Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχω κι'εγω Atheros στο laptop.

Δεν εχουν βγει επισημα ακομα drivers για Windows 8, αλλα μπορεις να χρησιμοποιησεις αυτους για Windows 7.

Τους κατεβαζεις απο ΕΔΩ.

Και τους εγκαθιστας χειροκινητα, απο το device manager, δεκι κλικ πανω στην καρτα, update driver software...

 

atheros02.png

Λοιπον η κατασταση εχει καταντησει εκνευριστικη.

Με τα πολλα διαπιστωσα οτι το ATHEROS του λαπτοπ ειναι

AR242X/AR2542 WIRELESS network adapter (βεβαια στο BIOS ειδα και το qmi wireless αλλα δεν ξερω που κολλαει).Περασα τoσο τους drivers apo to site που παραθετεις οσο και το πακετο της ACERπου προτεινες.Αποτελεσμα?????Κολλησε το λαπτοπ και δεν ξεκινα με τιποτα.Βγαζει το απχικο τετραγωνακι των windows Και μετα οτι παρουσιατηκε καποιο προβλημα στον υπολογιστη.Ακολουθως αναβοσβηνει στην πανω αριστερη γωνια κατι και το λαπτοπ δεν ανοιγει.

ΚΑμια ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα σε ολους !!

 

καθε φορα που ανοιγω το pc μου ζηταει τον κωδικο tou mail μου.

ξερει κανεις πως το απενεργοποιω ?

και επισης πως κανω ξεκλειδωμα πατωντας σε επιλεγμενα σημεια στη φωτο του backround και πως οριζω αυτα τα σημεια ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα σε ολους !!

 

καθε φορα που ανοιγω το pc μου ζηταει τον κωδικο tou mail μου.

ξερει κανεις πως το απενεργοποιω ?

και επισης πως κανω ξεκλειδωμα πατωντας σε επιλεγμενα σημεια στη φωτο του backround και πως οριζω αυτα τα σημεια ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον η κατασταση εχει καταντησει εκνευριστικη.

Με τα πολλα διαπιστωσα οτι το ATHEROS του λαπτοπ ειναι

AR242X/AR2542 WIRELESS network adapter (βεβαια στο BIOS ειδα και το qmi wireless αλλα δεν ξερω που κολλαει).Περασα τoσο τους drivers apo to site που παραθετεις οσο και το πακετο της ACERπου προτεινες.Αποτελεσμα?????Κολλησε το λαπτοπ και δεν ξεκινα με τιποτα.Βγαζει το απχικο τετραγωνακι των windows Και μετα οτι παρουσιατηκε καποιο προβλημα στον υπολογιστη.Ακολουθως αναβοσβηνει στην πανω αριστερη γωνια κατι και το λαπτοπ δεν ανοιγει.

ΚΑμια ιδεα?

Δεν καταλαβα ακριβως τι εγραψες και τελικα αν κολλαει στο φορτωμα των win ή δεν ανοιγει το laptop, αλλα...

1. Αν απλα δεν μπαινει στα Windows, μπες σε safe mode και απεγκατεστησε τον driver.

Βεβαια το πως θα μπεις σε safe mode στα 8 ειναι ενα θεμα...

 

http://www.howtogeek...8-the-easy-way/

 

2. Αν δεν ανοιγει το laptop, αυτο υποθετω πως δεν ειναι θεμα driver καθως ειναι τελειως απιθανο ενας driver να δημιουργησει τετοιο θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα εγκατάσταση τα Win8 σε ένα καινούριο σκληρό δίσκο και την ώρα της εγκατάστασης είχα και τον σκληρό με τα Win7 συνδεμένο. Γιατί δεν μου βγάζει την επιλογή για Dual Boot? Έπρεπε να είναι εγκατεστημένα τα λειτουργικά στον ίδιο σκληρό δίσκο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες, γιατί σε γνήσια windows 8 pro 64x καθαρά ελληνικά, οι εφαρμογές στο σταρτ μενου, και οι δικές του και οι κατεβασμένες από το store είναι στην αγγλική γλώσσα.....??? παρόλο που της κατεβάζω στην ελληνική γλώσσα... τσουπ, english :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα εγκατάσταση τα Win8 σε ένα καινούριο σκληρό δίσκο και την ώρα της εγκατάστασης είχα και τον σκληρό με τα Win7 συνδεμένο. Γιατί δεν μου βγάζει την επιλογή για Dual Boot? Έπρεπε να είναι εγκατεστημένα τα λειτουργικά στον ίδιο σκληρό δίσκο?

Σου μπαίνει κατευθείαν στα 8;

αν ναι πήγαινε στις ιδιότητες συστήματος -για προχωρημένους- εκκίνηση και αποκατάσταση και δες αν έχει τα win7 αν ναι απλά βάλε έναν αριθμό στη διάρκεια προβολής λειτουργικών συστημάτων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου μπαίνει κατευθείαν στα 8;

αν ναι πήγαινε στις ιδιότητες συστήματος -για προχωρημένους- εκκίνηση και αποκατάσταση και δες αν έχει τα win7 αν ναι απλά βάλε έναν αριθμό στη διάρκεια προβολής λειτουργικών συστημάτων

 

Στην εκκίνηση και αποκατάσταση έχει τα Win8 και έιναι τσεκαρισμένο 30 sec. Θα έπρεπε να φαίνονται κάπου τα Win7 γιατί δεν τα έχει. Μπορώ να τα προσθέσω με κάποιο τρόπο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην εκκίνηση και αποκατάσταση έχει τα Win8 και έιναι τσεκαρισμένο 30 sec. Θα έπρεπε να φαίνονται κάπου τα Win7 γιατί δεν τα έχει. Μπορώ να τα προσθέσω με κάποιο τρόπο?

μπορεις να τα προσθεσεις με το easyboot cd

 

τρεξτο πατα add new entry διαλεξε windows 7 διαλεξε το δισκο με τα 7 εκει που λεει drive πατα add entry και αυτο ηταν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...