Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικά δεν το γνωρίζω το κατάστημα που αναφέρεις. Από την στιγμή όμως που έχεις μαγαζί και θέλεις να πάρεις ψησταριά/φούρνο για επαγγελματική χρήση, θα πρέπει να πας από κοντά να τις δεις. Εδώ πάμε και βλέπουμε από κοντά ψησταριές που κάνουν 100-200€…

Υπάρχουν πολλά παρόμοια καταστήματα στου Ρέντη, Μοσχάτο κτλ που έχουν είτε καινούργια είτε μεταχειρισμένα. Αν δεν έχεις γνώση του τι ακριβώς θέλεις, με ποια χαρακτηριστικά, εγγύηση κτλ, θα πρέπει να προγραμματίσεις να πας σε 3-4 αντίστοιχα καταστήματα να δεις τι έχουν, για ποιό λόγο έχουν διαφορετικές τιμές το ένα με το άλλο, από τι υλικά είναι φτιαγμένα , πόσες ώρες μπορούν να δουλεύουν συνεχόμενα, τι καταναλώσεις έχουν, πόσο εύκολα καθαρίζονται κτλ.

Μην προσπαθήσεις να αγοράσεις μέσω του eshop

21 λεπτά πριν, 0rafa0 είπε

Καλησπέρα! Θέλω να αγοράσω μια ηλεκτρική ψησταριά & ένα καλό φούρνο υγραερίου για το μαγαζί μου. Έχετε να προτείνετε κάτι αξιόπιστο? Έχετε αγοράσει στο παρελθόν από το συγκεκριμένο μαγαζί?

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20.2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2126

  • ilpapacha

    1959

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

7 ώρες πριν, giannislazy είπε

Ποιο μεγάλο πρόβλημα για μένα είναι το γεγονός της διαφοράς τιμής σε σχέση με το εξωτερικό πως βρίσκεις πχ το smoking box Napoleon 50€ στην Ελλάδα και 25€ στην Γερμανία. Όσο διαφορά και να έχουμε στην φορολογία στο Ελλαδιστάν, 100% διαφορά για μένα είναι αδικαιολόγιτη.

 

Δεν είναι τόσο μεγάλη διαφορά 10€ είναι https://www.skroutz.gr/s/23273282/Napoleon-67013-Κουτί-Καπνίσματος.html?from=catspan

Επειδή όμως την έχω επισυμάνει την διαφορά σε κάποια  άλλα "μαμά¨προϊόντα και εγώ, νομίζω συμφέρει μόνο αν βάλεις 4-5 πράγματα μαζί να έρθουν απο Γερμανία με ESWD- και καλύτερα πράγματα που δεν φέρνει η αντιπροσωπεία αλλά υπάρχουν έξω.

image.png.7337ec9c0e035694cbd62674af708e26.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, skskre είπε

Δεν είναι τόσο μεγάλη διαφορά 10€

έχεις δίκιο, δικό μου λάθος... 

λέτε να μαζευτούμε οι ιδιοκτήτες Ναπολεον να κάνουμε καμιά παραγγελία απέξω?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, giannislazy είπε

έχεις δίκιο, δικό μου λάθος... 

λέτε να μαζευτούμε οι ιδιοκτήτες Ναπολεον να κάνουμε καμιά παραγγελία απέξω?

Μέσα.. Θα ήθελα σχάρες inox.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, @pnea1973 είπε

Μέσα.. Θα ήθελα σχάρες inox.. 

Και εγώ ψήνομαι για κάποια πραγματάκια αλλά είμαι Θεσ/νίκη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στη παρέα. Ένα χρόνο μετά και επιστρέφω στη παρέα με ένα τεράστιο ευχαριστώ σε όλους για της συμβουλές και τη τεράστια βοήθεια σας.  Το thread αυτό ήταν η σπίθα για τη δημιουργία μιας παρέας στο Facebook που μέσα σε ένα χρόνο γιγαντωσε και πλέον είναι σε θέση να μοιράζει συνεχώς δώρα με giveaway και διάφορα event!!  Δυστυχώς η ομάδα δεν μου αφήνει χρόνο ελεύθερο με αποτέλεσμα να μη καταφέρω να μπω και να πω τουλάχιστον ένα ευχαριστώ.  

Πάραυτα δεν πρέπει να ξεχνάμε όσους μας βοήθησαν οπότε με το χέρι στη καρδιά θέλω να σας πω όλους ένα τεράστιο ευχαριστώ!!

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους,

Όπως ίσως θυμάστε κάποιοι πριν λιγο καιρό είχα αναφέρει δυσκολία στο ανέβασμα θερμοκρασιων (ΒΚ gem 320) και όλοι είχαμε υποθέσει πως έφταιγε η μπουκάλα η οποία και αλλάχτηκε.

