Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια, μολις εκανα update κανονικα σε Win 8.1 pro N x86 μέσω του store.

Παω να βαλω το media player και μου πεταει μηνυμα

"Windows Update Standalone Installer" 

"This update is not applicable to your computer"

Έχω κατεβάσει τη σωστή έκδοση. Τι να κάνω; Οτι update βγαζει το έχω κανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Η εκκίνηση του υπολογιστή μου έγινε πιο αργή μετά την εγκατάσταση των 8.1 και το έχω παρατηρήσει και σε άλλους υπολογιστές αυτό το πράγμα. Οι δικοί σας ανοίγουν το ίδιο γρήγορα με πριν; :unsure:</p>

Το ίδιο παρατήρησα και εγώ και στο laptop και στο desktop.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια, μολις εκανα update κανονικα σε Win 8.1 pro N x86 μέσω του store.

Παω να βαλω το media player και μου πεταει μηνυμα

"Windows Update Standalone Installer" 

"This update is not applicable to your computer"

Έχω κατεβάσει τη σωστή έκδοση. Τι να κάνω; Οτι update βγαζει το έχω κανει.

Άκυρο, το βρηκα τελικα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εκκίνηση του υπολογιστή μου έγινε πιο αργή μετά την εγκατάσταση των 8.1 και το έχω παρατηρήσει και σε άλλους υπολογιστές αυτό το πράγμα. Οι δικοί σας ανοίγουν το ίδιο γρήγορα με πριν; :unsure:

 

Και εγω το εχω αυτο το προβλημα στο welcome κολλαει

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω μπορω να πω οτι εκει που φορτωνε στην εκκινηση και εδειχνε την συνδεση με τον λογαριασμο τωρα ισως το  κανει 1 sec πιο αργα ,κλαιν ...Αυτο ομως που παρατηρησα 1-2 φορες ειναι οτι σε restart στο αρχικο screen αργει να βγαλει το mouse ενω δεν το κανει αυτο σε σβησιμο του pc και ανοιγμα .Την τριτη βεβαια φορα που το δοκιμασα με restart εβγαλε το mouse αμεσως ,τωρα ποιος ξερει ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα φορματ. Φυσικα image 8.1 δεν εχω οποτε εβαλα τα 8 και θα βαλω πανω τα 8.1. Προβλημα; Οταν εκανα φορματ κανονικα 8 με την εγκατασταση και το microsoft account. Μου εβαλε ως και το backround που ειχα.και ολα τα εικονιδια της επιφανειας. Τωρα που το φορματ εγινε μετα την αναβαθμιση σε 8.1 δεν υπαρχει τιποτα.στο store επειτ απο 70 update παντα με 8 πανω δεν μου εμφανιζει ακομα την αναβαθμιση σε 8.1

Edit. Μολις εμφανισε μετα απο 74 update τα 8.1. Ξεκινησε το download

Φοβαμαι οτι το κολλημα του ΙΕ εχει να κανει με το language pack. Εχω αγγλικα 8 και βαζω γλωσσα απο πινακα ελεγχου.το εχει κανει αλλος ετσι ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω windows 8 64bit pro και το update δεν εμφανιζεται καθολοου στο store, επισης μπηκα και στο site της Microsoft οπου εχει ενα λινκ για την αναβαθμιση το οποιο και αυτο μετα με πηγαινει στο store με το ιδιο αποτελεσμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω windows 8 64bit pro και το update δεν εμφανιζεται καθολοου στο store, επισης μπηκα και στο site της Microsoft οπου εχει ενα λινκ για την αναβαθμιση το οποιο και αυτο μετα με πηγαινει στο store με το ιδιο αποτελεσμα

Εχω και γω το ιδιο προβλημα.. Δεν καταφερα να βρω με τιποτα λυση. Επικοινωνησα με τεχνικη υποστήριξη και το ψαχνουν. Δεν γινεται σε μενα με τιποτα να γινει εγκατασταση η ενημερωση  KB2871389 η οποια ειναι υπευθυνη για την προετοιμασια των Windows 8 ωστε να αναβαθμιστουν σε 8.1

Με ενημερωσαν οτι επειδη ειναι αργα αν δεν επικοινωνησουν μαζι μου αποψε μεχρι τις 20:00 τοτε αναγκαστικά παμε για δευτερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...