Προς το περιεχόμενο

Ψησταρια Υγραεριου


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, tyf είπε

επειδη πουλαω εργαλεια και συνεργαζομαι με την unimac ειναι ακριβως το αντιθετο απο αυτο που ειπες. και στο σερβις ειναι τυπικοτατοι και κρατανε ανταλλακτικα για αρκετα χρονια.

αρκει να ασχοληθει το μαγαζι που θα την παρεις. μαλλον το μαγαζι που πηγες δεν ηθελε να ασχοληθει μετα αν σου προεκυπτε τιποτα.

Δε ξέρω, πήγα στο κεντρικό μαγαζί με τις ψησταριές τους σε επίδειξη κλπ Θεσσαλονίκη και αυτά που είπα μου τα είπε υπαλληλος. Δουλεύανε πολύ επαγγελματικές εστίες και μπουκάλες και ίσως δεν ήθελαν να ασχοληθούν ή μπορεί να ισχύει διαφορετικά για Αθήνα με την αντιπροσωπεία κοντά και διαφορετικά εδώ. Όπως και να έχει η εγγύηση είναι μάξιμουμ 2 χρόνια. Σαν ποιότητα κατασκευής η σειρά trend ήταν πολύ καλά. 

Κατέληξα αλλού κυρίως για λόγους που έχουν να κάνουν με τις αναφλέξεις που είδα σε φίλους και την εγγύηση.

Επεξ/σία από fylatos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 20,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • SagoniasSlutRos

    2125

  • ilpapacha

    1958

  • sndev

    1092

  • ηνίοχος

    566

Στις 11/4/2019 στις 1:14 ΜΜ, fylatos είπε

Τι χρησιμοποιείται για το καθάρισμα; Πήρα μια Outdoorchef και γενικά είμαι εξαιρετικά!!!! ευχαριστημένος. Δεν αναφλέγεται τίποτα σε σχέση με άλλες που έχω δει/δουλέψει. Πήρα και το σπρέι καθαρισμού της και μετά από 6 χρήσεις σήμερα έκανα ένα βαθύ καθαρισμό. Φυσικά παίζει βούρτσα ανάμεσα σε κάθε ψήσιμο. 

Εσείς πόσο συχνά, πώς και με τι καθαρίζετε;

Ποιό μοντέλο της Outdoorchef έχεις πάρει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, enterhere είπε

Ποιό μοντέλο της Outdoorchef έχεις πάρει;

Kensington 480. Σήμερα έκανα t-bone και βγήκε έπος. Τώρα δύο τρεις μέρες θα ψήνει μόνο λαχανικά για εξιλέωση.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Θέλω κι εγώ να παρω μια ψησταριά υγραερίου και κοιτάω σε οικονομικό μοντέλο λόγω μικρού χώρου που έχω στο μπαλκόνι αλλά και σαν αρχάριος να μπω σιγά σιγά και αργότερα βλέπουμε. Είδα κάποιες στο praktiker και πολλές από το Ίντερνετ. Αυτή που μου έκανε κλικ είναι η unimac με 2 καυστήρες. Καμία γνώμη για αυτή; 

 

https://www.toolplanet.gr/index.php?route=product/product&path=5568_428&product_id=189543

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οικονομικό μοντέλο και μικρός χώρος δεν έχουν σχέση.. αν έχεις μικρο χώρο τσέκαρε οτι μπορείς να ξηλώσεις το ένα ράφι ώστε να μικρύνει κ άλλο αν χρειαστεί.

εάν σου κάνει κλικ να τη πάρεις! σε αυτές τις κατηγορίες πάνω κάτω ίδιες είναι όλες

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, sndev είπε

οικονομικό μοντέλο και μικρός χώρος δεν έχουν σχέση.. αν έχεις μικρο χώρο τσέκαρε οτι μπορείς να ξηλώσεις το ένα ράφι ώστε να μικρύνει κ άλλο αν χρειαστεί.

εάν σου κάνει κλικ να τη πάρεις! σε αυτές τις κατηγορίες πάνω κάτω ίδιες είναι όλες

Εννοώ δεν μπορώ να βάλω το μοντέλο με τους 4 καυστήρες. Και δεν θέλω να παρω τη μεγάλη και να ξηλώνω. Θέλω να είναι όπως πρέπει. Τεσπα. 

