Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

37 λεπτά πριν, zanskou είπε

αν πήραν πίσω αυτό όπως ήταν και το ξαναπέταξαν στην σχάρα αντί να σου φέρουν άλλο (ψημένο από την αρχή όπως πρέπει) λογικό είναι που έγινε λάστιχο δυστυχώς. 

Εννοείτε πως αυτό έκαναν.

Το περίεργο ήταν πως ήταν σόλα από πριν

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2125

  • ilpapacha

    1958

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 30/1/2022 στις 12:08 ΠΜ, theo93 είπε

Καλησπέρα, ρωτάω εδώ γιατί είστε γκουρού οι περισσότεροι στο ψήσιμο.

Το παρακάτω μοσχάρι τι ψήσιμο έχει;

  Απόκρυψη περιεχομένων

image_67218177.JPG.e5c9c3a67ad529f7a8042543fff14bd4.JPGimage_67207681.JPG.97c5a81205f27c70366746ecab11b348.JPGimage_67175937-min.JPG.33bf93b2d9617af5aaf6745f4b3bb485.JPG

 

Δεν είναι καν Rare. Υπάρχει μια βαθμίδα ακόμα πιο κάτω λέγεται "blue" και βγαίνει κάπου στους 43-47 βαθμούς. Και φυσικά σε τέτοιους βαθμούς δεν τρως σπαλομπριζολα....

Κι εννοείται ότι όταν τη γυρίζεις πίσω πρέπει να σου ψήσουν άλλη... Αν ξαναμπεί αυτή στη φωτιά είναι σα να δαγκώνεις τις σαγιονάρες σου..

 

Στις 30/1/2022 στις 12:08 ΠΜ, theo93 είπε

 

  Απόκρυψη περιεχομένων

 

 

 

Επεξ/σία από biovaggoulas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/1/2022 στις 12:08 ΠΜ, theo93 είπε

Καλησπέρα, ρωτάω εδώ γιατί είστε γκουρού οι περισσότεροι στο ψήσιμο.

Το παρακάτω μοσχάρι τι ψήσιμο έχει;

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

image_67218177.JPG.e5c9c3a67ad529f7a8042543fff14bd4.JPGimage_67207681.JPG.97c5a81205f27c70366746ecab11b348.JPGimage_67175937-min.JPG.33bf93b2d9617af5aaf6745f4b3bb485.JPG

 

Εγώ το κάνω κάπου 50 με 52 βαθμούς.  Κ το ,αψητο πάλι σόλα σαγιονάρα είναι

Να λέτε κ ονόματα μαγαζιών να τα αποφεύγουμε όχι μόνο τα καλά για διαφήμιση αλλά κ τα κακά για προστασία όλων μας 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα! Θέλω να πάρω μποτιλια prime coral gas. Αν παραγγείλω να μου φέρουν και δώσω πίσω απλές μποτιλιες όπως αυτές της φωτογραφίας, μπορώ να πάρω τις prime χωρίς να πληρώσω εγγύηση; Και πόσο πάει το περιεχόμενο; Βρίσκομαι Θεσσαλονίκη.

IMG_20220131_205544.jpg

Επεξ/σία από karman13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά 

Το πλαίσιο έχει κάποιες προσφορές σε ψησταριές.  Ενδεικτική η Broil King Ψησταριά Υγραερίου Gem 330 Black. 

Έχει έκπτωση στα 510 ευρώ και εάν πληρωθεί με κάρτα Eurobank έχει επιπλέον επιστροφή στην κάρτα 102€. Όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να ψάξει να δει εάν έχει κάποια που τον ενδιαφέρει!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, karman13 είπε

Καλησπέρα! Θέλω να πάρω μποτιλια prime coral gas. Αν παραγγείλω να μου φέρουν και δώσω πίσω απλές μποτιλιες όπως αυτές της φωτογραφίας, μπορώ να πάρω τις prime χωρίς να πληρώσω εγγύηση; Και πόσο πάει το περιεχόμενο; Βρίσκομαι Θεσσαλονίκη.

