Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εμένα πάντως που τα δοκίμασα για λίγες μέρες μου φαίνονται βαριά σαν τα vista, όλο αυτό έργο με το metro είναι για να φορτώσει drivers υπηρεσίες κλπ. και το κατάλαβα σε κάποια wallpapers (πολλά) που κάνει αρκετό χρόνο για να ανοίξει σε σχέση με τα 7.

 

Μου φαίνεται ότι τα 7 ήρθαν για να μείνουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ έκανα καθαρή εγκατάσταση και μου φαίνουνται πιο ελαφρά από τα 7,ότι καινούριο καλοδεχούμενο...έτσι δεν λέγαμε και με τα 7 στην αρχή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Windows 8 στο 8χρονο μου,HP Compaq nx9105!!! :devil:

 

post-192952-0-39707100-1347185888_thumb.png

Μενει μονο να βρω τροπο να εγκαταστησω τους drivers της αρχαιας geoforce 4,για να δουλεψει στην σωστη αναλυση(1400χ1050)!

Κατα τ'αλλα νιωθω οτι το μηχανημα τρεχει ικανοποιητικα,για τα χαρακτηριστικα του! :-)

To μηχανημα μπουταρει αρκετα πιο γρηγορα απο οταν ητα σε XP pro και γενικα μου δινει την αισθηση οτι γενικα ειναι πιο γρηγορο!Σκεφτητε μονο οτι ο hdd δεν ειναι καν sata,αλλα

Ultra ATA - 4200 RPM!

Το μονο θεμα που πιστευω οτι θα εχω ειναι τα μολις 750mb ram!

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανείς θέμα με flash player και firefox? Mε flash 11.4.402.265 ο firefox απλώς σέρνεται. O explorer με το built in plugin, όπως και ο chrome μια χαρά λειτουργούν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ektor7 : Ναι είναι πιο ελαφριά ακόμα και από τα XP.

Εμένα μου αρέσει και ένα άλλο feature.Αν αφήσεις το μηχάνημα μια ώρα ανοικτό, αυτό κλείνει εντελώς και όταν το ξανά-ανοίγεις έχεις ακριβώς τα ίδια παράθυρα ανοικτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά μην είναι πιο ελαφριά απο τα ΧΡ επειδή μπουτάρουν γρήγορα, να δούμε στην μεταφορά αρχείων την ταχύτητα τους και στην εφαρμογή και συμβατότητα των προγραμμάτων τι κάνουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Σιγά μην είναι πιο ελαφριά απο τα ΧΡ επειδή μπουτάρουν γρήγορα, να δούμε στην μεταφορά αρχείων την ταχύτητα τους και στην εφαρμογή και συμβατότητα των προγραμμάτων τι κάνουν

 

κάποια τα βλέπουμε από το συγκριτικό που έδωσα πιο πάνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θα ήθελα τη βοήθειά σας. Έχω στο laptop μου τα windows 8 pro ενεργοποιημένα κανονικά. Είδα σε διάφορα sites ότι υπάρχει στο windows store μια εφαρμογή για το facebook που είναι για το metro-περιβάλλον και ονομάζεται flip toast. Σε εμένα στο store δε μου το εμφανίζει ενώ πρέπει να υπάρχει σύμφωνα με αυτό http://apps.microsoft.com/webpdp/en-us/app/fliptoast/ca797147-2554-4c0b-9524-989c2c668f53 . Μήπως φταίει ότι στο λογαριασμό hotmail που έχω στα windows 8 έχω δηλώσει σαν χώρα Ελλάδα; Τι πιστεύετε εσείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...