Τελικώς το πρόβλημα αν και διορθώθηκε μερικώς φαίνεται πως παραμένει. Ρίχνω και την εξής πληφορία μήπως κάποιος έχει κάποια ιδέα για βοήθεια.

Ξεκινώντας τη διαδικασία για άναμμα σήμερα (η μπουκάλα ειναι στο 3ο ψήσιμο οπότε δεν τίθεται θεμα τελειώματος) παρατήρησα με το αυτί κατά το άνοιγμα των καυστήρων (στα ελάχιστα δευτερόλεπτα πριν δώσω σπινθήρα) πως ο 1ος από αριστερά ακούγεται να βγάζει πολύ περισσότερο αέριο απ'οτι οι άλλοι δύο μαζί.

υποθέτω ότι παίζει κάποιο ρόλο. ή είναι φυσιολογικό κάτι τέτοιο ;

Επεξ/σία από zanskou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, assasertzis είπε

Καλησπέρα στη παρέα. Ένα χρόνο μετά και επιστρέφω στη παρέα με ένα τεράστιο ευχαριστώ σε όλους για της συμβουλές και τη τεράστια βοήθεια σας.  Το thread αυτό ήταν η σπίθα για τη δημιουργία μιας παρέας στο Facebook που μέσα σε ένα χρόνο γιγαντωσε και πλέον είναι σε θέση να μοιράζει συνεχώς δώρα με giveaway και διάφορα event!!  Δυστυχώς η ομάδα δεν μου αφήνει χρόνο ελεύθερο με αποτέλεσμα να μη καταφέρω να μπω και να πω τουλάχιστον ένα ευχαριστώ.  

Πάραυτα δεν πρέπει να ξεχνάμε όσους μας βοήθησαν οπότε με το χέρι στη καρδιά θέλω να σας πω όλους ένα τεράστιο ευχαριστώ!!

Βάλε κι ένα λινκ με την σελίδα στο Facebook ή ανέφερε το όνομα της ομάδας, σε περίπτωση που κάποιο παιδί θέλει να γίνει μέλος.


Η ομάδα στο Facebook 

https://www.facebook.com/groups/551422645518284/

 

Επεξ/σία από ilpapacha
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα , μπορεις καποιος με Webber Spirit II 310 να μου μετρησει ποσο ειναι το πλατος χωρις τα πλαινα ραφια , εκει που εχω τις κοκκινες γραμμες δλδ για να δω αν με χωραει ? Ευχαριστω

image.png.c1f56a28c0041574040bf2e519742d22.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Υποθέτω γνωρίζεις ότι το ράφι που είναι πάνω από τις ρόδες δεν κλείνει...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Amaretos είπε

Καλημερα , μπορεις καποιος με Webber Spirit II 310 να μου μετρησει ποσο ειναι το πλατος χωρις τα πλαινα ραφια , εκει που εχω τις κοκκινες γραμμες δλδ για να δω αν με χωραει ? Ευχαριστω

Από το επίσημο site της Weber, αναφέρει πλάτος με το αριστερό ραφάκι κλειστό 107εκ. Το δεξί λόγω της μπουκάλας από κάτω, δεν κλείνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, PJK είπε

Καλημέρα. Υποθέτω γνωρίζεις ότι το ράφι που είναι πάνω από τις ρόδες δεν κλείνει...

 

Ναι το διαβασα αλλα ειδα και βιντεο απο assembly, και δεν ειναι μονοκοματο καπως μαζι με το σωμα οποτε, αν θες το βιδωνεις αν θες οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θες να την βάλεις σε στενό μπαλκόνι; Αν ναι, σου έχω κι΄ άλλες διαστάσεις που πρέπει να λάβεις υπ΄όψιν για να μην μπλέξεις. Για πες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ειναι στενο το μπαλκονι το φαρδος ειναι 104 οποτε ελεγα αν χωραει ιδανικα να μπει με πλατη στον χωρο αυτο χωρις τα ραφια, το μηκος ειναι 7-8 μετρα, η αλλη λυση ειναι να μπει παραληλλα στο μπαλκονι οποτε δεν εχω προβλημα μα το φαρδος. Κατω υπαρχει πυλωτη που εχουμε και bbq μεγαλο με καρβουνα που το τιμαμε ιδιαιτερως, απλα ελεγα μηπως για την ευκολια μεσοβδομαδα πετα καμια μπριζολα στο μπαλκονι. Για πες τι εχεις παρατηρησει στο στενο μπαλκονι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...