Προς το περιεχόμενο

Ultra-Mini 1080P Full HD Media Player $29.99


nikolaos13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 451
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και σε μένα ότι και να δοκίμασα, δεν κατάφερα να το κάνω να δουλέψει στην LG. Στην Samsung δουλεύει απροβλημάτιστα είτε με HDMI είτε με AV. Στην LG το AV ασπρόμαυρο μόνο και το DVI δεν ανοίγει με τίποτα. Δοκίμασα καλώδια, αντάπτορες και ότι μπορούσα να σκεφτώ..... :cry:

 

Το κακό είναι ότι το πήρα για την LG αλλά η LG δεν το θέλει :eek:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε μένα ότι και να δοκίμασα, δεν κατάφερα να το κάνω να δουλέψει στην LG. Στην Samsung δουλεύει απροβλημάτιστα είτε με HDMI είτε με AV. Στην LG το AV ασπρόμαυρο μόνο και το DVI δεν ανοίγει με τίποτα. Δοκίμασα καλώδια, αντάπτορες και ότι μπορούσα να σκεφτώ..... :cry:

 

Το κακό είναι ότι το πήρα για την LG αλλά η LG δεν το θέλει :eek:

 

Μπορείς να το πουλήσεις σε κάποιον άλλον που να δουλεύει στην τηλεόρασή του :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά παιδιά συμβαίνουν εκπληκτικα πράγματα. Στη HITACHI PLASMA που έχω δεν λέει να παίξει με τίποτα στην HDMI θύρα ενώ με την rca έξοδο δουλεύει μια χαρά. Σε μια SAMSUNG ενός φίλου μου που το δοκίμασα δουλεύει μια χαρά και χωρίς κανένα πρόβλημα στην HDMI.Ειναι δυνατόν να του φταίει η τηλεόραση;Θα τρελαθούμε τελείως. Στην ιδια HDMI στην τηλεόραση του σπιτιού μου δουλευει κανονικά ότι συσκευη και αν εχω συνδέσει.

Καμιά ιδέα για το τι μπορει να φταίει;Μηπως έστειλα κανένας μηνυμα στον κινέζο να μας πει τη γνώμη του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο εχω εγω

 

http://www.ebay.com/itm/Mini-SD-USB-HDMI-1080P-HD-Media-Player-MKV-RMVB-RM-Blue-/220860191991?pt=US_Internet_Media_Streamers&hash=item336c4b14f7

 

και ειναι μικροτερο απο το Pico υποστιριζει και ελληνικα και παιζει οτι αρχειο υπαρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι θα βγαλεις σιγουρα ακρη

Μου απαντησε ο κινεζος και μου λεει οτι το προβλημα ειναι στην HDMI της τηλεορασης και οτι πρεπει να φτιαξω την τηλεοραση, ασχετα αν εγω του εξηγησα οτι στην ιδια τηλεοραση ότι και να συνδεσω στην HDMI θυρα δουλευει τελεια.

Τελος παντων σταματαω να ασχολουμε αλλο.Αν καποιος βρηκε λυση σε παρομοιο προβλημα ας το ποσταρει μπας και βγαλουμε και εμεις καποια ακρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεγαλο θεμα...παιζει και mkv με dts ηχο?

ναι. κανει downmix σε στερεο. και επειδη ειχε γινει ολοκληρο θεμα μερικες 10αδες σελιδες πριν. ηχος θα παιξει ακομα και σε τηλεορασεις που δεν υποστηριζουν dts.γιατι οπως προειπα...κανει downmix σε στερεο 2.1

 

και να σας προλαβω...οχι δε δινει πολυκαναλο ηχο 5.1. αν θελετε τετοια δειτε κατι πιο ακριβο

αυτο εχω εγω

 

http://www.ebay.com/itm/Mini-SD-USB-HDMI-1080P-HD-Media-Player-MKV-RMVB-RM-Blue-/220860191991?pt=US_Internet_Media_Streamers&hash=item336c4b14f7

 

και ειναι μικροτερο απο το Pico υποστιριζει και ελληνικα και παιζει οτι αρχειο υπαρχει.

μα αυτον τον player αφορα το θεμα μας... μερικες 10αδες σελιδες τωρα. και εχει ιδιο τσιπ με τον pico. boxchip f10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά παρέλαβα κι εγώ σήμερα, όπως τα είπατε είναι, εκτός από το τηλεχειριστήριο που σου σπάει τα αμελέτητα ώρες ώρες (έχω και του lidl όμως και θα δοκιμάσω και με αυτό, αφού κάνω το learn), το media player είναι τέλειο...τρομερό value for money, ελπίζω να κρατήσει για καιρό :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αγαπημένο μας player τώρα και σε "turbo" 'έκδοση με android και wi-fi. Κατα τα άλλα φαίνεται ακριβώς το ίδιο. Ίσως αξίζει να περιμένουμε λίγο κάποιες κριτικές για το πως τρέχουν αυτά τα μηχανάκια με android για το αν αξίζει την διαφορά στα χρήματα . Όπως και να έχει μέχρι στιγμής παραμένει κορυφαίο για την τιμή του.

http://www.focalprice.com/EH0030L/Android_40_4G_Mini_HD_Network_Player_with_WiFi_Antenna_Blue.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αγαπημένο μας player τώρα και σε "turbo" 'έκδοση με android και wi-fi. Κατα τα άλλα φαίνεται ακριβώς το ίδιο. Ίσως αξίζει να περιμένουμε λίγο κάποιες κριτικές για το πως τρέχουν αυτά τα μηχανάκια με android για το αν αξίζει την διαφορά στα χρήματα . Όπως και να έχει μέχρι στιγμής παραμένει κορυφαίο για την τιμή του.

http://www.focalpric...tenna_Blue.html

 

Δεν ξέρω κατά πόσο συμφέρει, η τιμή του είναι διπλάσια σε σχέση με το απλό, και είναι το τρομερό value for money που μετράει πολύ στην απλή έκδοση. Η αλήθεια είναι ότι το wi-fi μετράει πολύ και αν βοηθάει και το android, παράλληλα με μια πιο χαμηλή τιμή στο μέλλον και απροβλημάτιστη λειτουργία τότε μιλάμε για άλλο ένα καλό προιόν που αξίζει η αγορά του :) Bλέπουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω κατά πόσο συμφέρει, η τιμή του είναι διπλάσια σε σχέση με το απλό, και είναι το τρομερό value for money που μετράει πολύ στην απλή έκδοση. Η αλήθεια είναι ότι το wi-fi μετράει πολύ και αν βοηθάει και το android, παράλληλα με μια πιο χαμηλή τιμή στο μέλλον και απροβλημάτιστη λειτουργία τότε μιλάμε για άλλο ένα καλό προιόν που αξίζει η αγορά του :) Bλέπουμε...

αυτο λεω και εγω , το απλο ειναι κορυφη , πρεπει να πεσει πολυ το αλλο και να επιβεβαιωθει οτι δουλευει καλα για να αξιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...