Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το δοκιμάζω κ αυτό...

 

Μήπως παίζει κάποιο ρόλο το ότι έχω τον δίσκο κάθετα και πλαγίως;

 

Δεν νομίζω. Καλό θα ήταν όμως να τσεκάρεις την υγεία του σκληρού δίσκου με το HD Sentinel. Ένας απο τους λόγους που έχει αργή απόκριση, μπορεί να είναι ο σκληρός δίσκος άμα έχει πάθε ζημιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν νομίζω. Καλό θα ήταν όμως να τσεκάρεις την υγεία του σκληρού δίσκου με το HD Sentinel. Ένας απο τους λόγους που έχει αργή απόκριση, μπορεί να είναι ο σκληρός δίσκος άμα έχει πάθε ζημιά.

Και αυτό το έκανα, μια χαρά δείχνει ότι είναι.

Αν και η θερμοκρασία είναι λίγο υψηλή, 47 βαθμούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδια μπορεί κανείς να με πεί πως διαγράφουμε το φάκελλο ''Windows.old'' στα windows 8.1?

εχω αλλαξει και τα δικαιώματα από το system τα πήγα στο διαχειριστη και τιποτα πάλι με ζητάει άδεια από το SYSTEM  και τρώει τζάμπα 10 γιγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα θέλω μια βοήθεια όπως δήποτε γιατί πραγματικά τα έχω βρει σκούρα! Πριν μερικές μέρες έκανα format το laptop μου βασικά το γύρισα σε εργοστασιακές ρύθμισης όλα καλά μέχρι που πάω να κάνω τα update και δεν με αφήνει δηλαδή τα κάνει και μου λέει πως θέλει restart αν το κάνω μου λέει :failure windows update reverting changes

 

περιμένω 30 λεπτά κάνει restart μπορεί να άνοιξη κανόνια μπορεί και να το ξανά κάνει αυτό και να κάνει άλλο ένα 30 λεπτό

κολλάει κάπως το σύστημα και παρατήρησα πως αν πατήσω task manager μου δείχνει πολλές φορες το Disk 100% χωρίς να κάνω σχεδόν τίποτα!

οποιος μπορεί να βοηθήσει το ευχαριστώ πραγματικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω στον chrome και μπαίνω στο blogger αλλά συνήθως φωτίζει το όνομα χρήστη, στο πίνακα ελέγχου μπορώ να βάλω το κείμενο που γράφω όχι όμως με HTML ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΑΓΟΡΕΎΕΙ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα θέλω μια βοήθεια όπως δήποτε γιατί πραγματικά τα έχω βρει σκούρα! Πριν μερικές μέρες έκανα format το laptop μου βασικά το γύρισα σε εργοστασιακές ρύθμισης όλα καλά μέχρι που πάω να κάνω τα update και δεν με αφήνει δηλαδή τα κάνει και μου λέει πως θέλει restart αν το κάνω μου λέει :failure windows update reverting changes

 

περιμένω 30 λεπτά κάνει restart μπορεί να άνοιξη κανόνια μπορεί και να το ξανά κάνει αυτό και να κάνει άλλο ένα 30 λεπτό

κολλάει κάπως το σύστημα και παρατήρησα πως αν πατήσω task manager μου δείχνει πολλές φορες το Disk 100% χωρίς να κάνω σχεδόν τίποτα!

οποιος μπορεί να βοηθήσει το ευχαριστώ πραγματικά!

 

Κοιτα αυτό αν σε βοηθήσει.

 

Με άλλο τρόπο: Control Panel -> Troubleshooting (ειτε στο search ή στα εικονίδια) -> View all ->Windows Update

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε laptop Dell εγκαθιστω τα windows 8 64 bit αγγλικα. 

Στην ενεργοποιηση υπαρχει προβλημα. Δεν γινεται αυτοματα. Πρεπει να κανω ενεργοποιηση δια τηλεφωνου. Οταν μιλησα μιλησα με εκπροσωπο της Microsoft, μου ειπε οτι κατι εχω αλλαξει στο hardware και πρεπει να επισκεφθω την Dell. Οπερ και επραξα. Και οπως αναμενοταν, διαπιστωθηκε οτι δεν εχω πραγματοποιησει καποια αλλαγη.

Καμμια ιδεα για το τι φταιει και δεν γινεται αυτοματα η ενεργοποιηση των windows 8 ;

H Dell τι σου ειπε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως με το τελευταίο update

1.δεν μπορώ να κάνω κανένα game install από τον θείο, μόνο original απο steam...

2.δείχνει συνέχεια restart and update και κάθε φορά που το κάνω κάνει δήθεν 7 updates install αλλα συνεχίζει να δείχνει το ίδιο.

3.δεν ανοίγει το windows update, βγάζει error

4.μια δουλεύει και μια όχι το screen saver.

 

εξακολουθώ να πιστεύω πως τα 8 σκέτα ήταν πολύ περισσότερο stable απο τα 8.1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως με το τελευταίο update

1.δεν μπορώ να κάνω κανένα game install από τον θείο, μόνο original απο steam...

2.δείχνει συνέχεια restart and update και κάθε φορά που το κάνω κάνει δήθεν 7 updates install αλλα συνεχίζει να δείχνει το ίδιο.

3.δεν ανοίγει το windows update, βγάζει error

4.μια δουλεύει και μια όχι το screen saver.

 

εξακολουθώ να πιστεύω πως τα 8 σκέτα ήταν πολύ περισσότερο stable απο τα 8.1

 

Ριξε μια ματια στα παρακάτω

 

http://windows.microsoft.com/en-us/windows/troubleshoot-problems-installing-updates#1TC=windows-8

 

Ποιο antivirus εχεις ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το Bitdefender από την εξάμηνη προσφορά, το ολοκληρωμένο δλδ όχι το τσαμπέ.

 

Το είδα το παραπάνω κ ευχαριστώ, αλλά δεν με βοήθησε.

 

Πάντως μου βγάζει το error 529

WindowsUpdate_00000529 OR WindowsUpdate_dt000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε κι το παρακατω

http://www.microsoftfixit.net/fix-microsoft-error-code-0x00000529

 

Απενεργοποιησε προσωρινα το antivirus

 

 

Αν δεν αλλαξει κατι τρεξε και την εντολη sfc /scannow και ξανα δοκιμασε να περασεις τα updates ενα την φορα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...