Προς το περιεχόμενο

Ultra-Mini 1080P Full HD Media Player $29.99


nikolaos13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 451
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια καλησπέρα,

μόλις εχθές παρέλαβα και εγώ το μπλε πραγματάκι. Πράγματι παίζει τα πάντα. Υπάρχει ένα θέμα βέβαια με το remote control αλλά δεν δίνω σημασία. Το πρόβλημα μου είναι άλλο. Ενώ παίζει άψογα από την rca έξοδο με το καλώδιο που παρέχετε δεν μπορώ να δω τιποτα από την hdmi έξοδο. Η εικόνα στην τηλεόραση στο κανάλι που υποστιριζει την hdmi είσοδο είναι νεκρή, σαν να μην παίρνει καν σήμα.

Υπάρχει κάποια ρυθμιση που δεν έχω δει μέσα στο menu της συσκευής.Μπορεί κάπιος να με βοηθήσει.

Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλησπέρα,

μόλις εχθές παρέλαβα και εγώ το μπλε πραγματάκι. Πράγματι παίζει τα πάντα. Υπάρχει ένα θέμα βέβαια με το remote control αλλά δεν δίνω σημασία. Το πρόβλημα μου είναι άλλο. Ενώ παίζει άψογα από την rca έξοδο με το καλώδιο που παρέχετε δεν μπορώ να δω τιποτα από την hdmi έξοδο. Η εικόνα στην τηλεόραση στο κανάλι που υποστιριζει την hdmi είσοδο είναι νεκρή, σαν να μην παίρνει καν σήμα.

Υπάρχει κάποια ρυθμιση που δεν έχω δει μέσα στο menu της συσκευής.Μπορεί κάπιος να με βοηθήσει.

Ευχαριστώ πολύ

1. ελεγξε μηπως η τηλεοραση σου εχει περισσοτερεα απο μια hdmi εισοδους και αλλη ειναι ενεργη και σε αλλη συνδεεις. οταν εχεις συνδεσει το hdmi να μην εχεις συνδεσει αλλο καλωδιο εικονας πανω σε τηλεοραση ή player πχ το rca

2. κανε load default settings στον player αν δεν ειναι τιποτα απο τα παραπανω οσο βλεπεις με rca και μετα κλειστον και συνδεσου με hdmi.

3. ορισε εσυ την αναλυση που θα παιξει και απενεργοποιησε την αυτοματη ανιχνευση.

4. ελεγξε αν το καλωδιο σου ειναι σωστο γιατι και σε μενα ενα κινεζικο των 2 ευρω που πηρα δε δουλευε οποτε βολευτηκα με ενα των 5 ευρω που τσιμπησα απο lidl

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλησπέρα,

μόλις εχθές παρέλαβα και εγώ το μπλε πραγματάκι. Πράγματι παίζει τα πάντα. Υπάρχει ένα θέμα βέβαια με το remote control αλλά δεν δίνω σημασία. Το πρόβλημα μου είναι άλλο. Ενώ παίζει άψογα από την rca έξοδο με το καλώδιο που παρέχετε δεν μπορώ να δω τιποτα από την hdmi έξοδο. Η εικόνα στην τηλεόραση στο κανάλι που υποστιριζει την hdmi είσοδο είναι νεκρή, σαν να μην παίρνει καν σήμα.

Υπάρχει κάποια ρυθμιση που δεν έχω δει μέσα στο menu της συσκευής.Μπορεί κάπιος να με βοηθήσει.

Ευχαριστώ πολύ

 

Φίλε μου, σε τι TV το δοκίμασες και έπαιξε το RCA? Έπαιζε κανονικά, έγχρωμο? :confused:

 