Οταν λες πάνω κάτω ίδιες, είδα και στα ίδια λεφτά με σιδερένια μπεκ. Άκουσα ότι είναι καλύτερα τα inox μπεκ όπως έχει αυτή που αναφέρομαι. 

Για 3 άτομα η για κανένα BBQ 5 ατόμων πιστεύεις ότι είναι εντάξει;

Ευχαριστω για τη βοήθεια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όσον αφορά τα άτομα ναι είσαι καλυμμένος μη σε ανησυχεί αυτό εχε στο μυαλό σου οτι ο ογκος των κρεάτων μικραίνει όσο ψήνονται κατά 30% στο πρακτικό κομμάτι οι επιφανιες λοιπόν θα σε καλύψουν.

στο θεωρητικό κομμάτι 

η μεγαλύτερη θα σου εδεινε  καλύτερη-υψηλότερη στη ιδια ποσότητα κρεάτων  κ ποιο σταθερή θερμοκρασία για θεωρητικά καλύτερης ποιότητας ψήσιμο γτ υπολόγισε οτι οσο την φορτώνεις τοσο πέφτει η θερμοκρασία μαζί με το άνοιξε κλείσε,το καλοκαίρι που βράζει ο τόπος δε θα το καταλάβεις αυτό που γραφω το χειμώνα όμως θα δεις τη διαφορά.

όμως απο τη στιγμή που  δεν έχεις χώρο για μεγαλύτερη  δεν έχει και νόημα να το σκευτεσαι άλλωστε τωρα ξεκινάς κανε τα τεστ σου και αν αγαπήσεις το άθλημα του ψήστη τυλιχτή  πας σε καλύτερη ποιοτητα οπως weber q3000 που νε ακόμα ποιο μικρή.

 

μπεκ εννοείς τους καυστήρες? κατά τη γνωμη μου αμελητέο .. παίζει σε 8 χρόνια που έχω ψησταριά να τους έτριψα κ 2 φορές? κ αυτό απλα επειδή τη καθάριζα  ολόκληρη. (σιδερένιους έχω στη τωρινή)

δε βρομίζουν  γτ έχεις του ανακλαστήρες απο πάνω.

ναι το inox θεωρητικά δε θα σου σκουριάσει αυτό δε σημαίνει οτι δε θα τρυπήσει όμως με τα χρόνια και τη χρήση γτ εχει να κανει με τη ποιοτητα κ το παχος του inox κ ποση ζεστη αντέχει . o σιδερενιος κραταει καλυτερα θερμοκρασια δεν τον επειρεαζει η θερμοκρασια αλλα σκουριαζει με τα χρονια κ εχει περισσότερες πιθανότητες να τρυπησει άλλα κ παλι θα σου ξαναπω δεν εχει σημασία.. μιλάμε τωρα για πάροδο 4 χρόνων + για να σου κάνει κάτι τέτοιο κ στις 2 περιπτωσεις οποτε κλαιν μην ασχολεισε, άλλωστε αν την βρεις με το ψησιμο σίγουρα θα θελήσεις να ανέβεις κατηγορία στα 2 χρονια

επισεις το οτι ειναι ινοξ πάλι δε μου λεει κατι γτ ολη η υπόλοιπη ψησταριά είναι σίδερο οποτε θα σκουριάσει θες δε θες είτε στις βιδες είτε στα στηριγματα των καυστήρων, παλι θα σου ξαναπω όμως αμελητέο..  

 

βλέπεις ολα αυτα ειναι λεπτομέρειες μην το σκευτεσαι αν σου έκανε κλικ απλά παρτην κ θα σου ξαναπω ολες ιδιες ειναι σε αυτη τη κατηγορια γτ δε θεωρω οτι καμια θα μινει πάνω απο 4 χρόνια οχι γτ θα χαλάσει αλλα γτ πολυ άπλα θα θελήσεις εσυ να πάρεις κατι καλύτερο. αν τωρα σου χαλάσει κ θες να συνεχισεις να την εχεις στη 3ετια 4ετια  ε στην Unimac Νομιζω θα βρεις ανταλακτηκα οπότε ολα καλά και πάλι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να είσαι καλά φίλε με τη λεπτομερέστερη ανάλυση πάνω στο θέμα!! Όποτε προχωράω στην αγορά αυτή και εδώ είμαστε... Από θέμα μπουκάλας προτείνεται κάτι διαφορετικό από το κλασικό που βάζουν στις σόμπες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κλασικο αν κ τελευταια ζαχαρωνω της coral gas λογο ογκου κ βαρους.. 

