Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, gudinakos είπε

Πήρα τελικά αυτό inkbird με τα 4 probes από το γερμανικό Amazon 48 € με τα έξοδα αποστολής στο πλαίσιο τελικά ήταν εικονικό το θερμόμετρο αν πας στο κατάστημα σου λένε ότι δεν υπάρχει δε βγάζεις άκρη μ’ αυτούς

Η πλάκα είναι ότι πριν πάω πήρα τηλέφωνο στα κεντρικά τους και ρώτησα αν είναι έτοιμη παραγγελία μου και μου είπε ο εκπρόσωπος του ότι είναι πανέτοιμη και μπορώ να πάω να την παραλάβω με κλίκα way μετά από λίγο πήγα στο κατάστημα και δεν ξέρω αν υπάλληλοι τι να μου απαντήσουν απαράδεκτη.Η πλάκα είναι ότι πριν πάω πήρα τηλέφωνο στα κεντρικά τους και ρώτησα αν είναι έτοιμη παραγγελία μου και μου είπε ο εκπρόσωπος τους ότι είναι πανέτοιμη και μπορώ να πάω να την παραλάβω με κλίκ way Από το κατάστημα της Δάφνης όπως είχαμε συμφωνήσει μέσα από το site τους     μετά από λίγο πήγα στο κατάστημα και δεν ξέραν υπάλληλοι τι να μου απαντήσουν απαράδεκτοι!!!Ούτε ένα συγνώμη δε ζήτησαν και την ταλαιπωρία μόνο που δε με βρίσανε και από πάνω και όταν ξαναπήρα στα κεντρικά μου είπαν να πάω στου Πέτρου Ράλλη ότι εκεί υπάρχει ένα σιγά μην πήγαινα κι αυτό εικονικό θα’ναι, και τώρα μπεις στο site τους στο κατάστημα της Δάφνης το βγάζουν διαθέσιμο και μπορείς να το παραγγείλεις!!!

https://www.plaisio.gr/i-kouzina-mou/proetoimasia-fagitou/bbq-aksesouar/weber-thermometro-7220_3228177?qId=76261f0043666c61bdf255cf21bb161d&qIx=products

21 λεπτά πριν, sndev είπε

Γιαυτο το κάνεις παραγγελία με παραλαβή απο κατάστημα ταδε κ δε μπλέκεις με υπαλλήλους.anyway καλυτερα για σένα 

Καλά αυτό εννοείται αυτοί χάνουν και δυσφημούνται αλλά από ότι κατάλαβα από την Εν γενει συμπεριφορά τους καρφί δεν τους καίγεται!!!Αν μπει κάποιος τώρα στο site τους το Παραγγέλνει το βγάζει διαθέσιμο σε δύο καταστήματα εδώ στην Αθήνα το κλείνεις με κλίκ way Και σου λένε μετά στο καταστήματα λάθος του συστήματος και σου ζητάνε να πληρώσω και με πιστωτική

7 ώρες πριν, ilpapacha είπε
19 λεπτά πριν, gudinakos είπε

 

19 λεπτά πριν, gudinakos είπε

 

 

19 λεπτά πριν, gudinakos είπε

 

 

Επεξ/σία από gudinakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20.2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2130

  • ilpapacha

    1961

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

21 λεπτά πριν, gudinakos είπε

Αυτό σκέφτομαι να κάνω ήδη έχω παραλάβει φιάλη απλα ο άνθρωπος από την Κοράλ gas Μου έφερε την prime την γκρι και μου είπε ότι είναι καλύτερη!μιας και από βενζινάδικο δεν δέχονται την απλή Για αντικατάσταση της prime πληρώνεις εγγύηση ενώ απευθείας από την εταιρεία δίνεις την παλιά και Δεν πληρώνεις την εγγύηση Πάλι καλά που μέσα στο Φόρουμ εδώ τον έφερε ένα παλικάρι για τις σήμερα θα πάει στο βενζινάδικο και θα την είχα πατήσει

