Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπορείς να κάνεις update από τα 8 στα 8.1.

Αν δεν έχεις προβλήματα με τα 8 θα σου έλεγα να κάτσεις με τα 8 σκέτα.

Βέβαια λένε πως τα 8.1 είναι λειτουργικότερα και η αλήθεια είναι ότι έχουν μερικές παραπάνω ευκολίες.

εγώ όμως που δούλεψα και τα 2 στα 8.1 είχα (και έχω) αρκετά άλυτα θέματάκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να κάνεις update από τα 8 στα 8.1.

Αν δεν έχεις προβλήματα με τα 8 θα σου έλεγα να κάτσεις με τα 8 σκέτα.

Βέβαια λένε πως τα 8.1 είναι λειτουργικότερα και η αλήθεια είναι ότι έχουν μερικές παραπάνω ευκολίες.

εγώ όμως που δούλεψα και τα 2 στα 8.1 είχα (και έχω) αρκετά άλυτα θέματάκια.

Λοιπον μόλις έκανα αναβάθμιση πάνω στα 8 απτο store...Πρέπει να φύγω κ δεν μπορώ να ελέγξω για θεματακια...

Εσύ τι θεματακια έχεις κ δεν λύνονται?να τάχω στο νου μου...Thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένα από τα θεματάκια που είχα να αντιμετωπίσω με την εγκατάσταση των 8.1 είναι ότι η αναδιεύθυνση των φακέλων Έγγραφα, μουσική , βίντεο , φωτογραφίες, δεν υπήρχε και έκαναν αναστροφή στις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις. Αυτό ΠΟΣΟ μου την σπάει. υποτίθεται έχουν εργαλεία όπως το USMT χρόνια στην αγορά, ας κάνουν capture όλα τα user settings ! Κατά τα άλλα μια χαρά. 

 

όσο για τον φίλο που δεν κλείνει ο υπολογιστής, δοκίμασε άμα κλείσει με " shutdown /s /t 0". Ξαναπέρνα και οδηγούς γιατί νομίζω γυρνάει στους προεπιλεγμένους πάλι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει τύχει σε άλλον να είναι σε ένα παράθυρο explorer(π.χ στα αρχεία) και μετά πηγαίνοντας πίσω στο desktop να μην πατιούνται τα εικονίδια για μερικά δευτερόλεπτα; Μου το κάνει συχνά αλλά δεν βρήκα κάτι στο google...

 

Ίσως το μόνο πρόβλημα που έχω παρατηρήσει στα 8.1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήραμε ένα hp win 8 οπότε έκανα αναβαθμιση updates αλλά το τελευταίο KB2871389 που προετοιμάζει για την 8.1 δεν το εγκαθιστά με τίποτα από το win update, το κατέβασα standalone από ms και το τρέχω αλλά πάλι δεν το εγκαθιστά. Αν δεν το περάσω δεν πάει στην 8.1. Εχω λογαριασμό κανονικά στη ms και στο store βλέπω την αναβάθμιση αλλά δεν μπορώ να κλικάρω, όπως και σε ορισμένες κατηγορίες. Τι να κάνω? Έκανα τον οδηγό επιλυσης εκανε fix αλλά τίποτα ακομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλάχιστον αφού δεν παίρνει το update δεν μπορώ να βάλω την 8.1 και να την κατεβάσω από την ΜΣ? Δεν μπορώ να αφήσω έτσι τον φορητό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε laptop Dell εγκαθιστω τα windows 8 64 bit αγγλικα. 

Στην ενεργοποιηση υπαρχει προβλημα. Δεν γινεται αυτοματα. Πρεπει να κανω ενεργοποιηση δια τηλεφωνου. Οταν μιλησα μιλησα με εκπροσωπο της Microsoft, μου ειπε οτι κατι εχω αλλαξει στο hardware και πρεπει να επισκεφθω την Dell. Οπερ και επραξα. Και οπως αναμενοταν, διαπιστωθηκε οτι δεν εχω πραγματοποιησει καποια αλλαγη.

Καμμια ιδεα για το τι φταιει και δεν γινεται αυτοματα η ενεργοποιηση των windows 8 ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...