Προς το περιεχόμενο

Mac OS X on x86 / Εγκατάσταση Mac OS X σε PC


tmavr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δοκίμασε με -x. Αν και δεν νομίζω να προσφέρει κάτι.

 

Ελλείψη της εμπειρίας μου με την iAtkos μόνο ότι κάνω με iBoot μπορώ να προτείνω... ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

για να πας απο 1.6.8 σε 10.7.3 με hachindosh ειναι βατη η εγγαταταση η εχει ελληψης??? και παιζει να εχω προβλημα στο συστημα μου??? το εχει κανει κανεις???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κάναμε και αυτό .. Crossfire στο Λιον με 2 HD 5770 εδώ να σημειώσουμε ότι η 5770 είναι η κάρτα γραφικών που έχουν όλοι οι Mac Pro εργοστασιακά.Εμείς λοιπόν όλο αυτό το έχουμε x2.

 

post-227308-0-20662900-1321815210_thumb.jpg post-227308-0-34300400-1321815224_thumb.jpg post-227308-0-32760700-1321815239_thumb.jpg post-227308-0-46916100-1321815257_thumb.png post-227308-0-09919400-1321815274_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπραβο συνχαρητηρια MoviemakerGr πολυ καλο φιανεται και αποδιδει εξισου καλα???

Νομίζω ότι αφού αυτές οι 2 κάρτες (Γνωστές) είναι μόνο μπροστά μου τότε πάει εξαιρετικά.. Το τεστ έγινε με το Cinebench ότι πιο επίσημο δηλαδή.

 

 

 

Δείτε κ την τιμή απο την αμέσως απο πάνω μου.. χαχαχα > http://www.skroutz.gr/s/83520/PNY-Quadro-FX-5800-SDI.html

 

Υ.γ την δεύτερη κάρτα γραφικών την έχω στο PCI x4 αν και έπρεπε να μπει στο x8 επειδή το κουτί είναι "εφαρμοστό"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:lol: :lol: :lol: Κλαίω... :lol: :lol: :lol:

 

:D Ναι είμαι της άποψης οτι το κουτί δεν πρέπει να "πλέει" για να κινείται η αέρας πιο σβέλτα και πιο αποτελεσματικά πάνω στο Hardware..δεν είχα σκοπό λοιπόν αλλά μου προέκυψε το crossfire οπότε τώρα θέλει αλλαγή το κουτί κανονικά.. παρ'ολα αυτά οι θερμοκρασίες είναι θαυμάσιες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά καλησπέρα,

 

έχω κάποιες ερωτήσεις πάνω στο Hackintosh.

Ένας φίλος μου έδωσε να κοιτάξω το PC του με περασμένο το 10.5.2 αν θυμάμαι καλά, το δούλευε για αρκετό καιρό έτσι και ξαφνικά σταμάτησε να bootαρει και κολλάει στο μηλαράκι (το loading circle ρολάρει κανονικά) δεν ξέρω τι να του κάνω, έριξα ένα ψάξιμο σε πολλά φόρουμ αλλά δεν κατάφερα τίποτα. Με ρώτησε αν μπορώ να του περάσω 10.6.7 αλλά βρίσκω πολλούς οδηγούς που είναι όμως πολύ διαφορετικοί κ είπα να σας ρωτήσω για καμία έγκυρη πληροφορία που και τι χρειάζομαι. Εαν το τόπικ είναι παράβαση ενημερώστε με ή σβήστε τό.

 

το Hardware του μηχανήματος είναι:

 

c2q q9400

2x1gb ddr2

gigabyte ga-eg41mf-us2h

Creative Labs Sound Blaster X-Fi Platinum 7.1 SB0460 PCI Audio Sound Card

lg dvd rw ide

320gb wd sata

κάρτα γραφικών η Onboard

ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Επεξ/σία από gregdais
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Μια συμβουλή" κατ'αρχην.. Όταν ξεκινήσεις το Hackint0sh να το κάνεις για εσένα..

 

Επειδή όμως δεν είναι υποχρεωτικό να την ακολουθήσεις,και παρ'οτι δεν μας έγραψες κάρτα γραφικών (βασικό) ο ενδεδειγμένος τρόπος γι'αυτα τα μηχανήματα είναι η μέθοδος iBoot Multibeast.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν είναι δυνατόν να πρέπει κάποιος να διαβάσει 315 σελίδες στο φόρουμ για θέμα του 2010-11 το οποίο έχει ξεκινήσει απο το 2005

 

Easy big boy. :rolleyes: Το θέμα σου κλειδώθηκε, επειδή μπορείς να πάρεις τις απαντήσεις σου απλά ρωτώντας εδώ. Αν παρατηρήσεις την εξέλιξη στις τελευταίες 10 σελίδες το πολύ, θα δεις ότι όσοι μιλάμε, έχουμε παρόμοιες απορίες με εσένα. Τύπου "έχω αυτό το hardware. Παίρνει hackintosh?"

 

Δεν είναι ότι πρέπει να διαβάσεις ΚΑΙ τις 320 σελίδες... Αλλά το 1/3 των απαντήσεων εδώ είναι ερωτήσεις, που αν ήταν ξεχωριστά topics, τότε αμέσως αμέσως το section θα είχε 106 topics τέτοιου τύπου. :-D

 

Στο θέμα μας, όμως, το hardware σου, λοιπόν, υποστηρίζει MultiBeast. Ρίξε μια ματιά εδώ http://tonymacx86.com/ ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Μια συμβουλή" κατ'αρχην.. Όταν ξεκινήσεις το Hackint0sh να το κάνεις για εσένα..

 

Επειδή όμως δεν είναι υποχρεωτικό να την ακολουθήσεις,και παρ'οτι δεν μας έγραψες κάρτα γραφικών (βασικό) ο ενδεδειγμένος τρόπος γι'αυτα τα μηχανήματα είναι η μέθοδος iBoot Multibeast.

Λες ότι ο καλήτερος τρόπος είναι iBoot και multibeast. Πώς εξηγήτε όμως το ότι όταν προσπαθούσα εγώ να βουτάρω με iboot κολούσε πάντα στο μήλο, εννώ με το iAtkos μπούταρε αμέσος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες ότι ο καλήτερος τρόπος είναι iBoot και multibeast. Πώς εξηγήτε όμως το ότι όταν προσπαθούσα εγώ να βουτάρω με iboot κολούσε πάντα στο μήλο, εννώ με το iAtkos μπούταρε αμέσος?

 

ο ενδεδειγμένος τρόπος γι'αυτα τα μηχανήματα είναι η μέθοδος iBoot Multibeast.

 

Καλύτερος είναι αυτός που θα δουλέψει τελικά,κανείς δεν τον ξέρει από πριν.. ίσως ξέχασες ένα Busratio..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ είσαι > http://tonymacx86.blogspot.com/2010/04/iboot-multibeast-install-mac-os-x-on.html

 

Τώρα το wi_fi ψαξτο όταν έρθει η ώρα αλλά αυτό είναι το λιγότερο.. με 14 ευρώ έχει συμβατό.

Μου λές πού μπορώ να βρώ συμβατό με 14 ευρώ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...