Δεν μπορώ να πω ότι κατάλαβα 100% τι συνέβη. Από την στιγμή που έχεις πάντως τη νέα μπουκάλα, δοκιμάζεις και πράττεις αναλόγως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, gudinakos είπε

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες αύριο έχω παραγγείλει φιάλη Κοράλ prime κόκκινη γιατί αυτή η φιάλη που έχω είναι Κοράλ gas η απλή η οποία ήταν και δύο χρόνια αχρησιμοποίητη από την μέρα που πήρα την ψησταριά ψησταριά εχω χαμηλή θερμοκρασία γύρω στους 320 πάει Μάξιμουμ στο φουλ οι καυστήρες στη μισή ώρα,μου είπαν και σε προηγούμενο ποστ τα παιδιά ότι μάλλον κάτι συμβαίνει άρα δοκιμάζω αύριο την άλλη φιάλη και βλέπουμε!

εικόνα_Viber_2021-07-21_23-04-06-241.jpg

εικόνα_Viber_2021-07-21_23-16-11-621.jpg

εικόνα_Viber_2021-07-21_23-06-00-045.jpg

εικόνα_Viber_2021-07-21_23-05-58-978.jpg

Αυτό σκέφτομαι να κάνω ήδη έχω παραλάβει φιάλη απλα ο άνθρωπος από την Κοράλ gas Μου έφερε την prime την γκρι και μου είπε ότι είναι καλύτερη!μιας και από βενζινάδικο δεν δέχονται την απλή Για αντικατάσταση της prime πληρώνεις εγγύηση ενώ απευθείας από την εταιρεία δίνεις την παλιά και Δεν πληρώνεις την εγγύηση Πάλι καλά που μέσα στο Φόρουμ εδώ το ανέφερε ένα παλικάρι γιατι σήμερα θα ειχα πάει στο βενζινάδικο και θα την είχα πατήσει

2 λεπτά πριν, ilpapacha είπε

Δεν μπορώ να πω ότι κατάλαβα 100% τι συνέβη. Από την στιγμή που έχεις πάντως τη νέα μπουκάλα, δοκιμάζεις και πράττεις αναλόγως.

Εγώ ζήτησα την κόκκινη την prime αλλά τελικά ο άνθρωπος από την εταιρεία της Κοράλ gas μου έφερε την γκρι ως καλύτερη και το βραδι θα δοκιμάσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρητικά να ξερεις θες κ αλλο ρυθμιστή πιεση να ξερεις για τη γκρι. Κ με αυτο που χεις θα κάνεις δουλεια πάντως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πριν λίγη ώρα παρέλαβα τις μπουκάλες και τον ρυθμιστή.

BE1B6548-9AD2-4A8E-A950-353826A0B5A7.jpeg.6d0f0cad99f69eaba9fff50af0b0703b.jpeg

Οφείλω να ομολογήσω ότι η εμπειρία μου με την υπηρεσία της coral που σου φέρνει τις μπουκάλες στο σπίτι ήταν πολύ θετική. Τηλέφωνο στο 8001190600 (από σταθερό) για να κάνω το αίτημα και έπειτα με κάλεσαν από το κοντινότερο κατάστημα για να κανονίσουμε πότε να τις φέρουν.

Ήταν σε έλλειψη ο κλασικός ρυθμιστής που έχουν με το μανόμετρο

https://rotarexsrg.com/products/series-540-1

7532F322-9BBA-4206-8161-C242FE195241.jpeg.a995aaedcf5214c55d88e5256b907e26.jpeg

και μου έφεραν έναν αντίστοιχο χωρίς, ο οποίος όμως είναι ρυθμιζόμενος.
https://rotarexsrg.com/products/series-555

Επίσης μου ανέφεραν ότι έχουν γίνει παράπονα, πως δεν λειτουργεί σωστά το μανόμετρο και ότι δεν αποδίδει σωστά ο ρυθμιστής σε κάποιες ψησταριές.

