Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παντως εγω εχω την συντομευση του chrome στο start χωρις το κολπακι πιο πανω.

 

Ναι, δεν διαφωνω, αλλα οταν ανοιγεις το chrome σε πεταει στο desctop και σου το ανοιγει, η στο ανοιγει μεσα στο metro,,,,,,???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, δεν διαφωνω, αλλα οταν ανοιγεις το chrome σε πεταει στο desctop και σου το ανοιγει, η στο ανοιγει μεσα στο metro,,,,,,???

Με βγαζει στο desktop και την ανοιγει την εφαρμογη κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω οτι τα 8 με το "metro" λαγκαρουν καπως σε σχεση με τα 7

Δεν ξερω αν ηταν ιδεα μου ή αν ισχυε, αλλα πχ εβαζα καναλια tv μεσω ιντερνετ και αργουσαν καπως να παιξουν

Αλλαζοντας σε startup menu win7 και χωρις "metro" ,παρατηρησα οτι ανοιγαν πολυ πιο γρηγορα.

Η καλυτερη λυση για να απενεργοποιησετε το metro και να εχετε το windows7 start menu ειναι το Ex7forW8 (explorer 7 for windows 8)

Δεν ξερω αν εχει γραφτει και πριν ,αλλα ειναι το καλυτερο γιατι χρησιμοποιεί τα original αρχεια απο τα 7 και επισης μπορoυμε με ενα κλικ να επιλεξουμε παλι το metro των win 8

Επισης δεν αλλαζει και δεν πειράζει αρχεία των windows 8

post-62195-0-98378000-1350657266_thumb.jpg

εδω πως ειναι σε αγγλικα windows

post-62195-0-14137400-1350657633_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις μας ήρθαν τα πρώτα laptop με Win 8 . Είναι SONY . Απορία ... Γιατί απο κάτω ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟΚΟΛΗΤΟ με τον σειριακό αριθμό σε κανένα laptop ? Δηλαδή αν θέλω να κάνω clean install και ΟΧΙ το recovery της Sony που φορτωνει 1000 αηδιες που θα βρω τον κωδικό των ΑΓΟΡΑΣΜΕΝΩΝ μου Windows ?!?!?!?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις μας ήρθαν τα πρώτα laptop με Win 8 . Είναι SONY . Απορία ... Γιατί απο κάτω ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟΚΟΛΗΤΟ με τον σειριακό αριθμό σε κανένα laptop ? Δηλαδή αν θέλω να κάνω clean install και ΟΧΙ το recovery της Sony που φορτωνει 1000 αηδιες που θα βρω τον κωδικό των ΑΓΟΡΑΣΜΕΝΩΝ μου Windows ?!?!?!?!

Το ίδιο πράγμα αντίκρυσα και εγώ σε δυο μοντέλα samsung. Απλά η microsoft θέλει να κάνει τη ζωή των hacker λίιιιγο πιο δύσκολη. Μέχρι τώρα οι κατασευαστές χρησιμοποιούσαν το ίδιο OEM κλειδί για όλα τα μηχανήματά τους. Τώρα πλέον θα πρέπει να γράφουν στο BIOS ένα μοναδικό κλειδί με βάση το hardware του κάθε μηχανήματος! Η microsoft τότε θα τους στέλνει ηλεκτρονικά την άδεια για να τη ενσωματώνουν στο κάθε μηχάνημα.

Τώρα αν με κάποιο τρόπο θα μπορούμε να βλέπουμε το product key ώστε να περνάμε καθαρά τα παράθυρα και να πιστοποιούμε ότι είμαστε οι νόμιμοι κάτοχοι είναι άλλο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια εχω win 7 και λεω να βαλω τα 8 στο pc να το δοκιμασω η ακομα δεν ειναι

ολοκληρωμενα και θα εχουν προβληματα με διαφορα προγραματα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

καλησπερα παιδια εχω win 7 και λεω να βαλω τα 8 στο pc να το δοκιμασω η ακομα δεν ειναι

ολοκληρωμενα και θα εχουν προβληματα με διαφορα προγραματα??

Η παρουσα εκδοση ειναι και η τελικη (ολοκληρωμενη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...