Προς το περιεχόμενο

Ultra-Mini 1080P Full HD Media Player $29.99


nikolaos13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

νομιζω πως τελικα το εργαλειο αυτο ειναι για τον π..........

σημερα του εβαλα ενα στικακι 4gb και δεν το ανοιγε

οτι γουσταρει τελικα διαβαζει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 451
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

νομιζω πως τελικα το εργαλειο αυτο ειναι για τον π..........

σημερα του εβαλα ενα στικακι 4gb και δεν το ανοιγε

οτι γουσταρει τελικα διαβαζει!

τοσες σελιδες θεμα δε νομιζω να παραπονεθηκε κανεις οτι δε του διαβαζει στικακι καρτα μνημης ή σκληρο (με ή χωρις τροφοδοσια)

ο υπολογιστης στο διαβαζει? κανε μια επαναφορα σε εργοστασιακες ρυθμισεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τοσες σελιδες θεμα δε νομιζω να παραπονεθηκε κανεις οτι δε του διαβαζει στικακι καρτα μνημης ή σκληρο (με ή χωρις τροφοδοσια)

ο υπολογιστης στο διαβαζει? κανε μια επαναφορα σε εργοστασιακες ρυθμισεις.

 

ο υπολογιστης το διαβαζει

και αν κοιταξεις καλα υπαρχουν παραπονα και αλλα

οχι με στικακια αλλα

με σκληρους

εμενα παραδειγμα ενα 500 χωρις τροφοδοσια δεν τον διαβαζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο υπολογιστης το διαβαζει

και αν κοιταξεις καλα υπαρχουν παραπονα και αλλα

οχι με στικακια αλλα

με σκληρους

εμενα παραδειγμα ενα 500 χωρις τροφοδοσια δεν τον διαβαζει.

αν ο σκληρος απαιτει τροφοδοσια απο 2 usb δε θα τον διαβασει. ορισμενοι εξωτερικοι εχουν μεν καλωδιο με 2 usb αλλα δουλευουν και με το ενα. αυτους σιγουρα τους διαβαζει. δες μηπως φταιει αυτο. για το usb δε ξερω τι παιζει.

 

παντως η πλακετα του media player ειναι η ιδια με του crystal audio pico (ιδιο τσιπ boxchip f10) για αυτο βλεπεις οτι ειμουν απολυτος οτι σπανια να μην διαβασει κατι. ισως επεσες σε προβληματικο προιον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει κανεις εμπειρια απο επιστροφες κτλ.παρειγγειλα ενα δευτερο για ενα φιλο αφου ειμαι πολυ ικανοποιημενος αλλα μου ειπε οτι επαιξε 5 λεπτα κ τωρα δεν ανοιγει κ οντως ετσι ειναι το τσεκαρα δεν αναβει το φωτακι.απο tomptop το πηρα δεχονται επιστροφες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Μετά από αρκετό διάβασμα εδώ, πήρα τον player και εγώ. Πήρα το πιο ακριβό μοντέλο με 4gb μνήμη, το HDMI και το άλλο χειριστήριο. 'Όταν το συνδέω σε Samsung B650 με HDMI, παίζει απροβλημάτιστα.

 

Αλλά το πρόβλημα είναι ότι το μηχανάκι το πήρα για μια παλιά LG που έχω. Η LG, δεν έχει HDMI, αλλά AV, S-video, και DVI. Σε σύνδεση με το AV η εικόνα είναι χάλια και ασπρόμαυρη. Έχω δοκιμάσει όλες τις ρυθμίσεις (PAL, 480, 576, etc) αλλά κανένα αποτέλεσμα....... :mad:

 

Όταν βάζω έναν παλιό αντάπτορα (από κάρτα γραφικών ΑΤΙ) από HDMI σε DVI, η οθόνη είναι νεκρή, σαν να μην δέχεται σήμα. Εννοείτε ότι πατάω το HDMI από το χειριστήριο. Το ίδιο δοκίμασα και σε δεύτερη TV και είχα το ίδιο αποτέλεσμα. :confused:

 

Να φταίει ο HDMI σε DVI αντάπτορας για το ψηφιακό σήμα? Καμιά ιδέα για το αναλογικό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kobi εχω ακριβως το ιδιο προβλημα με σενα, εχω δοκιμασει ποσους ανταπτορες και λυση ακομα δεν εχω βρει. και εγω το ηθελα για παλια τηλεοραση, και πεζει ασπρομαυρο. σε καινουργια με hdmi καλωδιο πεζει τζαμι. εαν βρεις λυση αναμενω να την ακουσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει μήπως το A/V του να είναι NTSC;

 

Το έχω δοκιμάσει και σε PAL και σε NTSC στις ρυθμίσεις. Φαντάζομαι ότι εννοείς ότι είναι native NTSC.......... :unsure:

 

kobi εχω ακριβως το ιδιο προβλημα με σενα, εχω δοκιμασει ποσους ανταπτορες και λυση ακομα δεν εχω βρει. και εγω το ηθελα για παλια τηλεοραση, και πεζει ασπρομαυρο. σε καινουργια με hdmi καλωδιο πεζει τζαμι. εαν βρεις λυση αναμενω να την ακουσω.

 

Ωχ, φίλε μου άν έχεις και εσύ το ίδιο πρόβλημα, μάλλον την κάτσαμε την βάρκα...... :shock:

 

Εγώ ελπίζω μόνο σε HDMI-DVI μήπως και... Το έχεις δοκιμάσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι φιλε μου δεν το εχω δοκιμασει, και η παλια μου τηλεοραση δεν εχει καν DVI.εχω δοκιμασει με το καλωδιο που εχει ερθει,και εκανα μετατροπες σε s-video , Scart , αλλα το ιδιο αποτέλεσμα εχω, ασπρομαυρο με λίγες γραμμες,πάντως εχω δοκιμασει να δω ταινία έτσι και μπορω να σου πω πως με λιγη προσπαθεια και καλη διάθεση βλέπεται. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι φιλε μου δεν το εχω δοκιμασει, και η παλια μου τηλεοραση δεν εχει καν DVI.εχω δοκιμασει με το καλωδιο που εχει ερθει,και εκανα μετατροπες σε s-video , Scart , αλλα το ιδιο αποτέλεσμα εχω, ασπρομαυρο με λίγες γραμμες,πάντως εχω δοκιμασει να δω ταινία έτσι και μπορω να σου πω πως με λιγη προσπαθεια και καλη διάθεση βλέπεται. :)

 

Το scart το δοκίμασα και εγώ χωρίς αποτέλεσμα. :-(

 

θα το ψάξω και θα ποστάρω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εαν δεν κανω λαθος εχει και άλλη εξοδο για audio-video, αλλα χρειαζεται άλλο καλωδιο.δεν εχω μπει στον κοπο να το ψαξω. μιλαω για την την δευτερη τρυπουλα που έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...