Προς το περιεχόμενο

Ultra-Mini 1080P Full HD Media Player $29.99


nikolaos13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 451
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Sorry που το ξεθάβω το θέμα παιδιά, αλλά έχει καταφέρει κανένας να παίξει υπότιτλους σε 3d half SBS ταινία με το μπλε player.

Έαν ναι σε τι μορφή? Αναφέρομαι σε mkv αρχεία βεβαίως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

guys ποιο ειναι το ακριβες link για το media player? διοτι εχουν ποσταριστει διαφορα link απο την αρχη που εκατσα να διαβασω το θεμα!

 

Συνοπτικα παιζει τα παντα και με ελληνικους υποτιτλους,συνδεεται με hdmi,παιρνει καρτα sd,δινει κ καλωδιο hdmi απλα λιγακι προβληματικο το τηλεκοντρολ του στην εκδοση χωρις τα 4 gb. Σωστα?

 

Εαν υπαρχει home cinema συνδεδεμενο στην τηλεοραση θα γινεται κανονικα η αναπαραγωγη του ηχου απο εκει η θα υπαρχει καποιο προβλημα? εχει να κανει αυτο με το dts που γραφουν πολλοι?

 

Απο ebay δινεται με τον ευρωπαικο μετασχηματιστη η μονο απο το site του tomtop?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλημέρα σε όλους. Είχα πάρει το μπλε πριν κάνα χρόνο, το είχα δουλέψει πολύ λίγο αφού είχα απογοητευτεί με το remote και κάποια σπασίματα που έκανε στα FullHD. Το είχα παρατημένο κάνα χρόνο και χθες που πήγα να το ξαναδουλέψω δεν ανάβει με τίποτα.  Κάηκε ή είναι κόλπα του τηλεχειριστηρίου πάλι;

Είναι κανείς από Δυτική Θεσσαλονίκη ρε παιδιά για να τεστάρω το τηλεχειριστήριο ή να το πετάξω στα σκουπίδια και να ησυχάσω? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους. Είχα πάρει το μπλε πριν κάνα χρόνο, το είχα δουλέψει πολύ λίγο αφού είχα απογοητευτεί με το remote και κάποια σπασίματα που έκανε στα FullHD. Το είχα παρατημένο κάνα χρόνο και χθες που πήγα να το ξαναδουλέψω δεν ανάβει με τίποτα.  Κάηκε ή είναι κόλπα του τηλεχειριστηρίου πάλι;

Είναι κανείς από Δυτική Θεσσαλονίκη ρε παιδιά για να τεστάρω το τηλεχειριστήριο ή να το πετάξω στα σκουπίδια και να ησυχάσω? 

Aπό τη στιγμή που το έχεις εκτός ρεύματος και το συνδέσεις με το ρεύμα ανάβει κατευθείαν. Οπότε μπορεί να φταίει το τροφοδοτικό του, αν έχεις κάποιοι πρόχειρο μετασχηματιστή δοκίμασε τον. Εγώ πάντως το έχω τόσο καιρό και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορουσε κάποιος να μου προτείνει ένα οικονομικό media player (απο ebay/amazon/dx) που να υποστηρίζει ελληνικούς υπότιτλους και να κανει downgrade στον ήχο dts και να παίζει mkv

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους. Είχα πάρει το μπλε πριν κάνα χρόνο, το είχα δουλέψει πολύ λίγο αφού είχα απογοητευτεί με το remote και κάποια σπασίματα που έκανε στα FullHD. Το είχα παρατημένο κάνα χρόνο και χθες που πήγα να το ξαναδουλέψω δεν ανάβει με τίποτα.  Κάηκε ή είναι κόλπα του τηλεχειριστηρίου πάλι;

Είναι κανείς από Δυτική Θεσσαλονίκη ρε παιδιά για να τεστάρω το τηλεχειριστήριο ή να το πετάξω στα σκουπίδια και να ησυχάσω? 

αν βρεις ενα πολυμετρο απο καπου ελεγξε το τροφοδοτικο. αν ειναι οκ τοτε μαλλον φταιει ο player.

και εγω το εχω πανω απο 1 χρονο και το εχω σιχαθει κυριολεκτικα να το δουλευω! το τηλεκοντρολ εκτος την 1η απογοητευση το συνηθισα και δε το σκεφτομαι καν εφοσον ακομα κανει τη δουλεια του.

τι αλλο να σου πω και εγω κριμα αν τελικα δεν το χαρηκες και εσυ :unsure:

 

Θα

μπορουσε κάποιος να μου προτείνει ένα οικονομικό media player (απο

ebay/amazon/dx) που να υποστηρίζει ελληνικούς υπότιτλους και να κανει

downgrade στον ήχο dts και να παίζει mkv

o player που συζηταμε σε αυτο το θεμα ειναι αυτος

αλλα σε μπλε τον εχω εγω οχι ασημι και ειναι πολυ ομορφος με μεταλλικη ιριδιζουσα βαφη.

