται να τα ξαναπεράσει όλα ξανά σε 7άρια; Φτου... Υπάρχει κανένας τρόπος να επεκτείνω την χρήση της έκδοσης αυτής;

 

το ίδιο και εμένα... αν βρεις τρόπο παράκαμψης βάλε μια φωνή... τα πήρα βέβαια τα 8 για το λαπτοπ.. πρώτη φορά αγόρασα Windows.... αλλά τώρα βαριέμαι να κάνω ολόκληρη διαδικασία για τον σταθερό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παρακαμψη δεν υπαρχει..τουλαχιστον νομιμη εκτος αν μιλατε για παρακαμψη του θειου μπαμπη εκει αλλαζει το πραγμα xD

Ούτε του θειου μπάμπη υπάρχει κάτι που να αξίζει τον κόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιας και τελείωσε και σε μένα η δοκιμαστική περιόδος των win 8 preview release (και δεν βρήκα παράκαμψη) μπορώ να κάνω upgrade στην κανονική έκδοση των win 8 ή θέλει ξήλωμα και απο την αρχή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οσους εχουν την release, κατεβαστε την κανονικη εκδοση των Pro, δεν ξερω αν λειτουργει και με αλλες εκδοσεις μιας και εγω σε αυτην το δοκιμασα, και ακολουθηστε τα βηματα.

http://itknowledgeexchange.techtarget.com/sql-server/upgrading-windows-8-rp-to-rtm/

Σημειωση: το αρχειο βρισκετε στο iso Που θα κατεβασετε. Με αυτο τον τροπο σας δινετε η επιλογη να κρατησετε τα παντα. Εμενα λειτουργησε μια χαρα, και συνεχιζει να λειτουργει πο τον Οκτωβριο που το εκανα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι επιδόσεις στα παιχνίδια έχουν πέσει σε μεγάλο βαθμό !

Εχω τα windows 8 64bit αλλά από επιδόσεις δεν βλέπω καλά πράγματα , το metro interface το βλέπω βαρετό και από αισθητικής απόψεως γενικά δεν μου αρέσουν.

Είπα να ξεκινήσω με προγραμματισμό για metro εφαρμογές αλλά δεν με ενθουσιάζει και πολύ , είναι αρκετά εύκολα αλλά δεν ξέρω αν έχει νόημα αφού δεν πρόκειται να πουληθούν, εκτός και αν με πληρώσει καμιά εταιρεία να της φτιάξω καμιά εφαρμογή για παρουσίαση των προϊόντων της κλπ. 

Μου αρέσει το linux 1000% καλύτερα απλά για windows υπάρχουν φοβερές εφαρμογές και γι'αυτό είπα να τα δοκιμάσω κρίμα τα λεφτά...

 

Πείτε την γνώμη σας και εσείς.

Μέχρι στιγμής με windows 7 έπαιζα όλα τα παιχνίδια με ανάλυση 1920χ1080 και πολύ καλή ποιότητα , τώρα πως γίνεται να έχω χειρότερες επιδόσεις στα 8 δεν το έχω καταλάβει. Έχω και την τελευταία έκδοση του οδηγού της nvidia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι επιδόσεις στα παιχνίδια έχουν πέσει σε μεγάλο βαθμό !

Εχω τα windows 8 64bit αλλά από επιδόσεις δεν βλέπω καλά πράγματα , το metro interface το βλέπω βαρετό και από αισθητικής απόψεως γενικά δεν μου αρέσουν.

Είπα να ξεκινήσω με προγραμματισμό για metro εφαρμογές αλλά δεν με ενθουσιάζει και πολύ , είναι αρκετά εύκολα αλλά δεν ξέρω αν έχει νόημα αφού δεν πρόκειται να πουληθούν, εκτός και αν με πληρώσει καμιά εταιρεία να της φτιάξω καμιά εφαρμογή για παρουσίαση των προϊόντων της κλπ. 

Μου αρέσει το linux 1000% καλύτερα απλά για windows υπάρχουν φοβερές εφαρμογές και γι'αυτό είπα να τα δοκιμάσω κρίμα τα λεφτά...

 

Πείτε την γνώμη σας και εσείς.

Μέχρι στιγμής με windows 7 έπαιζα όλα τα παιχνίδια με ανάλυση 1920χ1080 και πολύ καλή ποιότητα , τώρα πως γίνεται να έχω χειρότερες επιδόσεις στα 8 δεν το έχω καταλάβει. Έχω και την τελευταία έκδοση του οδηγού της nvidia.

Δεν ισχυουν αυτα που λες .Σε ποιο παιχνιδι εχεις μειωμενες επιδοσεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο δεν ειναι απο τα 8. Κατι δεν περαστηκε σωστα. Αν δεν μπορεσεις να το λυσεις βαλτα απο την αρχη ή παμε παλι σε 7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μερικοί που λέτε εδω οτι έχουν πέσει οι επιδόσεις στα παιχνίδια μπορείτε να μου ανεβασετε screenshots με fps απο τα 7 και απο τα 8 αντίστοιχα;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μερικοί που λέτε εδω οτι έχουν πέσει οι επιδόσεις στα παιχνίδια μπορείτε να μου ανεβασετε screenshots με fps απο τα 7 και απο τα 8 αντίστοιχα;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Αυτο δεν ισχυει! Απλα δεν εχει περαστει κατι σωστα και υπαρχει αυτο το αποτελεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσοι εχετε την εκδοση των win 8 pro (upgrade version με 30 ευρω, 15 για οσους ειχαν κουπονι), εχοεν δοκιμασει clean install και φυσικα δεν γινει το activation, θυμαστε εαν στο show desktop εμφανιζε σε watermark την εκδοση build 9200?

Το watermark φευγει εφοσον γινει δεκτο το activation (Εστω με το γνωστο κολπο απο registry)?

Η μηπως εχω εγκαταστασει λαθος build?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσοι εχετε την εκδοση των win 8 pro (upgrade version με 30 ευρω, 15 για οσους ειχαν κουπονι), εχοεν δοκιμασει clean install και φυσικα δεν γινει το activation, θυμαστε εαν στο show desktop εμφανιζε σε watermark την εκδοση build 9200?

Το watermark φευγει εφοσον γινει δεκτο το activation (Εστω με το γνωστο κολπο απο registry)?

Η μηπως εχω εγκαταστασει λαθος build?

Το κλειδί για το media center,το ενεργοποιησες σε περισσότερα από ένα PC?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

οσοι εχετε την εκδοση των win 8 pro (upgrade version με 30 ευρω, 15 για οσους ειχαν κουπονι), εχοεν δοκιμασει clean install και φυσικα δεν γινει το activation, θυμαστε εαν στο show desktop εμφανιζε σε watermark την εκδοση build 9200?

Το watermark φευγει εφοσον γινει δεκτο το activation (Εστω με το γνωστο κολπο απο registry)?

Η μηπως εχω εγκαταστασει λαθος build?

εφόσον γίνει δεκτό το activation

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...