Σάββατο αναμένεται να πάω να παραλάβω την ψησταριά, οπότε θα δείξει κατά πόσον θα δουλέψουν όλα όπως πρέπει…

Αν ακούσετε πάντως για έκρηξη στο νομό Κορινθίας από κάποιον που σύνδεσε λάθος ρυθμιστή σε ψησταριά, τουλάχιστον θα ξέρετε ποιος είναι…😂😂😂

Επεξ/σία από ilpapacha
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, gudinakos είπε

Αυτό σκέφτομαι να κάνω ήδη έχω παραλάβει φιάλη απλα ο άνθρωπος από την Κοράλ gas Μου έφερε την prime την γκρι και μου είπε ότι είναι καλύτερη!μιας και από βενζινάδικο δεν δέχονται την απλή Για αντικατάσταση της prime πληρώνεις εγγύηση ενώ απευθείας από την εταιρεία δίνεις την παλιά και Δεν πληρώνεις την εγγύηση Πάλι καλά που μέσα στο Φόρουμ εδώ το ανέφερε ένα παλικάρι γιατι σήμερα θα ειχα πάει στο βενζινάδικο και θα την είχα πατήσει

Εγώ ζήτησα την κόκκινη την prime αλλά τελικά ο άνθρωπος από την εταιρεία της Κοράλ gas μου έφερε την γκρι ως καλύτερη και το βραδι θα δοκιμάσω

 

5 ώρες πριν, gudinakos είπε

Αυτό σκέφτομαι να κάνω ήδη έχω παραλάβει φιάλη απλα ο άνθρωπος από την Κοράλ gas Μου έφερε την prime την γκρι και μου είπε ότι είναι καλύτερη!μιας και από βενζινάδικο δεν δέχονται την απλή Για αντικατάσταση της prime πληρώνεις εγγύηση ενώ απευθείας από την εταιρεία δίνεις την παλιά και Δεν πληρώνεις την εγγύηση Πάλι καλά που μέσα στο Φόρουμ εδώ το ανέφερε ένα παλικάρι γιατι σήμερα θα ειχα πάει στο βενζινάδικο και θα την είχα πατήσει

Εγώ ζήτησα την κόκκινη την prime αλλά τελικά ο άνθρωπος από την εταιρεία της Κοράλ gas μου έφερε την γκρι ως καλύτερη και το βραδι θα δοκιμάσω

 

Και εγώ έχω απλή φιάλη της coral gas. Αν τους πω να μου φέρουν στο σπίτι, μπορώ να πάρω και εγώ την γκρί;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, ilpapacha είπε

Σάββατο αναμένεται να πάω να παραλάβω την ψησταριά, οπότε θα δείξει κατά πόσον θα δουλέψουν όλα όπως πρέπει…

Ποια ψησταριά παραλαμβάνεις?

Επίσης, πόσο κόστισε η φιάλη και τι παίζει με εγγύηση και περιεχόμενο? Παραλαβή από πρατήριο τους ή άλλο  κατάστημα?

Επεξ/σία από skskre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, skskre είπε

Ποια ψησταριά παραλαμβάνεις?

Επίσης, πόσο κόστισε η φιάλη και τι παίζει με εγγύηση και περιεχόμενο?

Μόλις παραλάβω, με το καλό, θα ανεβάσω φωτό.

2 φιάλες και ένας ρυθμιστής, κόστισαν συνολικά 99€.

α) Αέριο 20€ ανά φιάλη = 40€

β) 22€ ανά φιάλη/εγγύηση = 44€

γ) Ο ρυθμιστής 15€

 

Επεξ/σία από ilpapacha
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, sndev είπε

Θεωρητικά να ξερεις θες κ αλλο ρυθμιστή πιεση να ξερεις για τη γκρι. Κ με αυτο που χεις θα κάνεις δουλεια πάντως 

ναι θελει αλλο ρυθμιστη η prime παει πακετο εχει ρυθμιστη πιεσης και ειναι κουμποτος στη φιαλη δεν βιδωνει απλα στο κουτι γραφει οτι ειναι ρυθμιστης για την κοκκινη δεν ξερω αλλα πριν που την δοκιμασα ειχα καλυτερη κατανομη φλογας αλλα παλι χαμηλα η θερμοκρασια

 

 

2 ώρες πριν, ilpapacha είπε

Μόλις παραλάβω, με το καλό, θα ανεβάσω φωτό.

