Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

pigeon, on 16 May 2014 - 1:06 PM, said:pigeon, on 16 May 2014 - 1:06 PM, said:

Πάρε πχ. το περιστέρι που έχω για avatar και σύρτο κάτω δεξιά (στο κουμπάκι show desktop)

Θέλει reset ο explorer μετά, αλλιώς δεν θα έχεις charms bar με ποντίκι, μόνο με Win+C ;)

Και touch...!

Thks!

 

Restar του explorer,απο το task manager,ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προσπαθώ από το πρωί να κάνω αναβάθμιση στο Skype γιατί δεν λειτουργεί σωστά. Έχω την version για desktop.

Μου ζητά να κάνω απεγκατάσταση της προηγούμενης έκδοσης αλλά δεν υπάρχει το πρόγραμμα στη λίστα για απεγκατάσταση. Έβαλα και το Revo Uninstaller αλλά επίσης δεν το βλέπει.  ¨Εχω το σύστημα της υπογραφής με win 8.1.

 

Εχετε καμιά ιδέα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ από το πρωί να κάνω αναβάθμιση στο Skype γιατί δεν λειτουργεί σωστά. Έχω την version για desktop.

Μου ζητά να κάνω απεγκατάσταση της προηγούμενης έκδοσης αλλά δεν υπάρχει το πρόγραμμα στη λίστα για απεγκατάσταση. Έβαλα και το Revo Uninstaller αλλά επίσης δεν το βλέπει.  ¨Εχω το σύστημα της υπογραφής με win 8.1.

 

Εχετε καμιά ιδέα;

Ο φακελος που δημιουργει το προγραμμα στα programs files υπαρχει; Aν ναι, τσεκαρε μεσα σε αυτον μηπως βρεις το αρχειο uninstall .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς δεν υπάρχει το αρχείο στους φακέλους..

 

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

Και εγώ έχω τα αυθεντικά windows 8.1 και αντιμετωπίζω πρόβλημα με skype και viber που είναι κατεβασμένα από το app store των windows.Στο Skype δειχνει για λίγο μια γαλάζια οθόνη και μετα ελαχιστοποιείται αυτόματα το παράθυρο του skype με αποτέλεσμα να μην μπορώ να μπω και αυτό γίνεται κάθε φορά που το κλικάρω.Και στο viber απλά βλέπω μια μωβ οθόνη. Το λαπτοπ μου είναι αυτό http://www.msi.com/product/nb/GE60_2OC.html#overviewμε 8gb ram και 120gb SSD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς δεν υπάρχει το αρχείο στους φακέλους..<br><br>

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

Ακολουθησε τις παρακατω οδηγιες

 

https://support.skype.com/en/faq/FA10634/how-can-i-completely-uninstall-and-then-reinstall-skype-for-windows-desktop

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ. Το link δεν δουλεύει.<br><br>

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

https://support.skype.com/en/faq/FA10634/how-can-i-completely-uninstall-and-then-reinstall-skype-for-windows-desktop

 

Επειδη θα χρειαστει παρεμβαση στη registry δημιουργησε ενα restore point πριν δοκιμασεις οτιδηποτε !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τη βοήθεια.

 

Oχι δεν δουλεύει αυτός ο τρόπος. Πως να δουλέψει αφού το πρόβλημα μου είναι στο step 4Right-click Skype that appears in the list and select Remove or Uninstall.

fa10634_c.png

 

 

Αυτό που ρωτάω είναι οτι δεν υπάρχει στη λίστα το skype.

 

Κάτι άλλο;
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχε και αλλες οδηγιες ποιο κατω

 

  1. Delete the Skype application folder:
    1. On your keyboard, press the Windows and R keys to open the Run dialog.
    2. Type %appdata% and click OK.
    3. Delete the Skype folder.
  2. Make sure that the Skype program folder has been deleted:
    1. Go to C:\Program Files (in Windows 8 and above, go to C:\Program Files (x86)).
    2. Delete the Skype folder and the SkypePM folder (if present).
  3. Delete any Skype entries from the Registry:
    1. On your keyboard, press the Windows and R keys to open the Run dialog.
    2. Type regedit and click OK. This launches the Registry Editor.
    3. In the Registry Editor's Edit menu, click Find.

      fa10634_d.png
       
    4. Search for the keyword Skype and click Find Next.

      fa10634_e.png
       
    5. Use right-click to delete all the search results (there can be up to 50).

Restore point πριν τα δοκιμασεις !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο αλλά σκαλώνει στο βήμα 1. Όταν διαγράφω τον folder Skype μου ζητάει δικαιώματα administrator.

Του δίνω αλλά δεν το διαγραφει.

 

:fear:

 

Εχω ψιλομείνει μαλάκας γιατι το Skype όταν θυμάται δουλεύει και μου δημιουργεί σοβαρά προβλήματα στη δουλειά που το θέλω.

Χτες δεν συνδεότανε με τίποτε σε βιντεοκλήση και αναγκάστικά να κάνω ολόκληρη επαγγελματική βιντεοκλήση μέσω του smartphone που εντάξει δούλεψε αλλά δεν ήταν ότι καλύτερο.

 

Καμιά άλλη ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποιος ξερει ας απαντησει ρε παιδια. εχω αγορασμενα τα 8 και εχω κανει αναβαθμιση σε 8.1 θελω να κανω refresh το pc χωρις να χασω αρχεια και μου ζηταει να βαλω το γνησιο dvd.βαζω το κλειδι κανονικα και το δεχεται αλλα δεν εχει επιλογη να κανω refresh χωρις να κανω format.υπαρχει τροπος να παρω τα 8.1 σε iso dvd? ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...