Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

34 λεπτά πριν, zanskou είπε

για να εχεις εικονα πόσο αέριο έχεις ακομη το ψάχνεις ;

 

Ναι , δεν ειναι θεμα απολυτης ακριβειας αλλα ενδειξης με ευκολια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20.2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2131

  • ilpapacha

    1961

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

1 ώρα πριν, depmode είπε

Επιτέλους μετά από μήνες προσμονηυς ΉΡΘΕ!!!

Δυστυχως η επιστροφή μου στο σπίτι ήταν μόνο για λίγες ώρες και παρέλαβα χθες, οπότε ούτε καν πρόλαβα να ανοίξω το κουτί...

Τώρα πάλι έφυγα. Ελπίζω όταν γυρίσω σε ένα μήνα και στήσω να μην έχω τίποτα δυσάρεστες εκπλήξεις... Και άντε μετά να εξηγείς.spacer.png

Καλορίζικη και καλά ψησίματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, anergos13 είπε

Ναι , δεν ειναι θεμα απολυτης ακριβειας αλλα ενδειξης με ευκολια...

καλύτερα να πάρεις δευτερη φιάλη .... θα με θυμηθείς  όταν θα σ αφήσει κάποιο κρύο βράδυ στη μέση  και προς το τέλος του ψησίματος 
 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, greenroadrunner είπε

Δυστυχώς όχι, δεν είναι φυσιολογικό να έχεις τόσο μεγάλη κίτρινη φλόγα.

Η κίτρινη φλόγα σημαίνει ατελής καύση που μπορεί να οφείλεται είτε σε κακής ποιότητας υγραέριο, είτε σε φτωχή αναλογία οξυγόνου στο μείγμα που δημιουργείται στον καυστήρα.

Το πρώτο είναι εύκολο να το αποκλείσεις αν δοκιμάσεις με άλλη φιάλη από διαφορετικό προμηθευτή, ή αν έχεις μείγμα δοκίμασε προπάνιο.

Η έλλειψη οξυγόνου μπορεί να οφείλεται σε περισσότερους παράγοντες. Πολύ υψηλή πίεση στον ρυθμιστή εάν είναι ρυθμιζόμενος. Μπλοκαρισμένη είσοδος αέρα στους καυστήρες από συσσωρευμένα λίπη ή ιστούς αράχνης. Κακή ρύθμιση στην είσοδο αέρα των καυστήρων.

Εφόσον είναι καινούρια η ψησταριά σου καλό θα ήταν να απευθυνθείς απευθείας στον κατάστημα αγοράς ή στην αντιπροσωπεία για να δεις τι θα σου πουν πριν δοκιμάσεις να ρυθμίσεις τους καυστήρες. Σε καμία περίπτωση όμως δεν είναι κάποια παρέμβαση που ακυρώνει την εγγύηση. Δες και το σχετικό παρακάτω post:

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες αύριο έχω παραγγείλει φιάλη Κοράλ prime κόκκινη γιατί αυτή η φιάλη που έχω είναι Κοράλ gas η απλή η οποία ήταν και δύο χρόνια αχρησιμοποίητη από την μέρα που πήρα την ψησταριά ψησταριά εχω χαμηλή θερμοκρασία γύρω στους 320 πάει Μάξιμουμ στο φουλ οι καυστήρες στη μισή ώρα,μου είπαν και σε προηγούμενο ποστ τα παιδιά ότι μάλλον κάτι συμβαίνει άρα δοκιμάζω αύριο την άλλη φιάλη και βλέπουμε!

εικόνα_Viber_2021-07-21_23-04-06-241.jpg

εικόνα_Viber_2021-07-21_23-16-11-621.jpg

εικόνα_Viber_2021-07-21_23-06-00-045.jpg

εικόνα_Viber_2021-07-21_23-05-58-978.jpg

Επεξ/σία από gudinakos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση ρε παιδιά αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει ...έχει ειπωθεί σε παλιότερο ποστ αλλά δεν μπορώ να το βρω,για κάποιο σπρέι λαδιού από τα my market που κάνει καλή δουλειά για ψέκασμα σε σχάρες και στην πλάκα για να γλιτώνουμε το λάδωμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Stavrosss1 είπε

Μια ερώτηση ρε παιδιά αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει ...έχει ειπωθεί σε παλιότερο ποστ αλλά δεν μπορώ να το βρω,για κάποιο σπρέι λαδιού από τα my market που κάνει καλή δουλειά για ψέκασμα σε σχάρες και στην πλάκα για να γλιτώνουμε το λάδωμα!

https://eshop.mymarket.gr/trofima/ladi-elies/mageirika-lipi/formatto-spray-fytikon-liparon-500ml

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, gudinakos είπε

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες αύριο έχω παραγγείλει φιάλη Κοράλ prime κόκκινη γιατί αυτή η φιάλη που έχω είναι Κοράλ gas η απλή η οποία ήταν και δύο χρόνια αχρησιμοποίητη από την μέρα που πήρα την ψησταριά ψησταριά εχω χαμηλή θερμοκρασία γύρω στους 320 πάει Μάξιμουμ στο φουλ οι καυστήρες στη μισή ώρα,μου είπαν και σε προηγούμενο ποστ τα παιδιά ότι μάλλον κάτι συμβαίνει άρα δοκιμάζω αύριο την άλλη φιάλη και βλέπουμε!

