Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ok ελαβα το κλειδι, το προσθεσα στα win 8 και ολα καλα,αν κανω φορματ και εχει παρελεθει η 31/1/2013 θα μπορω να βαλω το media center?

 

Ρε παίδες γιατι δεν μπορώ να φτιαξω στο νεο windows ui μια ομάδα εφαρμογών με 3 στήλες ; Όποτε πάω να προσθέσω μια ακόμα εφαρμογή στη 3η στήλη μου το βάζει σε μια τέταρτη μόνο του.

Για να καταλάβετε δείτε στην παρακάτω εικόνα:

θέλω να παω το shutdown timer εκεί που είναι το πράσινο βελάκι και αυτό πάει στο κόκκινο.

Έλεος αυτή η microsoft ...

 

win8u.png

πως κανω την ομαδοποιηση με net system και τα λοιπα?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εχει καταφερει κανεις σας να δουλεψει το mp3Gain με τα windows 8 x64?

 

http://mp3gain.sourceforge.net/index.php

 

 

εαν οχι τι εναλλακτικες υπαρχουν?

 

edit μην ασχολειστε θα βαλω τα 7 τελικα

 

 

 

http://www.rarewares.org/aac-encoders.php#aacgain

 

 

δοκιμασε αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα δισκάκι που λέγεται Win8 AIO 16in1 και έχει 16 εκδόσεις x64 και x86

Εγώ θέλω να εγκαταστήσω Τα x64 pro

Μπορώ να τα βάλω από το δισκάκι ή πρόκειται για πειραγμένη έκδοση;

Επίσημο δεν είναι αλλά ούτε και πειραγμένο απλά κάποιος έχει βάλει όλες τις εκδόσεις σε ένα iso.

 

πως κανω την ομαδοποιηση με net system και τα λοιπα?
πατας την παυλα κατω δεξια μετα δεξι κλικ στις εφαρμογές που θες να ομαδοποιήσεις και μετα ονομα ομάδας
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίδες έχω ένα πρόβλημα.

εχω περασμένα τα 8αρια εδώ και 2-3 βδομάδες και όλα καλά, τα δούλευα με το πολύ καλό MS touch mouse το οποίο ομως δεν βόλεψε στο άλλο μου μισό, τελικά το έδωσα και πήρα το sculpt touch mouse με το οποίο έχω το εξής πρόβλημα: ενώ έχω περάσει τους drivers και το αναγνωρίζει και το πρόγραμμα και το ΒΤ μόλις μπω στις ρυθμίσεις δεν μπορώ να το σεταρω, αφού κάνω 2-3 ρυθμίσεις σταματάει να δουλεύει το scroll και δεν επανέρχεται παρά μόνο με επανεκκίνηση όπου και χάνει όλες τις ρυθμίσεις του...

έχω δοκιμάσει και το intelipoint 8.2 αλλά εκεί έχουμε άλλο πρόβλημα: δεν μου αναγνωρίζει καθόλου το ποντίκι...

μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια να ρωτησω κατι ,το ρωτησα και σε αλλο topic αλλα εδω νομιζω ταιριαζει καλυτερα.Ειχα τα win7 και εγκατεστησα τα win8 προσφατα.Στο σκληρο ειχα 2 partitions ,το ενα ειχε τα win7 το οποιο και εκανα delete και το αλλο ηταν πολυ μικρο 10-20 MB και ελεγε reserved system το οποιο ομως δεν το πειραξα .Αυτο το ειχαν εγκαταστησει τα win7 απο μονα τους .Τωρα που δεν το εσβησα θα εβαλαν τα win8 αλλο στην reserved στην θεση τους στο ιδιο partition ? Επρεπε να το σβησω και αυτο λετε ? Υπαρχει τροπος να το σβησω χωρις επανεγκατασταση των windows ή δεν πειραζει αν το αφησω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα θα εχουν βαλει τα win8 καινουργιο πανω στο παλιο .Ανοιξα το disk management και το ειδα ,ειναι 100 MB partition απο το οποιο χρησιμοποιει τα 20-30 MB .Σκεφτομαι απλα μηπως στο partition αυτο εχει τωρα και το παλιο και το καινουργιο reserved .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σειρά μου να ρωτήσω κάτι, διότι όσο πάει και αντιπαθώ όλο και περισσότερο τα Windows 8...

 

Μέχρι και τα Windows 7, υπήρχε μια σπαστική-παύλα-ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ συμπεριφορά του λειτουργικού στο κομμάτι των updates. Έκανε restart από μόνο του! Και η μόνη σου επιλογή, ήταν να «καθυστερήσεις» το restart έως και 4 ώρες, σε περίπτωση που ήσουν αρκετά τυχερός να το πετύχεις τη στιγμή που πέταγε το παραθυράκι...

