Προς το περιεχόμενο

Ultra-Mini 1080P Full HD Media Player $29.99


nikolaos13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να ρωτήσω κάτι άλλο, το χειριστήριο του media player απ'ότι διάβασα δεν πιάνει υπο γωνίες και από μεγάλη απόσταση και γενικά έχει θεματάκια...με το χειριστήριο του lidl ισχύουν τα ίδια ή είναι όλα οκ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 451
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να ρωτήσω κάτι άλλο, το χειριστήριο του media player απ'ότι διάβασα δεν πιάνει υπο γωνίες και από μεγάλη απόσταση και γενικά έχει θεματάκια...με το χειριστήριο του lidl ισχύουν τα ίδια ή είναι όλα οκ;

Αν καταφερω και περασω τις λειτουργιες θα σου πω.

 

eαν δεν κανω λαθος herthan , το lidl τηλεχειριστηριο , εχει λειτουργια εκμαθησης εντολων,ετσι το κανανε και τα υπολοιπα παιδια,και λεει μεσα στο manual τι να κανεις.

Απλα επειδη δεν εχω ασχοληθει και δεν εχω ιδεα πως γινεται γι'αυτο ρωταω.

Για την τηλεοραση εκανα 1 ωρα σεχεδον και κατι παραπανω για να την περασω στο τηλεχειριστηριο.Εγω πρεπει να κατσω μια μερα μετα για να κανω και τα υπολοιπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα το καταφερα και το εκανα με learning το τηλεχειριστηριο και τωρα δουλευει μια χαρα.

 

 

Κατι αλλο που θελω να ρωτησω ειναι αν εχει αγορασει κανεις το συγκεκριμενο http://www.ebay.com/itm/Mini-4GB-1080P-HD-HDMI-SD-USB-Media-Player-MKV-RM-RMVB-Black-/230691296852?pt=PCC_Drives_Storage_Internal&hash=item35b645d654 media player και να μου πει εντυπωσεις.

Η διαφορα με το αλλο ειναι τα 4GB τα extra καλωδια κ.λ.π. που δινει και το πιο βασικο το τηλεχειριστηριο.

Θελω να το παρω για δωρο και ο λογος ειναι το καλυτερο τηλεχειριστηριο γιατι γι'αυτον που προοριζεται θα δυσκολευτει με το αλλο το μικρο.

Το εχει παρει κανεις να το δουλεψει και να μου πει αν γενικως ειναι καλο(και αν γνωριζει αν υπαρχουν τιποτα αλλες διαφορες με το απλο σε θεματα αρχειων κ.λ.π.) και απο θεμα κατασκευης και αποκρισης του τηλεχειριστηριου αν αξιζει να το παρω?

 

 

Αν εχει να προτεινει κανεις κανενα αλλο media player με καλο τηλεχειριστηριο δεκτες ολες οι προτασεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα το καταφερα και το εκανα με learning το τηλεχειριστηριο και τωρα δουλευει μια χαρα.

 

 

Κατι αλλο που θελω να ρωτησω ειναι αν εχει αγορασει κανεις το συγκεκριμενο http://www.ebay.com/itm/Mini-4GB-1080P-HD-HDMI-SD-USB-Media-Player-MKV-RM-RMVB-Black-/230691296852?pt=PCC_Drives_Storage_Internal&hash=item35b645d654 media player και να μου πει εντυπωσεις.

Η διαφορα με το αλλο ειναι τα 4GB τα extra καλωδια κ.λ.π. που δινει και το πιο βασικο το τηλεχειριστηριο.

Θελω να το παρω για δωρο και ο λογος ειναι το καλυτερο τηλεχειριστηριο γιατι γι'αυτον που προοριζεται θα δυσκολευτει με το αλλο το μικρο.

Το εχει παρει κανεις να το δουλεψει και να μου πει αν γενικως ειναι καλο(και αν γνωριζει αν υπαρχουν τιποτα αλλες διαφορες με το απλο σε θεματα αρχειων κ.λ.π.) και απο θεμα κατασκευης και αποκρισης του τηλεχειριστηριου αν αξιζει να το παρω?

 

 

Αν εχει να προτεινει κανεις κανενα αλλο media player με καλο τηλεχειριστηριο δεκτες ολες οι προτασεις.

