Προς το περιεχόμενο

Homeland


gavros10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Πάρα πολύ καλή η εξέλιξη στην ιστορία.

Ωστόσο...

 

 

Το όλο trip στο εξοχικό και το αχαλίνωτο/ατελείωτο πάθος που έζησαν οι πρωταγωνιστές, είναι αλήθεια πως μου φάνηκε πολύ αδύναμο storytelling, που από ό,τι φάνηκε ήταν ο τρόπος που σκαρφίστηκαν οι σεναριογράφοι για να οδήγηθούμε σε στην εξομολόγηση του Brody (από το πουθενά μεν, αλλά δυνατή σκηνή και εξέλιξη δε).

 

 

Σίγουρα επικρατεί ως φρέσκια και κλάσεις ανώτερη σε ενδιαφέρον από πολλές άλλες σειρές που παίζονται αυτό τον καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα επεισοδια 5,6,7 ειναι τουμπανα. δεν υπαρχουν

ειδικα το 7 αλλαζει ολα τα δεδομενα.

μαλλον ηταν τακτικη του αμπου ναζιρ να σκοτωσει ο μπροντι τον φιλο του ωστε να γυρισει πισω και σε καποια ανακρηση να πει οτι τον σκοτωσε ωστε να αποκλεισουν την περιπτωση να ειναι αυτος ο τρομοκρατης. υπολογιζαν ομως χωρις τον σαουλ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οπότε τώρα, μπορούμε να υποθέσουμε ότι έχουμε έναν προδότη και μέσα στην CIA που πάσαρε το ξυραφάκι?

 

 

 

δεν ειμαι σιγουρος. ο κρατουμενος, δεν θυμαμαι ονομα, μπορει οντως να ειχε το ξυραφακι κρυμενο καπου. οταν ειδε τον φιλος μας τον μπροντι μπορει να καταλαβε οτι κατι δεν παει καλα ή οτι ειναι σημαδι να αυτοκτονησει για καποιο λογο που μονο αυτος ξερει. το σιγουρο ειναι οτι πηρε την αποφαση να αυτοκτονησει αφου πηγε ο μπροντι. πριν ηταν προθυμος να μιλησει αφου σωσει η οικογενεια του

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα η σειρα ειναι ετσι δομημενη ωστε να μην ειναι τιποτα σιγουρο 100% μεχρι να αποφασισει να το δειξει 100%

 

Αυτο είναι και καλο και κακο (καλο για τους προφανεις λογους, κακο γιατι καπου υποψιαζομαστε πλεον ευκολα οτι υπαρχει καποια ανατροπη και δεν μας ερχεται τοσο αναπαντεχτο πχ

με τον Σαουλ δουλευει προς το παρον, σου εχουν αφησει just enough στοιχεια για να πεις "Ρε μπας" αλλα να μην τον υποπτευεσαι και πολυ, ενω για μενα με τον Μπροντι δεν δουλεψε γιατι ηταν τοσο obvious οτι τον πανε για τρομοκρατη που ελεγα οτι για να προωθουν τοσο πολυ οτι ειναι αλλα να μην δειχνουν 100% αποδειξεις, στο τελος η ανατροπη θα ειναι οτι ΔΕΝ ειναι τρομοκρατης

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θεωρούμε δεδομένο πως η τύπισσα είπε αλήθεια;

 

δεν λέω τραβηγμένο μου ακούγεται σαν ενδεχόμενο το να μην, αλλά..

 

 

 

δεν βλέπω και κάνα φοβερό όφελος για τους τρομοκράτες να έχει αλλάξει πλευρά κάποιος Αμερικανός ο οποίος πλέον θεωρείτε νεκρός.

