Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημιουργία με δεξί κλικ νέου φακέλου ή αρχείου κειμένου κτλ στην επιφάνεια εργασίας σε μένα είναι απενεργοποιημένη, συμβαίνει και σε σας αυτό ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε μενα οχι!

 

Σηνειωση:Ενεργοποιηστε το restore point,για να μπορειτε να επαναφερεται το συστημα σε προηγουμενη κατασταση σε περιπτωση που γινει καποια στραβη!

Ειναι απενεργοποιημενο by default!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ερωτησεις:

 

1)Υπαρχει τροπος να αλλαξεις το χρωμα στα γραμματα στα παραθυρα;Μαυρο φοντο και μαυρα γραμματα=fail

 

2)Εχω περασει τα 8 pro 32bit σε netbook και παρολο που το εχει ζωντανεψει αρκετα σε συγκριση με τα 7,το remote desktop απο το desktop μου (win7 pro 64bit) στο netbook σερνεται απιστευτα(οταν ειχε 7 επανω του δεν ειχα τετοιο θεμα).Δεν εχω αλλαξει κατι στο setup του δικτυου μου,ολα τα drivers ειναι up to date,εχω δοκιμασει να μειωσω λεπτομερειες στο rdp αλλα και παλι σερνεται.Any ideas?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα βρήκε ακόμα και τον εκτυπωτή!Βέβαια η ταχύτητα εκτύπωσης είναι πολύ μικρή.Θα φτιάξαν κανέναν generic driver φαίνεται τα τζιμάνια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά, αλλά τα windows 8 pro έχουν βγει στο dreamspark.

 

Στο δικό μου σύστημα, Sony vaio f13, dual boot με linux, η αναβάθμιση έγινε χωρίς πρόβλημα.

Ακόμα και το grub κράτησε.

 

Δύο παρατηρήσεις.

Οι οδηγοί nvidia δεν αναβαθμίζονται αυτόματα, πρέπει μετά την εγκατάσταση να τους βάλετε χειροκίνητα.

 

Δεν παίζει το Bluetooth. Με ειδοποίησε όμως πριν την εγκατάσταση ότι πρέπει να τον βγάλω.

 

Ο οδηγος αυτό μαζί με το Microsoft security essentials ήταν και τα μόνα που έπρεπε να απεγκαταστησω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

W8 Pro.RTM X64

CRC32: 5D7BB5F4

MD5: 7A10316A79A543F2BF4953A4332B4323

SHA-1: E63C1D3733532ABC7AB28F3D61526E361E80271A

W8 Ent. RTM X64

CRC32: C5BF29FF

MD5: 73CE7A432BA94AFC2C7A4F05B507D8F1

SHA-1: 73DF20A98D8CDF52E70FBFFECBEBA63F2A242322

 

μπορούμε να έχουμε και για τα 32bit

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά, αλλά τα windows 8 pro έχουν βγει στο dreamspark.

 

Στο δικό μου σύστημα, Sony vaio f13, dual boot με linux, η αναβάθμιση έγινε χωρίς πρόβλημα.

Ακόμα και το grub κράτησε.

 

Δύο παρατηρήσεις.

Οι οδηγοί nvidia δεν αναβαθμίζονται αυτόματα, πρέπει μετά την εγκατάσταση να τους βάλετε χειροκίνητα.

 

Δεν παίζει το Bluetooth. Με ειδοποίησε όμως πριν την εγκατάσταση ότι πρέπει να τον βγάλω.

 

Ο οδηγος αυτό μαζί με το Microsoft security essentials ήταν και τα μόνα που έπρεπε να απεγκαταστησω.

 

Αυτό το dreamspark τι ακριβώς είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εγώ δεν βλέπω Windows 8 στο DreamSpark. Μόνο Windows Server 2012 RC...

Στο MSDNAA του ΑΠΘ εχουν αφαιρεθει πια η RC και η Release Preview. Eχουν την RTM Pro για τα 8 καθως και την εκδοση Debug/Checked, ενω για τον 2012 εχει παραμεινει ακομα η RC του Datacenter.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν βλέπω Windows 8 στο DreamSpark. Μόνο Windows Server 2012 RC...

Στο Dreamspark Premium υπάρχουν μόνο. Οι περισσότερες σχολές που είχαν MSDNAA έχουν πλέον Dreamspark Premium.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Dreamspark Premium υπάρχουν μόνο. Οι περισσότερες σχολές που είχαν MSDNAA έχουν πλέον Dreamspark Premium.

Σωστή παρατήρηση. Η σχολή μου υποστηρίζει μόνο το DreamSpark το απλό (σχολή Πληροφορικής και δεν παρέχει το Premium - πονεμένη ιστορία).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστή παρατήρηση. Η σχολή μου υποστηρίζει μόνο το DreamSpark το απλό (σχολή Πληροφορικής και δεν παρέχει το Premium - πονεμένη ιστορία).

 

Κι εμένα το ίδιο. Αλλά δεν έχω ιδιαίτερους ηθικούς φραγμούς όσον αφορά το λειτουργικό σύστημα, αν κάποια στιγμή τα χρειαστώ και υπάρξει "πλάγιος" τρόπος ενεργοποίησης τους, θα τον αξιοποιήσω :P

 

antivirus.. χρειάζεται να βάλουμε η όχι?

 

Θα έλεγα όχι. Υπάρχει ενσωματωμένο το Windows Defender το οποίο είναι ουσιαστικά το MSE. Αρκεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...