 

Τώρα, με τα Windows 8 η MS αποφάσισε να δώσει νέο ρεσιτάλ στο πως ένα λειτουργικό μπορεί να είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ. Πλέον, ΔΕΝ υπάρχει δυνατότητα να καθυστερήσεις το restart! Βγαίνει η οθόνη που λέει ότι κάνει restart σε 15' και το μόνο που μπορείς να κάνεις... είναι να κλάψεις τη μοίρα σου, εάν σε διακόπτει από κάτι... ΔΕΝ υπάρχει επιλογή να το καθυστερήσεις, no matter what!

 

Γι αυτό υπάρχει κάποια λύση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι αυτό υπάρχει κάποια λύση;

 

Ναι, κλεισε το αυτοματο update και κανε update οποτε γουσταρεις εσυ και οχι οποτε γουσταρουν τα windows.

Ετσι ουτε αχρηστα updates οπως το browser choice μπαινουν, ουτε κανουν αμεσα reboot τα windows.

 

never_check.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν υπάρχει άλλος τρόπος, με βλέπω να καταλήγω εκεί δυστυχώς... αλλά ελπίζω να υπάρχει. Δε βλέπω λόγο να πρέπει να ασχοληθώ με ακόμα ένα πράγμα στο PC μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σειρά μου να ρωτήσω κάτι, διότι όσο πάει και αντιπαθώ όλο και περισσότερο τα Windows 8...

 

Μέχρι και τα Windows 7, υπήρχε μια σπαστική-παύλα-ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ συμπεριφορά του λειτουργικού στο κομμάτι των updates. Έκανε restart από μόνο του! Και η μόνη σου επιλογή, ήταν να «καθυστερήσεις» το restart έως και 4 ώρες, σε περίπτωση που ήσουν αρκετά τυχερός να το πετύχεις τη στιγμή που πέταγε το παραθυράκι...

 

Τώρα, με τα Windows 8 η MS αποφάσισε να δώσει νέο ρεσιτάλ στο πως ένα λειτουργικό μπορεί να είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ. Πλέον, ΔΕΝ υπάρχει δυνατότητα να καθυστερήσεις το restart! Βγαίνει η οθόνη που λέει ότι κάνει restart σε 15' και το μόνο που μπορείς να κάνεις... είναι να κλάψεις τη μοίρα σου, εάν σε διακόπτει από κάτι... ΔΕΝ υπάρχει επιλογή να το καθυστερήσεις, no matter what!

 

Γι αυτό υπάρχει κάποια λύση;

 

καλο ειναι οταν γραφουμε κατι να το εχουμε ψαξει και να μην δημιουργουμε απλα εντυπωσεις.

οταν υπαρχουν ενημερωσεις και τις κατεβαζει το λειτουργικο σου βγαζει ενα μνμ οτι σε 2 μερες θα κανει επανεκινηση, μετα υπαρχει κατω στην μπαρα ( με το πανω βελακι) το εικονιδιο για τις ενημερωσεις που σου λεει ποτε (το αργοτερο ) θα κανει επανεκινηση, επιπλεον οταν ανοιγεις τον υπολογιστη (απο sleep mode) γραφει καπου χαμηλα ποτε θα κανει επανεκινηση... συμπερασμα στο λεει σε τοσες περιπτωσεις και σου δινει τοσο χρονο που οτι και να πεις ειναι απλα ατοπο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίδες έχω ένα πρόβλημα.

εχω περασμένα τα 8αρια εδώ και 2-3 βδομάδες και όλα καλά, τα δούλευα με το πολύ καλό MS touch mouse το οποίο ομως δεν βόλεψε στο άλλο μου μισό, τελικά το έδωσα και πήρα το sculpt touch mouse με το οποίο έχω το εξής πρόβλημα: ενώ έχω περάσει τους drivers και το αναγνωρίζει και το πρόγραμμα και το ΒΤ μόλις μπω στις ρυθμίσεις δεν μπορώ να το σεταρω, αφού κάνω 2-3 ρυθμίσεις σταματάει να δουλεύει το scroll και δεν επανέρχεται παρά μόνο με επανεκκίνηση όπου και χάνει όλες τις ρυθμίσεις του...

έχω δοκιμάσει και το intelipoint 8.2 αλλά εκεί έχουμε άλλο πρόβλημα: δεν μου αναγνωρίζει καθόλου το ποντίκι...

μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

κανεις που να ξερει τι να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...