ούτε πρόσβαση έχει πλέον σε κρατικά μυστικά. ούτε πρόσβαση σε χώρους "ενδιαφέροντος" κτλ

 

ότι θα ξέρασε κάποια πράγματα σημαντικά οκ, αλλά πλέον ποια η χρησιμότητα του που είναι τόσης μεγάλης σημασίας;

 

δηλαδή αν τυχών τον δούμε να μπαίνει απλά με καμιά fake-id σε κάποιο πιθανό στόχο, οκ klein θα μπορούσε να το κάνει και κάποιος random αυτό με οτι πληροφορίες θα τους είχε ξεράσει στην ανάκριση.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σειρά είναι πολύ καλή μέχρι τώρα. Μ' αρέσει όλη αυτή η αναζήτηση, η σκιαγράφηση των χαρακτήρων, θεωρώ είναι αρκετά καλοστημένη για αυτό που είναι. Το άλλο καλό είναι ότι μέχρι τώρα κανένα επεισόδιο δεν είναι filler, όλα συνεισφέρουν στο να προχωράει η ιστορία και συνέχεια είσαι στην τσίτα για κάποια νέα πληροφορία ή εξέλιξη. Όσον αφορά το στόρι

πιθανόν να είναι στο στόχο της σειράς να προκαλεί υποψίες για συγκεκριμένα πρόσωπα, αλλά προσωπικά υποπτεύομαι πολύ τον Saul - ο οποίος είναι ίσως ο πιο γαμάτος χαρακτήρας της σειράς. Τώρα όσον αφορά τον Μπρόντι υποπτεύομαι ότι η ανατροπή θα είναι τελικά ότι ΕΙΝΑΙ μπλεγμένος, δλδ θεωρώ ότι μετά από αυτό το επεισόδιο υποτίθεται δεν θα τον θεωρούμε τρομοκράτη, αλλά στο τέλος θα αποδειχθεί ότι όλα όσα κάνει είναι μέρος μιας ευρύτερης τακτικής, και μάλιστα υποπτεύομαι ότι θα χρησιμοποιήσει την αγαπητή Κέρι στον σκοπό του - εξέλιξη τύπου Ο Ύποπτος της Οδού Άρλινγκτον. Δεν ξέρω, αθώος δε μου φαίνεται τελείως, μη σου πω γουστάρω που τον βλέπω σε ρόλο αμφιλεγόμενο και όχι καλού, όπως στο BoB και το τελευταίο που έπαιζε. Αναμένω με ενδιαφέρον την εμφάνιση του Γουόκερ που του χουν κάνει και την κηδεία, lol!

 

 

ΥΓ: Η Danes μόνο εμένα μου αρέσει στον πρωταγωνιστικό ρόλο; Επίσης, από κάποιον διάβασα πριν καιρό ότι την συνέκρινε με την Ολίβια από το Fringe, και ότι βάλανε μια ομορφασχημούλα να κάνει την πράκτορα. Εγώ το δηλώνω και αν θέλετε κάνουμε και poll, Κέρι >> Ολίβια :P Ποτέ δεν κατάλαβα πώς άρεσε σε κάποιους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει η Ολιβια ειναι απιστευτα ξενερωτη γκομενα,αλλα και η Danes δε με τρελαινει τοσο.Την προτιμω ομως απο την παγοκολωνα.

 

Και μενα με καλυπτει η σειρα απλα πιστευω οτι καποια επεισοδια ηταν λιγακι filler :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απαντηση στο διλημμα σας, βρισκεται στις ημιγυμνες φωτογραφιες της Anna Torv για λογαριασμο γνωστου ανδρικου περιοδικου. Μεχρι να υπαρξει ο αντιλογος απο την πλευρα της Danes, το θεμα θεωρειται ληξαν. Κατα τα αλλα, σαν ηθοποιος, νομιζω οτι η Danes ειναι καλυτερη. Σαν χαρακτηρες, και η Ολιβια και η Καρι, το ιδιο σφιγμενες και παγοκολωνες ειναι. Απλα η Καρι ειναι πολυ πιο αδιστακτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι και οι 2 ρε γαμωτο, παρτην μια και χτυπα την στην αλλη

παντως σε ψιλο π....αρικιες σκηνες και οι 2 ειναι ωραιες και αισθησιακες. μονο τοτε ομως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει παιδια η Αννα μπορει να ειναι πιο ωραια δε διαφωνουμε,αλλα εχει κατι το απιστευτα ψυχρο.

 

Η Danes εχει απο την αλλη στυλ αγοροκοριτσου.

 

Συμφωνω με τον γαβρο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...