IMG_20220131_205544.jpg

Η προσφορά ισχύει ακόμα, την χρησιμοποίησα πρόσφατα. Το κόστος αερίου ήταν 19€, για προπάνιο. Την πήρα από κατάστημα της Αττικής. Οι τιμές βέβαια δεν είναι ίδιες σε όλα τα σημεία πώλησης. 

https://www.coralgas.gr/products/φιάλη-prime/

Επεξ/σία από ilpapacha
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, karman13 είπε

Καλησπέρα! Θέλω να πάρω μποτιλια prime coral gas. Αν παραγγείλω να μου φέρουν και δώσω πίσω απλές μποτιλιες όπως αυτές της φωτογραφίας, μπορώ να πάρω τις prime χωρίς να πληρώσω εγγύηση; Και πόσο πάει το περιεχόμενο; Βρίσκομαι Θεσσαλονίκη.

IMG_20220131_205544.jpg

Καλησπέρα κι από εμένα, το Σάββατο χρησιμοποίησα κι εγώ την προσφορά αγοράζοντας την prime προπανίου δίχως να πληρώσω εγγύηση. Μένω δυτικά στη Θεσσαλονίκη μα πήγα στην  Αγίου Δημητρίου σε ένα συνεργάτη της coral. Το κόστος ήταν 22 €  αλλά θα χρειαστείς και ρυθμιστή για τη συγκεκριμένη φιάλη. Στην προσφορά αγοράζεις και  το ρυθμιστή στη μισή τιμή (6€)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Paraggelies είπε

Καλησπέρα κι από εμένα, το Σάββατο χρησιμοποίησα κι εγώ την προσφορά αγοράζοντας την prime προπανίου δίχως να πληρώσω εγγύηση. Μένω δυτικά στη Θεσσαλονίκη μα πήγα στην  Αγίου Δημητρίου σε ένα συνεργάτη της coral. Το κόστος ήταν 22 €  αλλά θα χρειαστείς και ρυθμιστή για τη συγκεκριμένη φιάλη. Στην προσφορά αγοράζεις και  το ρυθμιστή στη μισή τιμή (6€)

Μήπως μπορείς να μου στείλεις διεύθυνση; Αν την παραγγείλω να μου την φέρουν σπίτι, ισχύει πάλι η έκπτωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, oceanakis είπε

Καλησπέρα παιδιά 

Το πλαίσιο έχει κάποιες προσφορές σε ψησταριές.  Ενδεικτική η Broil King Ψησταριά Υγραερίου Gem 330 Black. 

Έχει έκπτωση στα 510 ευρώ και εάν πληρωθεί με κάρτα Eurobank έχει επιπλέον επιστροφή στην κάρτα 102€. Όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να ψάξει να δει εάν έχει κάποια που τον ενδιαφέρει!

Και ποιο είναι η γνώμη σας, για την συγκεκριμένη;

Ήθελα να πάρω ψησταριά, από την Άνοιξη επομένως μήπως αξίζει να την πάρω από τώρα.

ΥΓ. κοίταγα της Napoleon, όπως εδώ, να πω την αλήθεια αλλά έφευγαν από το budget μου
ΥΓ1. Ποια η γνώμη σας για την παρακάτω;

Ευχαριστώ,
Βασίλης.

Επεξ/σία από Uberalles_gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Uberalles_gr είπε

Και ποιο είναι η γνώμη σας, για την συγκεκριμένη;

Ήθελα να πάρω ψησταριά, από την Άνοιξη επομένως μήπως αξίζει να την πάρω από τώρα.

ΥΓ. κοίταγα της Napoleon, όπως εδώ, να πω την αλήθεια αλλά έφευγαν από το budget μου
ΥΓ1. Ποια η γνώμη σας για την παρακάτω;

Ευχαριστώ,
Βασίλης.