λόγο χωρου τσεκαρε μηπως σε εξυπηρετεί της coral που νε minion σε σχεσει με τις αλλες αλλιώς πας στις κλασικές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, sndev είπε

το κλασικο αν κ τελευταια ζαχαρωνω της coral gas λογο ογκου κ βαρους.. 

λόγο χωρου τσεκαρε μηπως σε εξυπηρετεί της coral που νε minion σε σχεσει με τις αλλες αλλιώς πας στις κλασικές

Εάν χωράει κάτω από τη ψησταριά δεν έχεις λόγο να πάρεις τη μικρή, χάνεις σε αυτονομία και είναι και νομίζω πιο ακριβή... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από εμένα,

Αγοράσαμε χτες την Unimac Premium 661310 και έχω την εξής απορία... Την φιάλη υγραεριόυ που την αποθηκεύετε? Μέσα στην ψησταριά η οποία βρίσκεται σκεπασμένη στο μπαλκόνι?

Από άποψη ασφάλειας υπάρχει κάτι που να μπορούμε να κάνουμε εξτρα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Dpapa είπε

Καλησπέρα και από εμένα,

Αγοράσαμε χτες την Unimac Premium 661310 και έχω την εξής απορία... Την φιάλη υγραεριόυ που την αποθηκεύετε? Μέσα στην ψησταριά η οποία βρίσκεται σκεπασμένη στο μπαλκόνι?

Από άποψη ασφάλειας υπάρχει κάτι που να μπορούμε να κάνουμε εξτρα; 

Υπάρχουν κάτι θήκες για την μπουκάλα αν θες. Εγώ έραψα μια από ασημένιο αντανακλαστικό προστατευτικό αυτοκινήτου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανότατα δε θα χωράει αλλά κ να χωράει καλο είναι να μην είναι κοντά σε ζέστη..

και ναι ειναι πιο ακριβη σιγουρα! κανει ιδια τιμη 18 ευρω vs 19 ευρω με 10-11 λιτρα vs 18 αλλα την ευκολία πληρώνεις τον ογκο κ το βάρος, οτι θελει ο καθενας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/4/2019 στις 1:14 ΜΜ, fylatos είπε

Τι χρησιμοποιείται για το καθάρισμα; Πήρα μια Outdoorchef και γενικά είμαι εξαιρετικά!!!! ευχαριστημένος. Δεν αναφλέγεται τίποτα σε σχέση με άλλες που έχω δει/δουλέψει. Πήρα και το σπρέι καθαρισμού της και μετά από 6 χρήσεις σήμερα έκανα ένα βαθύ καθαρισμό. Φυσικά παίζει βούρτσα ανάμεσα σε κάθε ψήσιμο. 

Εσείς πόσο συχνά, πώς και με τι καθαρίζετε;

Καλημέρα και καλά ψησίματα να έχεις. Φαίνεται πολύ ενδιαφέρον ο τρόπος που ψήνει η ψησταριά σου, και ειδικά αυτό που αναφέρεις οτι έχει ελάχιστες αναφλέξεις. Αν μπορώ να σε ρωτήσω ενα δυο πράγματα; Με ποιο τρόπο έχεις ψήσει; με το άμεσο ή έμμεσο; Κυρίως μιλάω για κρέας, λουκάνικα. Στον άμεσο τρόπο εκμεταλλεύεσαι όλη την επιφάνεια; Ή ψήνει μόνο στην μικρή διατομή του χωνιού που είναι γυρισμένο ανάποδα και στον εναπομείναντα χώρο απλά κρατάει ζεστά τα κρέατα; Στον έμμεσο μπορείς να ψήσεις κρέας κανονικά; Και νομίζω τελευταίο ερώτημα, έχεις δοκιμάσει με κρέας πολύ λιπαρό (προβατίνα, αρνί, λουκάνικα;), με ποιο τρόπο τα έχεις ψήσει; πως τα πάει με τις αναφλέξεις;

 

Σε ζάλισα πρωινιάτικα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...