Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, SagoniasSlutRos είπε

Μια εταιρια σαν τη weber δεν θελει να εχει δυσαρεστημένους πελατες και ειδικα οταν προκειται για ενα κοστος γι αυτους 30€ το πολυ.

 

1 ώρα πριν, ilpapacha είπε

Ακριβώς, για αυτό και το επεσήμανα.

Εάν δείτε και στο site της εταιρείας στην Αμερική οι όροι εγγύησης είναι σαφείς:

SPIRIT GAS GRILL

  • Cookbox - 10 years, no rust through/burn through (2 years paint excluding fading or discoloration)
  • Lid assembly - 10 years, no rust through/burn through (2 years paint excluding fading or discoloration)
  • Stainless steel burner tubes - 10 years, no rust through/burn through
  • Stainless steel cooking grates - 5 years, no rust through/burn through
  • Stainless steel Flavorizer bars - 5 years, no rust through/burn through
  • Porcelain-enameled cast iron cooking grates - 5 years, no rust through/burn through
  • All remaining parts - 2 years

https://www.weber.com/US/en/warranties.html

Οπότε σύμφωνα με τα παραπάνω η εταιρεία είναι καλυμμένη......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2125

  • ilpapacha

    1958

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

Καλημερα αγόρασα την naterial kenton 4 καυστήρες και μπορώ να πω ότι έμεινα πολυ ευχαριστημένος  απο απόδοση.

Σχετικά με το καθαρισμό της θα ήθελα καποιες συμβουλές. Εχει μαντεμένιες σχάρες οποτε το σαπουνονερο το ξεχναμε.

μετα απο καθε ψησιμο βαζω πυροληση με μια βουρτσα καθαριζω οτι λίπος εχει μεινει επάνω αλλα η μαυρίλα δεν φεύγει.

την αφηνω να κρυωσει κ αλοιβω τις σχάρες με λίγο ελαιόλαδο για να ειναι ετοιμη την επομενη φορα.

τι λετε ειναι οκ αυτο?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, ηνίοχος είπε

τωρα αν στην συγκεκριμένη περίπτωση γίνει αλλαγή στους διαχύτες  μόνο και μόνο γιατί  έχουν μικρό κόστος   ή  είναι αποτέλεσμα  δημοσιοποίησης   σε ενα φόρουμ προκύπτουν  διάφορες σκέψεις

Toυς σκουριασμενους παντως τους αλλαζει. Oποτε αν τους αλλαξε σε μια περιπτωση, δεν βρισκω το λογο να μην το κανει και σε αλλες.

https://www.facebook.com/groups/200616587720185/permalink/455302055584969

image.png.2c06da979ab0e2e53f5ab82f2e834d24.png

Επεξ/σία από SagoniasSlutRos
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Toυς σκουριασμενους παντως τους αλλαζει. Oποτε αν τους αλλαξε σε μια περιπτωση, δεν βρισκω το λογο να μην το κανει και σε αλλες.

https://www.facebook.com/groups/200616587720185/permalink/455302055584969

image.png.2c06da979ab0e2e53f5ab82f2e834d24.png

Ευχαριστώ για το λινκ, θα μιλήσω πάλι μαζί τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην παρεξηγηθω σε αυτο που ειπα πιο πριν, δεν λεω να τους απειλήσει κανεις οτι θα δημοσιευσει σε φορουμ την κακη εμπειρια για να του αλλαξουν κατι. Αλλα σιγουρα αν τους πειτε οτι διαλεξατε την εταιρια για το after sales support κλπ πιστευω θα σας βοηθησουν. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Για να μην παρεξηγηθω σε αυτο που ειπα πιο πριν, δεν λεω να τους απειλήσει κανεις οτι θα δημοσιευσει σε φορουμ την κακη εμπειρια για να του αλλαξουν κατι. Αλλα σιγουρα αν τους πειτε οτι διαλεξατε την εταιρια για το after sales support κλπ πιστευω θα σας βοηθησουν. 

Η εμπειρία μου πάντως από την 1η επαφή που είχα μαζί τους τον Σεπτεμβρη του 2019 δεν μου δίνει και μεγάλη αισιοδοξία για τη διάθεση τους να εξυπηρετήσουν. Ίσως εάν ήμουν Αθήνα και είχα προσωπική επικοινωνία να υπήρχε διαφορετικό αποτέλεσμα. Θα κάνω την προσπάθειά μου πάντως και θα ενημερώσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

θέλω να αγοράσω μια ψησταριά υγραερίου για τους δικούς μου με ένα budget στα 300 ευρώ περίπου. Υπάρχει κάποια καλύτερη επιλογή από αυτή; https://www.leroymerlin.gr/gr/garden/psistaries-bbq/psistaries-ugraeriou/psistaria-ugraeriou-kenton-naterial-62209623

Θα ήθελα να υπάρχει δυνατότητα να μπαινει και σουβλα πανω για κοκορετσι, κοντοσούβλι κλπ. Γίνεται σε αυτή και εαν ναι τι εξοπλισμός χρειάζεται και που τον βρισκω;