 

Από απόκριση πως είναι με το media player; Πιάνει εύκολα ή πρέπει να σημαδεύεις ακριβώς και να είσαι στην ευθεία; Δηλαδή πως το βλέπεις σε σχέση με το μικρό χειριστήριο του media player;

 

Όσο για το άλλο media player που αναφέρεις θα με ενδιέφερε κι εμένα μια γνώμη αν το έχει πάρει κανείς γιατί κι εγώ θέλω να το κάνω δώρο σε κάποιον :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από απόκριση πως είναι με το media player; Πιάνει εύκολα ή πρέπει να σημαδεύεις ακριβώς και να είσαι στην ευθεία; Δηλαδή πως το βλέπεις σε σχέση με το μικρό χειριστήριο του media player;

 

Όσο για το άλλο media player που αναφέρεις θα με ενδιέφερε κι εμένα μια γνώμη αν το έχει πάρει κανείς γιατί κι εγώ θέλω να το κάνω δώρο σε κάποιον :-)

Μια χαρα ειναι απο αποκριση δεν εχω κανενα ιδιαιτερο προβλημα.Σε σχεση με το μικρο μου φαινεται αρκετα καλυτερο και πιο γρηγορο στην εναλλαγη και δεν χρειαζεται να παταω πολλες φορες ενα κουμπι οπως εκανα πριν.

Ενταξει δεν ειναι οπως στην τηλεοραση που οπως και να το εχεις πιανει αμεσως αλλα την δουλεια του την κανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι άλλο, το χειριστήριο του media player απ'ότι διάβασα δεν πιάνει υπο γωνίες και από μεγάλη απόσταση και γενικά έχει θεματάκια...με το χειριστήριο του lidl ισχύουν τα ίδια ή είναι όλα οκ;

το χειριστηριο του εχει σχετικα ικανοποιητικη αποκριση σε γωνιες και απο αποσταση ενταξει αν επιχειρησεις απο τα 10 μετρα ναι δε θα πιασει. με την αισθηση των κουμπιων και γενικοτερα με την ποιοτητα κατασκευης και τη διαρκεια ζωης εχει το κυριως προβλημα

κοινως ειναι μια πλαστικουρα που ισα ισα κανει τη δουλεια της αλλα αν πεσει και σε κανα αγαρμπο θα την κανει για πολυ λιγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το χειριστηριο του εχει σχετικα ικανοποιητικη αποκριση σε γωνιες και απο αποσταση ενταξει αν επιχειρησεις απο τα 10 μετρα ναι δε θα πιασει. με την αισθηση των κουμπιων και γενικοτερα με την ποιοτητα κατασκευης και τη διαρκεια ζωης εχει το κυριως προβλημα

κοινως ειναι μια πλαστικουρα που ισα ισα κανει τη δουλεια της αλλα αν πεσει και σε κανα αγαρμπο θα την κανει για πολυ λιγο.

 

το τηλεχειριστήριο του lidl δεν έχει κανένα θέμα με την ποιότητα....ο φίλος πιο πάνω φαντάζομαι οτι εννοούσε αυτό του media player.

ναι φυσικα αφορουσε το χειριστηριο του media player αυτο καθ΄εαυτο οτι ειπα πιο πανω. νομιζα οτι η ερωτηση που απαντουσα για τις γωνιες και την εμβελεια του τηλεχειρηστηριου αυτο αφορουσε νομιζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά όπως και να'χει καλύφθηκα :-) Απ'ότι κατάλαβα με το τηλεχειρηστήριο του lidl είναι καλύτερα τα πράγματα αλλά και με το δικό του δεν είναι τόσο χάλια απλά θέλει προσοχή μην χαλάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποιος που μπορει να βοηθησει με το χειριστηριο του LIDL ?

εχω κ το κανονικο του Media player το οποιο λειτουργει κανονικα αλλα(οπως ολων) μονοαπο κοντινες αποστασεις κ αφου πατησεις 2-3 φορες την εντολη

προσπαθησα ολους τους πιθανους τροπους που εχει για να του περασω τους κωδικους(επικεντρωθηκα κυριως στο χειροκινητο που δινεις μια-μια την εντολη ξεχωριστα ανα κουμπι)αλλα τιποτα

φαινεται σαν να μη το αναγνωριζει το αυθεντικο καν,ουτε success ουτε fail

plz help!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποιος που μπορει να βοηθησει με το χειριστηριο του LIDL ?

