Προς το περιεχόμενο

Mac OS X on x86 / Εγκατάσταση Mac OS X σε PC


tmavr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα παιδιά!!! Θέλω να εγκαταστήσω το iPC στο laptop μου, ένα Toshiba A200-1M5 (τα ακριβή χαρακτηριστικά του είναι αυτά http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.905119). Έχω εγκατεστημένα τα windows 7 και θέλω να κάνω dual boot!!! Δοκίμασα αρκετές φορές να το εγκαταστήσω στο desktop pc μου άλλα αφού τελείωνε η εκατάσταση από το dvd, δεν bootαρε από το δίσκο με τίποτα!!! Το θέμα είναι ότι το desktop pc δεν το έχω σαν κύριο pc οπότε και να καταστρέψω το υπάρχον λειτουργικό (windows 7) μικρο το κακό!!! Στο laptop όμως...!!! Στο ψητό λοιπόν!!! Το πρόβλημά μου είναι ότι όταν φτάνω στο σημείο να επιλέξω τι χρειάζεται να εγκαταστήσω (customize button) δεν έχω ιδέα τι να επιλέξω!!! Στο desktop επέλεγα ότι με φώτιζε ο Θεός με αποτέλεσμα να μην τα καταφέρω ποτέ να έχω αποτέλεσμα!!! Θα ήθελα αν κάποιος από εσάς το έχει επιχειρίσει και ξέρει ακριβώς τι πρέπει να κάνω να με διαφωτίσει (ένας ακριβής οδηγός εγκατάστασης)!!! Θα του είμαι ευγνόμων!!! Έχω φάει 1 μήνα ψάχνοντας guides στο google και το youtube αλλά τίποτα!!! Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά!!! Θέλω να εγκαταστήσω το iPC στο laptop μου, ένα Toshiba A200-1M5 (τα ακριβή χαρακτηριστικά του είναι αυτά http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.905119). Έχω εγκατεστημένα τα windows 7 και θέλω να κάνω dual boot!!! Δοκίμασα αρκετές φορές να το εγκαταστήσω στο desktop pc μου άλλα αφού τελείωνε η εκατάσταση από το dvd, δεν bootαρε από το δίσκο με τίποτα!!! Το θέμα είναι ότι το desktop pc δεν το έχω σαν κύριο pc οπότε και να καταστρέψω το υπάρχον λειτουργικό (windows 7) μικρο το κακό!!! Στο laptop όμως...!!! Στο ψητό λοιπόν!!! Το πρόβλημά μου είναι ότι όταν φτάνω στο σημείο να επιλέξω τι χρειάζεται να εγκαταστήσω (customize button) δεν έχω ιδέα τι να επιλέξω!!! Στο desktop επέλεγα ότι με φώτιζε ο Θεός με αποτέλεσμα να μην τα καταφέρω ποτέ να έχω αποτέλεσμα!!! Θα ήθελα αν κάποιος από εσάς το έχει επιχειρίσει και ξέρει ακριβώς τι πρέπει να κάνω να με διαφωτίσει (ένας ακριβής οδηγός εγκατάστασης)!!! Θα του είμαι ευγνόμων!!! Έχω φάει 1 μήνα ψάχνοντας guides στο google και το youtube αλλά τίποτα!!! Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε Dell Xps m1210, με βιστα ηδη περασμενα, υπαρχει τροπος να μπει το Snow, χωρις φορματ?

ποσος χωρος χρειαζετε για μια εγκατασταση + τα βασικα προγραμματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτιαξε ενα partition fat32

Kανε εγκατασταση οπως περιγραφω αυτου για το δικο μου m1330

Στο δικο μου dell η μονη που παιζει ειναι Iatkos_v5 καμμια αλλη ουτε καν η iatkos_v7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας,

Ψάχνω απεγνωσμένα για το πως να εγκαταστήσω Mac OS X Leopard / Snow Leopard και δεν μπορώ με τίποτα να το εγκαταστήσω!:X:cry:

Έχω το LG E500 και έχω δοκιμάσει να βάλω το iBened, iAtkos, Kalyway αλλά τίποτα. Το Tiger μπόρεσα μόνο αλλά σε VMware. Αν ξέρετε να με βοηθήσετε απαντήστε μου (λογικό είναι κιόλας :P ), έστω με ΡΜ. Μου κολλάει στο Μήλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

παιδια κατεβαζω τωρα το iatkos v5i kai to iatkos v7.

 

Ποιο να προτιμησω ομως?Επισης θα ηθελα να ρωτησω οταν κατεβουν με ποιο προγραμμα να τα γραψω σε cd.

 

Το iatkosv5i ειναι iso το v7 ομως ειναι σε rar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...