Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πως γινεται να βγαλω την επιλογη να ζηταει τον κωδικο καθε φορα που ανοιγει το λαπτοπ?

 

1.Πάτα Windows key+R και πληκτρολόγισε netplwiz

2. Ξετίκαρε την παρακάτω επιλογή:

unckech-the-use-pass-windows-8.jpg

 

3. Θα σου ζητήσει τον κωδικό σου:

enter-ur-password-windows-8.jpg

 

Βάλτον πάτα οκ, και κάνε restart.

 

Έτοιμος!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καπου διαβασα οτι το fast boot ενεργοποιειται μονο σε shut down/shut up και οχι σε restart. Εκανα μετρησεις με το χρονομετρο, και εβγαλαν ακριβως την ιδια ωρα. Στα 12 και κατι δευτερολεπτα. Τι παιζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Luxx, on 31 May 2014 - 10:38 PM, said:Luxx, on 31 May 2014 - 10:38 PM, said:Luxx, on 31 May 2014 - 10:38 PM, said:

Καπου διαβασα οτι το fast boot ενεργοποιειται μονο σε shut down/shut up και οχι σε restart. Εκανα μετρησεις με το χρονομετρο, και εβγαλαν ακριβως την ιδια ωρα. Στα 12 και κατι δευτερολεπτα. Τι παιζει;

Το πρωτο!

Αλλα με ενα γρηγορο ssd σχεδόν μηδενιζεται η διαφορα!

Την μεγαλυτερη δουλεια στη βελτιωση  του start up την κανει το uefi σε συνδιασμο με το γρηγορο λογισμικο(windows 8.x) και οχι τοσο το feature του  fast boot(εκτος απο τις περιπτωσεις αργων hdd)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα έχω ένα λαπτοπ με windows 8 το είχα κάνει φορματ κ έβαλα 7 αλλά ο αδελφός μ θέλει τα 8 πάλι μπορώ να βάλω τα 8,1 κατευθείαν ή πρέπει να βάλω τα 8 κ μετά να τα κάνω update σε 8,1; και απο που μπορώ να κατεβάσω έχω product key να τα κάνω  activate 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε κατευθείαν 8.1 ναι μπορείς να βάλεις.

Κατα δεύτερο όχι δεν μπορούμε να πούμε τίποτε εδώ για key κτλ κτλ για τους γνωστούς λόγους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει αγορασμένο κλειδί ο άνθρωπος (oem win8 licence) με το laptop :P

 

Η με oem recovery disk της εταιρίας του laptop ή με retail disk/iso και λίγο μαγείρεμα. Ενδεικτικές οδηγίες εδώ και βίντεο εδώ. Αν δεν κάνω λάθος όμως,  κάπου έχει συζητηθεί το θέμα, εδώ μέσα στο forum. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω εκνευριστεί πάρα πολύ με τα 8.1 γιατί προσπαθώ από το μεσημέρι να κάνω φορμάτ

το desktop μου και δεν μπορώ να bootάρω από το CD ώστε να προχωρήσω σε φορμάτ και σε νέα εγκατάσταση,

Προσπάθησα και με το g-parted να κάνω boot και πάλι δεν το φορτώνει τί λέτε να φταίει;

Ό δίσκος είναι SSD Samsung evo 128 GB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Tα 8.1 έχω θα δοκιμάσω να φτιάξω ενα USB bootable και θα κάνω εγκατάσταση με αυτό,

μάλλον έχει θέμα το drive

 

Εdit:

Τα ίδια και με το USB bootable flash βάζω προτεραιότητα το USB κάνω

επανεκκίνηση βγαίνει το logo των Windows 8 και δεν κάνει τίποτα φαίνεται σαν να κολλάει

τα ίδια κάνει και με το δισκάκι δεν ξέρω έχω σκάσει όλη την μέρα μ' αυτό το πράγμα

 

Edit 2:

Τελικά έπρεπε να περιμένω μία ώρα (κυριολεκτικά) για να φορτώσει το USB και το DVD

δεν περίμενα πως θα ήθελε τόση ώρα anyway ο μονολογός μου

τελείωσε κάπου εδώ. :-D

Επεξ/σία από zvarthangalos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει αγορασμένο κλειδί ο άνθρωπος (oem win8 licence) με το laptop :P

 

Η με oem recovery disk της εταιρίας του laptop ή με retail disk/iso και λίγο μαγείρεμα. Ενδεικτικές οδηγίες εδώ και βίντεο εδώ. Αν δεν κάνω λάθος όμως,  κάπου έχει συζητηθεί το θέμα, εδώ μέσα στο forum. ;)

βσκ έχει γίνει ένα μπέρδεμα και δν μπορώ να βρω το κλειδί, και εκτός απο αυτό δν ξέρω ποια 8ρια είχα γιατί ποτέ δν δούλεψα αυτό το πσ....διάβασα 20 σελίδες πριν ρωτήσω κ δν είδα κάτι είναι λίγες το ξέρω... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Alex An Dros, βρε κοίτα από κάτω από το laptop δεν έχει καρτελάκι με s/n και λοιπά στοιχεία; Αλλιώς ψάξε στα χαρτιά του, στο κουτί αν το έχεις, δεν μπορεί κάπου έχει proof of purchase και καρτελάκι με s/n ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ναι ξέρω τι λες το θέμα είναι τι θα κάνω με αυτά τα στοιχεία μόνο να επικοινωνήσω  με την εταιρία? 

κομπλέ βρήκα τι παίζει κ πως βρίσκω recovery disk 

Επεξ/σία από Alex An Dros
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...