2 φιάλες και ένας ρυθμιστής, κόστισαν συνολικά 99€.

α) Αέριο 20€ ανά φιάλη = 40€

β) 22€ ανά φιάλη/εγγύηση = 44€

γ) Ο ρυθμιστής 15€

 

Και εγώ σήμερα παρέλαβα την ίδια και σε μένα είπαν ότι υπήρχε πρόβλημα με το ρυθμιστή ότι είναι σε έλλειψη αλλά τελικά μου βρήκανε αν και ο ρυθμιστής στο κουτί του έγραφε ότι είναι αποκλειστικά για την κόκκινη prime Σαν πρώτη δοκιμή σήμερα με την prime την γκρι πριν είχα την απλή την κόκκινη διαπιστωσα καλύτερη κατανομή φλόγας αλλά και πάλι αδύναμη σε ένταση

3 ώρες πριν, karman13 είπε

 

 

Και εγώ έχω απλή φιάλη της coral gas. Αν τους πω να μου φέρουν στο σπίτι, μπορώ να πάρω και εγώ την γκρί;

Ναι μπορείς χωρίς να πληρώσεις εγγύηση την ανταλλάσσουν αρκεί να πάρεις στην εταιρεία μην πας σε βενζινάδικο αν πας σε βενζινάδικο σου ζητάνε εγγύηση εκεί αν έχεις απλή απλή σου δίνουν αν έχεις prime σου δίνουν prime

Επεξ/σία από gudinakos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα σου ξανά πω. Θελεις αλλο ρυθμιστή. Το ξερω οτι κουμπωνει στη prime αυτο που λεω ειναι οτι η ΓΡΚΙ μπουκάλα της prime θελει τον ΓΚΡΙ  ρυθμιστή για την prime κ όχι γενικα το ότι ειναι κουμπωτος αρα κ διαφέρει.

Θες ποιο μεγαλη πίεση παρολαυτα δε θα χεις ιδιαίτερο θέμα με το ρυθμιστή της κοκκινης στα 29 mbar απλα δε θα παίρνεις το max. An θυμάμαι σωστα ο γκρι ειναι 37 mbar

 

1104915471_SmartSelect_20210723-035137_SamsungInternet.jpg.651d21105ca00bde95576dfe0c2e6dbe.jpg

Επεξ/σία από sndev
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως που εβαλα την πρασινη διαφανη, προπανίου με το μανισιο  29 mbar της weber, μια χαρα εψησα πωτη φορα την προηγουμενη Κυρακη κοντοσουβλι..στο 1/3  των καυστηρων ειχε 190 βαθμους...

Τον αλλο μηνα θα παρω και αλλη μια φιαλη καβατζα....

Παντως πολυ καλο να βλεπεις (στην διάφανη) ποσο αεριο εμεινε μεσα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, sndev είπε

Θα σου ξανά πω. Θελεις αλλο ρυθμιστή. Το ξερω οτι κουμπωνει στη prime αυτο που λεω ειναι οτι η ΓΡΚΙ μπουκάλα της prime θελει τον ΓΚΡΙ  ρυθμιστή για την prime κ όχι γενικα το ότι ειναι κουμπωτος αρα κ διαφέρει.