εχω κ το κανονικο του Media player το οποιο λειτουργει κανονικα αλλα(οπως ολων) μονοαπο κοντινες αποστασεις κ αφου πατησεις 2-3 φορες την εντολη

προσπαθησα ολους τους πιθανους τροπους που εχει για να του περασω τους κωδικους(επικεντρωθηκα κυριως στο χειροκινητο που δινεις μια-μια την εντολη ξεχωριστα ανα κουμπι)αλλα τιποτα

φαινεται σαν να μη το αναγνωριζει το αυθεντικο καν,ουτε success ουτε fail

plz help!!!

 

Εχω παλαιοτερο χειρηστιριο απο τα LIDL και δεν εχω τον media player οποτε δεν ξερω κατα ποσο θα φανει χρησιμη η βοηθεια μου αλλα ας προσπαθησουμε...Πρωτα προσπαθησε να συντονισεις το χειριστηριο με το media player...ακολουθησε τον αυτοματο συντονισμο...δε νομιζω οτι μπορεις να βρεις τον κωδικο για τετοιου ειδους noname συσκευες... ΠΡΟΣΟΧΗ#1:αυτο που πρεπει να προσεξεις ειναι οτι ΑΜΕΣΩΣ μολις δεις οτι αντιδρα (βαλε καποια ταινια να παιζει και μολις αναγνωρισει ο media player το χειριστηριο θα κλεισει...) ο media player πρεπει να πατησεις ΟΚ (δες το manual για το αν γινεται ετσι και στο δικο σου χειριστηριο...)Αν τα καταφερεις δοκιμασε να δεις ποιο κουμπι αντιστοιχει σε ποιο στο χειριστηριο του LIDL...Αν δεις οτι δε σε βολευει ή "λειπουν" κουμπια ξεκινα τον χειροκινητο προγραμματισμο...ΠΡΟΣΟΧΗ#2:τα 2 χειριστηρια πρεπει να ειναι σε μικρη αποσταση (3-4 εκατοστα το ιδανικο) και να πατας συνεχομενα χωρις να αφησεις καθολου το κουμπι που θελεις να συντονισεις...καποια στιγμη θα σου βγαλει success ειτε fail...περιμενεις λιγο να επανελθει το χειριστηριο στην 'αρχικη οθονη' (δεν πατας τιποτα) και συνεχιζεις τον χειροκινητο προγραμματισμο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω φιλε skoula,αλλα τιποτα!

το μονο που εκανα ηταν να προγραμματισω χειροκινητα το τηλεκοντρολ της τηλεορασης μe το silvercrest κ ολα λειτουργησαν καλα

κ να ελεγα οτι το τηλεκοντρολ του media player δε δουλευε,να πω οκ,αλλα το ατιμο δουλευει-εστω κ αν χρειαζεται να πατησεις μερικα κανα 2 φορες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.ebay.com/itm/Mini-4GB-1080P-HD-HDMI-SD-USB-Media-Player-MKV-RM-RMVB-Black-/230691296852?pt=PCC_Drives_Storage_Internal&hash=item35b645d654

ενας να ρισκαρει να παρει αυτον ρε παιδια με 10$ παραπανω λυνεται το θεμα του τηλεκοντρολ και εχει και 4gb ενσωματωμενη μνημη. το θεμα ειναι αν ειναι απροβληματιστο σε ελληνικους υποτιτλους και αναπαραγωγη οπως το φθηνοτερο που συζηταμε εδω και 38σελιδες θεμα...

 

p.s στο site του τομτοπ στοιχιζει 70+$ wtf???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.ebay.com/itm/Mini-4GB-1080P-HD-HDMI-SD-USB-Media-Player-MKV-RM-RMVB-Black-/230691296852?pt=PCC_Drives_Storage_Internal&hash=item35b645d654

ενας να ρισκαρει να παρει αυτον ρε παιδια με 10$ παραπανω λυνεται το θεμα του τηλεκοντρολ και εχει και 4gb ενσωματωμενη μνημη. το θεμα ειναι αν ειναι απροβληματιστο σε ελληνικους υποτιτλους και αναπαραγωγη οπως το φθηνοτερο που συζηταμε εδω και 38σελιδες θεμα...

 

p.s στο site του τομτοπ στοιχιζει 70+$ wtf???

Κι εγω αυτο ρωτησα σε προηγουμενο post μηπως το εχει παρει κανεις γιατι ειδα οτι εχει καλο τηλεκοντρολ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...