εικόνα_Viber_2021-07-21_23-04-06-241.jpg

εικόνα_Viber_2021-07-21_23-16-11-621.jpg

εικόνα_Viber_2021-07-21_23-06-00-045.jpg

εικόνα_Viber_2021-07-21_23-05-58-978.jpg

Δοκίμασε τη νέα μπουκάλα που περιμένεις και αν έχεις τα ίδια αποτελέσματα, τότε τράβηξε φωτό/βίντεο και επικοινώνησε απευθείας με την αντιπροσωπεία.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα τελευταία ψησίματα αφού κάνω πυρόλυση το περνάω πλέον με ηλιέλαιο. Μπορώ να πω ότι έχει καλύτερα αποτελέσματα σε σχέση με το ελαιόλαδο. Απλά το αναφέρω σαν τιπ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 hours ago, gudinakos said:

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες αύριο έχω παραγγείλει φιάλη Κοράλ prime κόκκινη γιατί αυτή η φιάλη που έχω είναι Κοράλ gas η απλή η οποία ήταν και δύο χρόνια αχρησιμοποίητη από την μέρα που πήρα την ψησταριά ψησταριά εχω χαμηλή θερμοκρασία γύρω στους 320 πάει Μάξιμουμ στο φουλ οι καυστήρες στη μισή ώρα,μου είπαν και σε προηγούμενο ποστ τα παιδιά ότι μάλλον κάτι συμβαίνει άρα δοκιμάζω αύριο την άλλη φιάλη και βλέπουμε!

εικόνα_Viber_2021-07-21_23-04-06-241.jpg

εικόνα_Viber_2021-07-21_23-16-11-621.jpg

εικόνα_Viber_2021-07-21_23-06-00-045.jpg

εικόνα_Viber_2021-07-21_23-05-58-978.jpg

Νομίζει οτι έχει κάποιο θέμα η φλόγα. Θα έπρεπε να ήταν πιο μπλέ και σαφώς χαμηλότερη. Περίπου όπως στον αριστερό καυστήρα στην τελευταία φώτο στην αρχή του καυστήρα. Ίσως θέλει κάποια ρύθμιση.

Επεξ/σία από g_f
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη έχω καιρο να μπω στο νημα και δεν βρηκα κατι με ενα search , κανενα τιπ για καλαμποκι στην ψησταρια υγραεριου? Χρόνος κλπ εννοω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, james9tito είπε

Επειδη έχω καιρο να μπω στο νημα και δεν βρηκα κατι με ενα search , κανενα τιπ για καλαμποκι στην ψησταρια υγραεριου? Χρόνος κλπ εννοω

Δες μια προηγούμενα ποστ

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/7/2021 στις 9:34 ΠΜ, SagoniasSlutRos είπε

Δεν υπαρχει λογος να πας σε κατι τοσο ακριβο χωρις λογο. Με λιγα παραπανω παιρνεις meater που μπαινει και σε σουβλα να γυριζει γυρω γυρω.

Αν θες πολλα probes, κοιτα inkbird με τα 4 probes, απο το aliexpress EU που βγαινει καπου 30-40€ και ειναι παρα πολυ καλο.

Ναι απο εκει το ειδα και γω. Πρεπει να κανω δοκιμες VS οπως κανει ο Guga για να καταλαβω βεβαια διαφορα. Αποψε που θα ψησω κατι καλαμακια κοτοπουλο ισως το δοκιμασω.

Πήρα τελικά αυτό inkbird με τα 4 probes από το γερμανικό Amazon 48 € με τα έξοδα αποστολής στο πλαίσιο τελικά ήταν εικονικό το θερμόμετρο αν πας στο κατάστημα σου λένε ότι δεν υπάρχει δε βγάζεις άκρη μ’ αυτούς

Μόλις τώρα, gudinakos είπε

Πήρα τελικά αυτό inkbird με τα 4 probes από το γερμανικό Amazon 48 € με τα έξοδα αποστολής στο πλαίσιο τελικά ήταν εικονικό το θερμόμετρο αν πας στο κατάστημα σου λένε ότι δεν υπάρχει δε βγάζεις άκρη μ’ αυτούς

Η πλάκα είναι ότι πριν πάω πήρα τηλέφωνο στα κεντρικά τους και ρώτησα αν είναι έτοιμη παραγγελία μου και μου είπε ο εκπρόσωπος του ότι είναι πανέτοιμη και μπορώ να πάω να την παραλάβω με κλίκα way μετά από λίγο πήγα στο κατάστημα και δεν ξέρω αν υπάλληλοι τι να μου απαντήσουν απαράδεκτη.Η πλάκα είναι ότι πριν πάω πήρα τηλέφωνο στα κεντρικά τους και ρώτησα αν είναι έτοιμη παραγγελία μου και μου είπε ο εκπρόσωπος τους ότι είναι πανέτοιμη και μπορώ να πάω να την παραλάβω με κλίκ way Από το κατάστημα της Δάφνης όπως είχαμε συμφωνήσει μέσα από το site τους     μετά από λίγο πήγα στο κατάστημα και δεν ξέραν υπάλληλοι τι να μου απαντήσουν απαράδεκτοι!!!Ούτε ένα συγνώμη δε ζήτησαν και την ταλαιπωρία μόνο που δε με βρίσανε και από πάνω και όταν ξαναπήρα στα κεντρικά μου είπαν να πάω στου Πέτρου Ράλλη ότι εκεί υπάρχει ένα σιγά μην πήγαινα κι αυτό εικονικό θα’ναι, και τώρα μπεις στο site τους στο κατάστημα της Δάφνης το βγάζουν διαθέσιμο και μπορείς να το παραγγείλεις!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαυτο το κάνεις παραγγελία με παραλαβή απο κατάστημα ταδε κ δε μπλέκεις με υπαλλήλους.anyway καλυτερα για σένα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...