Θες ποιο μεγαλη πίεση παρολαυτα δε θα χεις ιδιαίτερο θέμα με το ρυθμιστή της κοκκινης στα 29 mbar απλα δε θα παίρνεις το max. An θυμάμαι σωστα ο γκρι ειναι 37 mbar

 

1104915471_SmartSelect_20210723-035137_SamsungInternet.jpg.651d21105ca00bde95576dfe0c2e6dbe.jpg

Σωστά κατάλαβα αυτό υποψιαζόμουν και εγώ αφού ούτως ή άλλως το γράφει και πάνω στο ρυθμιστη ότι είναι αποκλειστικά για την κόκκινη φιάλη άρα μου έβαλε ότιναναι ότι είχε δηλαδή και μου τα μπέρδεψε γι’ αυτό έχω και χαμηλότερη πίεση και δεν ανεβάζει θερμοκρασία όχι ότι είναι λίγοι οι 320 Βαθμοί Αλλά βλέπω σε άλλα παιδιά που έχουν την ίδια ψησταριά να τερματίζει το θερμόμετρο στο δεκάλεπτο και εγώ δεν το’χω πετύχει αυτό!!!Άρα τώρα είμαι σε δίλημμα αν θα πρέπει να τους πάρω τηλέφωνο για να μου αλλάξουνε ρυθμιστη Ή να περιμένω να αδειάσει γκρι φιάλη και να πάρω μετά την κόκκινη γιατι απο οτι μου ειπαν ρυθμιστης γκρι δεν υπαρχει πουθενα

Επεξ/σία από gudinakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε οποιαδήποτε πρατήριο shell ή avin ή εξουσιοδοτημένο αντιπρόσωπο της coral gas πρέπει να ανταλλάσουν την απλή κόκκινη με prime χωρίς έξτρα κόστος για την αλλαγή της φιάλης. 

Αυτό μου είπαν την Τρίτη από coral gas και ήδη άλλαξα τη μία από τις δύο κόκκινες που έχω σε prime προπανίου + 12 ευρώ για τον αντίστοιχο ρυθμιστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, depmode είπε

Σε οποιαδήποτε πρατήριο shell ή avin ή εξουσιοδοτημένο αντιπρόσωπο της coral gas πρέπει να ανταλλάσουν την απλή κόκκινη με prime χωρίς έξτρα κόστος για την αλλαγή της φιάλης. 

Αυτό μου είπαν την Τρίτη από coral gas και ήδη άλλαξα τη μία από τις δύο κόκκινες που έχω σε prime προπανίου + 12 ευρώ για τον αντίστοιχο ρυθμιστή.

Εγώ πάντως που πήγα στο πρατήριο της Shell δεν δεχόταν να μου την αλλάξει γι’ αυτό και την πήρα απευθείας από την Coral gas Απαράδεκτο αλλά το κάνουν και δεν ξέρω γιατί στην Αργυρούπολη έγινε

Επεξ/σία από gudinakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, gudinakos είπε

Σωστά κατάλαβα αυτό υποψιαζόμουν και εγώ αφού ούτως ή άλλως το γράφει και πάνω στο ρυθμιστη ότι είναι αποκλειστικά για την κόκκινη φιάλη άρα μου έβαλε ότιναναι ότι είχε δηλαδή και μου τα μπέρδεψε γι’ αυτό έχω και χαμηλότερη πίεση και δεν ανεβάζει θερμοκρασία όχι ότι είναι λίγοι οι 320 Βαθμοί Αλλά βλέπω σε άλλα παιδιά που έχουν την ίδια ψησταριά να τερματίζει το θερμόμετρο στο δεκάλεπτο και εγώ δεν το’χω πετύχει αυτό!!!Άρα τώρα είμαι σε δίλημμα αν θα πρέπει να τους πάρω τηλέφωνο για να μου αλλάξουνε ρυθμιστη Ή να περιμένω να αδειάσει γκρι φιάλη και να πάρω μετά την κόκκινη γιατι απο οτι μου ειπαν ρυθμιστης γκρι δεν υπαρχει πουθενα

 

 

εικόνα_Viber_2021-07-23_21-55-52-970.jpg

Επεξ/σία από gudinakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...