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, jmallen3 είπε

Καλησπέρα,

θέλω να αγοράσω μια ψησταριά υγραερίου για τους δικούς μου με ένα budget στα 300 ευρώ περίπου. Υπάρχει κάποια καλύτερη επιλογή από αυτή; https://www.leroymerlin.gr/gr/garden/psistaries-bbq/psistaries-ugraeriou/psistaria-ugraeriou-kenton-naterial-62209623

Θα ήθελα να υπάρχει δυνατότητα να μπαινει και σουβλα πανω για κοκορετσι, κοντοσούβλι κλπ. Γίνεται σε αυτή και εαν ναι τι εξοπλισμός χρειάζεται και που τον βρισκω;

 

Ευχαριστώ

https://www.leroymerlin.gr/gr/garden/psistaries-bbq/axesouar-psistarias/kit-psistarias-ugraeriou-naterial-81873760

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, SagoniasSlutRos είπε

Toυς σκουριασμενους παντως τους αλλαζει. Oποτε αν τους αλλαξε σε μια περιπτωση, δεν βρισκω το λογο να μην το κανει και σε αλλες.

https://www.facebook.com/groups/200616587720185/permalink/455302055584969

image.png.2c06da979ab0e2e53f5ab82f2e834d24.png

τι να σου πω , αν δεν κάνω λάθος ο @sb68s   ανέφερε  οτι δεν του το αναγνωρίζουν   είπε μάλιστα  πως πιθανότατα αυτό εγινε απο  κακή συντήρηση διότι δεν σκούριασαν  και οι 5 διαχύτες  , (κάτι που το θεωρώ λογικό αφού οι 2 διαχύτες δεν υπάρχει καυστήρας απο κάτω )
 οπότε ή ο sb68s  δεν καταλαβε καλά ή η αντιπροσωπία  δεν εχει την ίδια αντιμετώπιση σε όλους ...

Επεξ/σία από ηνίοχος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η εταιρία προτείνει οι διαχύτες να επανατοποθετούνται μετά το καθάρισμα όχι στην ίδια θέση απ΄ όπου βγήκαν με την σειρά, αλλά ξεκινώντας από την διπλανή, ώστε να αλλάζουν θέση όλοι, να καίγονται ομοιόμορφα το ίδιο αλλά και να "αυτοκαθαρίζονται" κάθε φορά που πυρώνουν. 

Επεξ/σία από PJK
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, PJK είπε

Η εταιρία προτείνει οι διαχύτες να επανατοποθετούνται μετά το καθάρισμα όχι στην ίδια θέση απ΄ όπου βγήκαν με την σειρά, αλλά ξεκινώντας από την διπλανή, ώστε να αλλάζουν θέση όλοι, να καίγονται ομοιόμορφα το ίδιο αλλά και να "αυτοκαθαρίζονται" κάθε φορά που πυρώνουν. 

εννοείς οτι  πιθανόν να σαπισαν αυτοί που δεν πυρωναν  διοτι δεν γινόταν "αυτοκαθαρισμός" ;  🤔

Επεξ/σία από ηνίοχος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ίσως, δεν ξέρω, ο κάτοχος θα πρέπει να διευκρινίσει. Εμείς δεν μπορούμε να γνωρίζουμε, εκείνος ξέρει τι χρήση κάνει. Απλώς γράφω για την οδηγία της εταιρίας στα μπούκλετς αλλά και στα βίντεο. Εγώ το κάνω, κάθε δεύτερο ή τρίτο ψήσιμο και μέχρι τώρα (πάνω από χρόνο) δεν υπάρχει το παραμικρό ίχνος φθοράς, πέραν κάποιων λίγων οπτικών φυσιολογικών αλλοιώσεων. Καθαρίζω συχνά και καλά, και πάντα στεγνώνω καίγοντάς την κάνα τρίλεπτο πριν μπει η κουκούλα. Θεωρώ ότι σωστά το προτείνουν, η ομοιόμορφη χρήση παρατείνει την ζωή τους.

Επεξ/σία από PJK
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συμφωνώ με τον @PJKΑν θυμάμαι καλά το αναφέρει ότι πρέπει να γίνεται εναλλαγή των διαχυτών σε κάθε καθαρισμό ή ανά τακτά χρονικά διαστήματα ώστε να υπάρχει ομοιομορφία.

Επεξ/σία από plasTOST
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To δειχνει και σε βιντεακια καθαρισμου απο την weber αυτο με την εναλλαγη. Επισης αυτο που εχω παρατηρησει εγω ειναι οτι αυτοι που ειναι πανω απο καυστηρες ειναι πολυ πιο καθαροι. Οι αλλοι μαζευουν πολυ περισσοτερη βρωμια και οταν τους βαλω πανω απο καυστηρες καιγεται η βρωμια και βγαζει πολυ καπνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...