να σου πω οτι εχει το τσιπακι που φορουσε και ο pico της crystal. σε κινεζικη υλοποηηση βεβαια με οτι συνιστα αυτο

30 $ καπου 23 ευρω βγαινει αλλα θα λογαριαζεις και 2-3 ευρω για ενα φθηνο καλωδιο hdmi. διαβασε τις προηγουμενες σελιδες για να δεις σε τι υστερει. δλδ μετριοτατο τηλεκοντρολ κτλ.

 

υποστηριζει φουλ ελληνικους υποτιτλους αρκει να επιλεξεις απο το μενου την ελληνικη κωδικοποιηση.

κανει downmix το dts σε στερεο 2.1 και...παιζει οτι mkv του εχω βαλει εγω τουλαχιστον.

για να μη σε παρω ομως το λαιμο μου διαβασε το θεμα οσο μπορεις. δεν πας στα τυφλα τον εχουμε παρει πολλοι εδω μεσα και ξερω τι σου λεω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνδεεται με dts?

δεν ξερω τι εννοεις συνδεεται με dts. δεν ειμαι και ειδημων του θεματος καθολου. το dts οπως γνωριζω ειναι κωδικοποιηση ηχου που φερουν ορισμενα mkv αρχεια. Ο player επανακωδικοποιει το dts και το κανει stereo οποτε αν συνδεθουν με rca- σκαρτ παλιες τηλεορασεις εχουν ηχο κανονικα. δοκιμασμενο και το εχουμε αναφερει σε παλιοτερες σελιδες

αν καποιος εχει πολυκαναλο οικιακο συστημα ηχου νομιζω δε το υποστηριζει αυτος ο player απο οτι ξερω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν βρεις ενα πολυμετρο απο καπου ελεγξε το τροφοδοτικο. αν ειναι οκ τοτε μαλλον φταιει ο player.

και εγω το εχω πανω απο 1 χρονο και το εχω σιχαθει κυριολεκτικα να το δουλευω! το τηλεκοντρολ εκτος την 1η απογοητευση το συνηθισα και δε το σκεφτομαι καν εφοσον ακομα κανει τη δουλεια του.

τι αλλο να σου πω και εγω κριμα αν τελικα δεν το χαρηκες και εσυ :unsure:

 

o player που συζηταμε σε αυτο το θεμα ειναι αυτος

αλλα σε μπλε τον εχω εγω οχι ασημι και ειναι πολυ ομορφος με μεταλλικη ιριδιζουσα βαφη.

να σου πω οτι εχει το τσιπακι που φορουσε και ο pico της crystal. σε κινεζικη υλοποηηση βεβαια με οτι συνιστα αυτο

30 $ καπου 23 ευρω βγαινει αλλα θα λογαριαζεις και 2-3 ευρω για ενα φθηνο καλωδιο hdmi. διαβασε τις προηγουμενες σελιδες για να δεις σε τι υστερει. δλδ μετριοτατο τηλεκοντρολ κτλ.

 

υποστηριζει φουλ ελληνικους υποτιτλους αρκει να επιλεξεις απο το μενου την ελληνικη κωδικοποιηση.

κανει downmix το dts σε στερεο 2.1 και...παιζει οτι mkv του εχω βαλει εγω τουλαχιστον.

για να μη σε παρω ομως το λαιμο μου διαβασε το θεμα οσο μπορεις. δεν πας στα τυφλα τον εχουμε παρει πολλοι εδω μεσα και ξερω τι σου λεω

αυτος που μιλαμε εδς εχει 4 γιγα επανω,οχι οτι εχει σημασια.μαλλον θα βαλω και εγω ενα βαρεθηκα το playon hd mini

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτος που μιλαμε εδς εχει 4 γιγα επανω,οχι οτι εχει σημασια.μαλλον θα βαλω και εγω ενα βαρεθηκα το playon hd mini

κανεις λαθος νομιζω. αυτος που μιλαμε εδω ειναι ο απλος. χωρις τα gb πανω.αυτος που εχει τα 4gb πανω και αγορασε παραπανω ο φιλος ακομα δεν εχει δοκιμαστει για τη συμβατοτητα με τους ελληνικους υποτιτλους γιατι απλα δε ρισκαραμε να τον παρουμε.

εκτος αν οντως εχασα επεισοδια γιατι ειχα καμποσους μηνες να συμμετασχω στο θεμα και καπιοι τον πηρανε και ειναι τσεκαρισμενο το θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω παραγγειλει αυτον με τα 4 gb και το καλυτερο(οπως ακουγεται) κοντρολ πριν απο ενα μηνα ακριβως και λογικα σε καμια βδομαδα τον περιμενω.

 

Απο tomtop αλλα με το tracking που μου εδωσε δεν βγαζω ακρη...

 

νεοτερα και απο εμενα μολις το εχω στα χερια μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...