Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σιγά μην είναι πιο ελαφριά απο τα ΧΡ επειδή μπουτάρουν γρήγορα, να δούμε στην μεταφορά αρχείων την ταχύτητα τους και στην εφαρμογή και συμβατότητα των προγραμμάτων τι κάνουν

Δε ξερω αν ειναι πιο ελαφρια,αλλα πιο γρηγορα ειναι,και αρκετα μαλιστα!

Το μηχανημα εφυγε απο τα xp pro(καθαρα,γιατι το χρησιμοποιουσα μονο για browser)και το αναβαθμησα σημερα σε windows8!Και επιδη εχω μεινει χωρις αλλο pc,θα εχω αρκετο χρονο να δω πως θα τα παει γενικα με τα 8!

 

Οποταν εχουμε ενα pc με αρκετα αργο δισκο(4200rpm),πολυ αργη και λιγη ram(πιο κατω και απο το μινιμουμ που εδωσε η ms) και πολυ πιο αδυναμο/η cpu/gpu,ακομη και απο τους atoms που θα εχουν τα φτηνα windows8 tablets!

Για μενα θα ειναι πολυ ενδιαφερουσα,αυτη η εμπειρια με τα win8 σε τετοιο μηχανημα και θα δω πραγματικα τι ψαρια πιανει αυτο το νεο λογισμικο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ έχω πάθει πλάκα με την ταχύτητα με τη οποία διαχειρίζεται τα γραφικά σε κάνα δυο παιχνίδια που έβαλα από το app store (Armed! και SunAge).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κανείς για ποιον λόγο διατήθεται η έκδοση debug/checked των windows 8 στο msdn? Ακόμη, η κανονική έκδοση που λέει στο msdn είναι η τελική ή υπάρχουν ακόμη προβλήματα όπως π.χ. με drivers κλπ; Ρωτάω διότι θέλω να τα βάλω αλλά να μην βρεθώ προ εκπλήξεως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Γνωρίζει κανείς για ποιον λόγο διατήθεται η έκδοση debug/checked των windows 8 στο msdn?

Η λογικη λεει πως θελουν να βοηθησουν στη σωστη αναπτυξη drivers για την πλατφορμα τους, απο τον εκαστοτε developer/hardware vendor.

Ακόμη, η κανονική έκδοση που λέει στο msdn είναι η τελική ή υπάρχουν ακόμη προβλήματα όπως π.χ. με drivers κλπ; Ρωτάω διότι θέλω να τα βάλω αλλά να μην βρεθώ προ εκπλήξεως..

Nαι, ειναι η τελικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λογικη λεει πως θελουν να βοηθησουν στη σωστη αναπτυξη drivers για την πλατφορμα τους, απο τον εκαστοτε developer/hardware vendor.

 

Nαι, ειναι η τελικη.

 

thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντέλει το ερώτημα είναι:

Αξίζει ο χρόνος που θα σπαταλήσουμε για την αλλαγή από τα Windows 7 στα Windows 8;; Εκτός της ελαφριάς διαφοράς στο performance, που υποτίθεται είναι λίγο καλύτερο στα 8, αν και πολλά παιδιά λένε εδώ μέσα ότι βλέπουν να είναι πιο βαριά τα 8, υπάρχει κάποια άλλη μεγάλη καινοτομία/αλλαγή που θα μας κάνει να πούμε "Wow!! Πρέπει να τα εγκαταστήσω τώρα!!" ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα θα εξαρτηθούν από το software που θα γραφτεί και το πόσο πλούσιο σε επιλογές θα είναι το app store.Πάντως επαναλαμβάνω ότι μου έκανε εντύπωση το πόσο γρήγορα τρέχει ακόμα και ένα real time strategy(SunAge) που εγκατέστησα από το App Store.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ θα μιλήσω πάλι με το θέμα του antivirus,όντως καλύπτει τις ανάγκες το defender η θα πάθουμε καμια πλακα?και δεύτερον αν είναι έτσι η εταιρίες που βγάζουν τα antivirus θα πεινάσουν ,...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...