Όσο για το HDMI, εμένα μου έπαιξε αμέσως, στο σωστό κανάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω πάρει δύο ένα για μένα και ένα για κάποιον γνωστό μου. Σε εμενα παίζουν όλα κανονικά. Του γνωστού μου αντιμετωπίζει πρόβλημα με το χρώμα με το καλώδιο rca. Στην ίδια τηλεόραση το δικό μου έδειχνε χρώμα κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς παιδιά δεν παίζει η hdmi έξοδος. Εχω δοκιμάσει τα πάντα. Η τηλεόραση μου είναι μια hitachi hd ready. Εχω δοκιμάσει το auto detect και σε on και σε off αλλά τίποτα. Σε rca mode με το παρεχόμενο καλώδιο παίζει μόνο με ρυθμιση ntsc. Σε PAL παιζει ασπρόμαυρα. Δοκίμασα όλες τις υπόλοιπες επιλογες από το display settings αλλα με το που αλλάζω την επιλογη ntsc σε οτιδήποτε άλλο νεκρώνει η οθόνη. 'Εκανα και restore default settings αλλά τίποτα και πάλι. Δοκίμασα και με άλλα καλώδια hdmi αλλά επίσης τιποτα. Στο μεταξυ επειδή έχω καλώδιο YPbPr από άλλη συσκευή ούτε με αυτό παιζει.Μήπως κάνω κάτι λάθος ή πάει για επιστροφή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς παιδιά δεν παίζει η hdmi έξοδος. Εχω δοκιμάσει τα πάντα. Η τηλεόραση μου είναι μια hitachi hd ready. Εχω δοκιμάσει το auto detect και σε on και σε off αλλά τίποτα. Σε rca mode με το παρεχόμενο καλώδιο παίζει μόνο με ρυθμιση ntsc. Σε PAL παιζει ασπρόμαυρα. Δοκίμασα όλες τις υπόλοιπες επιλογες από το display settings αλλα με το που αλλάζω την επιλογη ntsc σε οτιδήποτε άλλο νεκρώνει η οθόνη. 'Εκανα και restore default settings αλλά τίποτα και πάλι. Δοκίμασα και με άλλα καλώδια hdmi αλλά επίσης τιποτα. Στο μεταξυ επειδή έχω καλώδιο YPbPr από άλλη συσκευή ούτε με αυτό παιζει.Μήπως κάνω κάτι λάθος ή πάει για επιστροφή;

Σε άλλη τηλεόραση έχεις δοκιμάσει να δεις αν παίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αληθεια είναι ότι δεν το έχω δοκιμάσει σε άλλη τηλεόραση αλλα το θεωρώ πολύ τραβηγμένο να συμβαίνει κάτι τέτοιο. Και για ποιο λόγο να συμβαίνει αφού οι άλλες μου συσκευες δουλεύουν κανονικά στην ιδια είσοδο hdmi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ξεχνάς ότι μιλάμε για Κινέζο :rolleyes:

Κι εμένα μου έκανε κάτι παρόμοιο, Έπαιζα με τις αναλύσεις, εβαζα κι εβγαζα τα καλώδια στις θύρες... Δεν έκανε τπτ.

 

Τελικά έπαιξε με τον εξής τρόπο: Όπως το είχα συνδεδεμένο και δεν έδειχνε τπτ, του έβγαζα τηγ τροφοδοσία, το άναβα κι έδειχνε. Μπορεί να χρειάστηκε να το κάνω 2-3 φορές αλλά μόλις έπαιξε δεν το ξαναέκανε (και φυσικά δεν ρίσκαρα να ξαναπειράξω τπτ) Ίσως δουλέψει και σε σένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ξεχνάς ότι μιλάμε για Κινέζο :rolleyes:

Κι εμένα μου έκανε κάτι παρόμοιο, Έπαιζα με τις αναλύσεις, εβαζα κι εβγαζα τα καλώδια στις θύρες... Δεν έκανε τπτ.

 

Τελικά έπαιξε με τον εξής τρόπο: Όπως το είχα συνδεδεμένο και δεν έδειχνε τπτ, του έβγαζα τηγ τροφοδοσία, το άναβα κι έδειχνε. Μπορεί να χρειάστηκε να το κάνω 2-3 φορές αλλά μόλις έπαιξε δεν το ξαναέκανε (και φυσικά δεν ρίσκαρα να ξαναπειράξω τπτ) Ίσως δουλέψει και σε σένα

θα το δοκιμάσω φίλε μου απόψε και θα ενημερώσω αύριο. Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω πάρει δύο ένα για μένα και ένα για κάποιον γνωστό μου. Σε εμενα παίζουν όλα κανονικά. Του γνωστού μου αντιμετωπίζει πρόβλημα με το χρώμα με το καλώδιο rca. Στην ίδια τηλεόραση το δικό μου έδειχνε χρώμα κανονικά.

Eπικοινώνησα με το tomshop και μου είπε να το στείλω πίσω και να μου δώσουν άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως στην επιστροφη πρεπει να πληρωσεις μεταφορικα κ ισως να μην συμφερει.εγω προτιμησα να παρω πισω 15 δολαρια αποζημειωση που μου προσφερε κ να παραγγειλω αλλο..(ειναι για ενα δευτερο που πηρα για φιλο το δικο μου δουλευει αψογα σε οτι τηλεοραση δοκιμασα κ με hdmi κ με το αλλο καλωδιο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις μου απαντησε ο κινεζος και μου ζηταει να του στειλω video με το προιον και με το προβλημα που έχει για να με βοηθήσει να το φτιαξουμε.Αραγε τι εννοει. Νομιζω τελικα θα το φαω στη μάπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...