Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σήμερα εγκατέστησα ξανά τα 8άρια μιας και σε λίγες μέρες βγαίνει η αναβάθμιση τους.

Ξεκινάω λοιπόν να "στήνω" τα metro apps αφού πρώτα έγιναν οι αναβαθμίσεις τους απο το Store.

Το πρόβλημα μου  είναι με το app Ειδήσεις. Τώρα όταν το πατάω δεν βγάζει ειδήσεις απο το Bing News όπως θυμάμαι πως έκανε

όταν τα είχα πρωτοεγκαταστήσει πέρυσι, αλλά μου βγάζει να επιλέξω από πολλές άλλες πηγές.

Επίσης δεν μπορώ να επιλέξω αυτές τις πηγές να εμφανίζονται μέσα στο πλακίδιο της εφαρμογής.

Κάθε πηγή δημιουργεί το δικό της πλακίδιο πάνω στο metro.

Με δεξί κλικ μέσα στην εφαρμογή η μόνη επιλογή που εμφανίζεται είναι η sources πάνω αριστερά, ούτε Bing Daily, ούτε my News, ούτε Videos. Μόνο Sources.

Έτσι έχει γίνει πλέον η εφαρμογή? Υπάρχει κάποια λύση?

 

Επίσης το app Video δεν αναπαράγει κανένα αρχείο, έχω μαύρη εικόνα και παίζει μόνο ο ήχος. Ποιο είναι το καλύτερο πακέτο codec για τα 8?

Ο VLC παίζει τα πάντα, απλά θέλω και αυτό το app να είναι λειτουργικό.

 

Το λειτουργικό είναι Windows 8 Pro 64bit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.... εχω 2 ερωτησεις να κανω σχετικα με windows 8 pro 32bit

 

1) Το λαπτοπ μου ειχε προεγκατεστημενα windows 7 ομως οταν του περασα τα 8 ψιλο αρκει να ανοιξει εφαρμογες και γενικως κολαει. Δεν ειναι κανενα παλιο μηχανημα συγκεκριμενα ειναι ενα toshiba satellite αυτο εδω  

--> http://www.toshiba.co.il/en/laptops/satellite/r850/satellite-r850-12r/ . Τι θα μπορουσε να φταιει;; Γιατι να μην τα σηκωνει ειναι δυσκολο!

 

2) Αν θελησω να κανω φορματ και ξανα εγκατασταση με αυθεντικο cd στον σταθερο μου... θα δεχτει παλι το κλειδι ή θα πρεπει να βρω καποιο αλλο απο ιντερνετ;

 

Σημειωση... στο σταθερο περασα κανονικα με το αυθεντικο cd και στο λαπτοπ επισεις αλλα εβαλα κλειδι που βρηκα στο ιντερνετ καθως δεν δεχοταν αυτο που ειχε πανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω Win8 x64 με άδεια από το msdnaa, επίσης πήρα και το κλειδί για τα 8.1 πάλι από το msdnaa

μπορώ να κάνω την αναβάθμιση χωρίς format;

Απλα τρεξε το exe.

 

Για καποιο λογο δεν ανοιγει το pc. Μου βγαζει προβλημα με το winload.exe.

Μονο φορματ μπορω να κανω τωρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το παραπνω πορβλημα προσπαθισα να κανω repair τα windows και μου εβγαλε οτι ο δισκος ειναι κλειδωμενος. Εβαλα τα windows στον intel και ο corsair πουθενα. Τι μπορω να κανω? Μου ειχε ξανασυμβει, ειχα βαλει παλι τα windows σε αλλο δισκο και οταν το ανοιξα εμφανιστηκε ο corsair και ετσι μπορεσα να το κανω φορματ. Τωρα ομως δεν τον βλεπω πουθενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Και δεν μπορώ να το διαγράψω,  μόνο να το απενεργοποιησω από το πίνακα ελέγχου .σωστά;

νομίζω ναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.... εχω 2 ερωτησεις να κανω σχετικα με windows 8 pro 32bit

 

1) Το λαπτοπ μου ειχε προεγκατεστημενα windows 7 ομως οταν του περασα τα 8 ψιλο αρκει να ανοιξει εφαρμογες και γενικως κολαει. Δεν ειναι κανενα παλιο μηχανημα συγκεκριμενα ειναι ενα toshiba satellite αυτο εδω  

--> http://www.toshiba.co.il/en/laptops/satellite/r850/satellite-r850-12r/ . Τι θα μπορουσε να φταιει;; Γιατι να μην τα σηκωνει ειναι δυσκολο!

 

2) Αν θελησω να κανω φορματ και ξανα εγκατασταση με αυθεντικο cd στον σταθερο μου... θα δεχτει παλι το κλειδι ή θα πρεπει να βρω καποιο αλλο απο ιντερνετ;

 

Σημειωση... στο σταθερο περασα κανονικα με το αυθεντικο cd και στο λαπτοπ επισεις αλλα εβαλα κλειδι που βρηκα στο ιντερνετ καθως δεν δεχοταν αυτο που ειχε πανω.

μαλλον δεν εχεις περασει drivers σωστους

περνα οπωσδηποτε για καρτα γραφικων,τσιπσετ και ahci controller.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δυστυχώς έχασα τα Windows 8 που είχα αγοράσει από τη Microsoft όταν είχαν βγει στα 30€. Το δισκάκι που τα είχα γράψει χάθηκε και πάνω είχα γραμμένο και το Serial Number. Είναι πολύ πιθανό να τα έχει βρει κάποιος και να τα έχει χρησιμοποιήσει.

1) Μπορώ να τα κατεβάσω ξανά χωρίς φυσικά να πληρώσω και αν ναι, πως;

2) Μπορεί όποιος τα έχει βρει να τα κάνει δικά του και να μην μπορώ να τα χρησιμοποιήσω;

 

Αυτό που έχω στα χέρια μου είναι η πληρωμή από το Paypal στο email μου.

 

Ευχαριστώ.

 

Υ.Γ.: Είναι δυνατόν; Δεν θα έπρεπε να υπάρχουν στο Account μας τα προγράμματα που αγοράζουμε; Πόσο πίσω έχει μείνει αυτή η Microsoft τέλος πάντων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...