Για Napoleon, δες μια τις freestyle. Είναι νέα σειρά, πιο οικονομική

https://www.skroutz.gr/c/447/gas_barbeque.html?keyphrase=freestyle&order_by=pricevat&order_dir=asc

Αν θέλεις και πλαϊνό μάτι, μπορείς να πας σε αυτή

https://www.skroutz.gr/s/33685165/Napoleon-Ψησταριά-Υγραερίου-Μαντεμένια-Σχάρα-με-2-Εστίες-Freestyle-365-SB.html

Από τις σελίδες των εταιρειών 

https://napoleongrills.gr/freestyle/napoleon-freestyle-365-sb-graphite-f365sbpgt-gr-html.html
https://broilking.gr/προϊόντα/ψησταριές/ψησταριές-αερίου/broil-king-αερίου/τροχήλατες-broil-king/gem/gem-340-broil-king-814-163/

η Napoleon έχει μεγαλύτερη δύναμη καυστήρων και καλύτερη εγγύηση. 

14 ώρες πριν, andreaspA είπε

Τοσα μηνυματα εχετε γραψει, αλλα εγω δεν εχω καταλαβει ακομα τι καλυτερο εχει αυτη η Coral Prime.

Κυρίως για το μικρότερο βάρος και του κουμπώματος με τον ρυθμιστή, που σε βοηθάει να την αλλάξεις σε λιγότερο από λεπτό, χωρίς χρήση εργαλείων.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, ilpapacha είπε

Κυρίως για το μικρότερο βάρος και του κουμπώματος με τον ρυθμιστή, που σε βοηθάει να την αλλάξεις σε λιγότερο από λεπτό, χωρίς χρήση εργαλείων.

👍

Plus ότι μπορεί η φιάλη ή το περιεχόμενο, να αγοραστούν με εξαργύρωση πόντων της Shell κάτι που δεν ισχύει για τις απλές φιάλες της εταιρίας.

Επεξ/σία από est
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, ilpapacha είπε

Για Napoleon, δες μια τις freestyle. Είναι νέα σειρά, πιο οικονομική

https://www.skroutz.gr/c/447/gas_barbeque.html?keyphrase=freestyle&order_by=pricevat&order_dir=asc

Αν θέλεις και πλαϊνό μάτι, μπορείς να πας σε αυτή

https://www.skroutz.gr/s/33685165/Napoleon-Ψησταριά-Υγραερίου-Μαντεμένια-Σχάρα-με-2-Εστίες-Freestyle-365-SB.html

Από τις σελίδες των εταιρειών 

https://napoleongrills.gr/freestyle/napoleon-freestyle-365-sb-graphite-f365sbpgt-gr-html.html
https://broilking.gr/προϊόντα/ψησταριές/ψησταριές-αερίου/broil-king-αερίου/τροχήλατες-broil-king/gem/gem-340-broil-king-814-163/

η Napoleon έχει μεγαλύτερη δύναμη καυστήρων και καλύτερη εγγύηση. 

Κυρίως για το μικρότερο βάρος και του κουμπώματος με τον ρυθμιστή, που σε βοηθάει να την αλλάξεις σε λιγότερο από λεπτό, χωρίς χρήση εργαλείων.

Σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου, θα τα δω και αυτά που μου έστειλες.

Βέβαια η διαφορά στην τιμή είναι αρκετά μεγάλη

Βασίλης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Uberalles_gr είπε

Σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου, θα τα δω και αυτά που μου έστειλες.

Βέβαια η διαφορά στην τιμή είναι αρκετά μεγάλη

Βασίλης.

Τι έβαλα, ως πιο οικονομική από τη Napoleon που είχες βάλει. Η συγκεκριμένη σειρά συγκρίνεται με την Spirit της Weber και την Royal της Broil King.

6 λεπτά πριν, fysikos είπε

Να περιμένουμε καλυτερα την ανοιξη για αγορα;

Ενδεχομένως να υπάρχουν και προσφορές για την Τσικνοπέμπτη.  Όποιος δεν βιάζεται μπορεί να περιμένει για τότε ή το Πάσχα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...