Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η επιλογή υπάρχει κανονικά στο ίδιο σημείο με τα 7 όπως είπαν και πιο πάνω.Αν θες βάλε ένα screenshot από το "choose desktop background" να καταλάβουμε,μπορεί για κάποιο λόγο να έχεις μπερδευτεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα έχω πειράξει και τα δύο που αναφέρετε αλλά και πάλι τζίφος. Οι ρυθμίσεις ενέργειας είναι στα τέρματα, τα άλλα settings τα δοκίμασα και με 0 και με 100000 μπας και ξεγελαστεί, αλλά @@. Έχω σιχαθεί να το βλέπω.

btw desktop

 

Τελικα βρηκες λυση; Σιγουρα κατεβασες το reg αρχειο;

 

http://www.eightforums.com/attachments/f1/f11/7787d1344970162-power-options-add-console-lock-display-off-timeout-windows-8-add_console_lock_display_off_timeout.reg

 

Επισης, εαν βαλεις το 0, δε θα κανει κατι, γιατι ετσι θα ενεργοποιειται στιγμιαια. Καθε αριθμος αντιστοιχει σε λεπτα. Οποτε βαλε 60.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει παρατηρησει κανεις οτι στο task manager δεν δειχνει την συχνοτητα που εχεις κλοκαρει τον επεξεργαστη αλλα αλλη ουτε καν την default .Eγω για παραδειγμα εχω τον επεξεργαστη στα 3,680 και ενω οταν βαζω occt στο cpu -z δειχνει 3,680 στο task manager δειχνει 3.02 ,ουτε καν δηλαδη 3,2 που ειναι το default turbo speed που  μπορεις να πεις θα μπορουσε να δειχνει  .Εχω διαβασει που το εχουν και αλλοι το θεμα αυτο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!

έχω ΑΥΘΕΝΤΙΚΑ (από την εποχή των 95 είχα να το πω αυτό) win8 με την προσφορά, τα οποία μπήκαν σε μηχάνημα που είχε 7άρια 64άρια...

αποτέλεσμα να έχω 64μπιτα win8

θέλω όμως να γυρίσω στα 7 για τον σταθερό και να δοκιμάσω τα 8άρια στο νετμπουκάκι μου

η ερώτηση είναι: ο κωδικός που πήρα τελικά, θα με αφήσει να εγκαταστήσω 32bit λειτουργικό?

Ναι κανωνικοτατα :)

 

στα 7 όταν έβαζες φόντο κάτι σου έλεγε και δίπλα κάθε πόση ώρα θες να αλλάζει, ενώ στα 8 δεν έχει τέτοια επιλογή

Κανεις μεγαλο λαθος........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστω πολυ αλλα το product key δεν υπαρχει πουθενα!αμα το αφησω ετσι τηα εχω προβλημα στο μελλον;

 

Καλύτερα ζήτα το από αυτόν που πήρες τον υπολογιστή. Αν κάποια στιγμή κάνεις ένα format πώς θα ξαναενεργοποιήσεις τα windows?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερώτηση γιά όποιον τα έβαλε μέσω upgrade. 

 

μετά το upgrade τα προγράμματα που έχετε σας παίζουν κανονικά? αντιμετώπισε κανεις προβλημα συμβατότητας?

θαθελα να τα δοκιμασω, αλλά επειδή έχω κάποια προγράμματα της σχολής δε θαθελα ναχω εκπλήξεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται με το τι εννοείς καλύτερο performance..

Στα παιχνίδια π.χ είναι πάνω-κάτω το ίδιο.

 

Σε browsing performance τα 8 είναι καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά καμιά εφαρμογή της προκοπής υπάρχει; Ψάχνω μισή ώρα τώρα και όλες, δωρεάν και μη, δεν μου λένε κάτι! Εσείς χρησιμοποιείτε καμιά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά καμιά εφαρμογή της προκοπής υπάρχει; Ψάχνω μισή ώρα τώρα και όλες, δωρεάν και μη, δεν μου λένε κάτι! Εσείς χρησιμοποιείτε καμιά;

 

Κατά τη γνώμη μου, υπάρχουν αρκετές που έχουν ένα ενδιαφέρον, τουλάχιστον για εμένα.

Ωστόσο, σίγουρα, οι περισσότερες προς το παρόν είναι σε μεγάλο βαθμό "επαναλήψεις" άλλων και σχετικά "φτωχές" σε δυνατότητες ή με ψιλοπροβλήματα.

Όσο αφορά όμως την εκτίμηση του αν είναι "της προκοπής", θα έλεγα πως είναι πολύ περισσότερο υποκειμενικό σα ζήτημα. Κάποια αρέσουν λιγότερο ή περισσότερο σε κάποιους, κάποια άλλα σε άλλους κ.ο.κ.

 

Θα σου έλεγα κάποιες που έχω βάλει (αν θα σ' ενδιέφερε) αλλά δεν έχω πρόχειρο το μηχάνημά μου (με τα 8άρια) τώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γμτ μου τελείωσε η δοκιμαστική περίοδος των Win 8 που είχα βάλει... Τώρα ποιός κάθεται να τα ξαναπεράσει όλα ξανά σε 7άρια; Φτου... Υπάρχει κανένας τρόπος να επεκτείνω την χρήση της έκδοσης αυτής;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...