Προς το περιεχόμενο

Homeland


gavros10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο ειπα' date=' δεν περιμενω να ειναι ρεαλιστικη απολυτα η σειρα.. Μπορω να δεχθω μεχρι ενα σημειο ομως, οταν το περναει γινεται απλα γελοιο και εκει δε μου αρεσει..

 

* SPOILER *[/quote']

 

Έχω ξενερώσει με την σειρά επειδή έχω βαρεθεί να βλέπω την φάτσα της έτοιμη να κλάψει

 

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Προσωπικά παρακολουθώ τη σειρά με αμείωτο ενδιαφέρον και οι εξελίξεις, μετά και το 10ο επεισόδιο, πλέον είναι καταιγιστικές.

 

Έχουμε και λέμε:

 

 

 

1. Πάει ο μαλάκας ο Αντιπρόεδρας - good ridance too. Θα πάρει τη θέση του ο Brody; Θα συνεχίσει στον πολιτικό στίβο ή όχι;

2. Χάθηκε (πάλι) ο Nazir. Τράβα βρες τον.

3. Τι θα μας πει στην ανάκρισή της η δημοσιογράφα;

4. Θα έχει συνέχεια το θέμα με την γυναίκα του Quinn;

5. Τι παίζεται με τον Saul; Θα προσπαθήσει να του κλείσει το στόμα ο Estes;

6. Θα δούμε λίγο ακόμη στήθος από αυτή την υπέροχη γυναίκα;

7. Ξέχασα τίποτα;

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε φίλε , γιαυτό την αγαπάω αυτή την σειρά , γιατί εκει που λες ότι μπορεί να κάνει λίγο κοιλιά, βγάζει ένα επεισόδειο που σπέρνει.

 

Έχουμε και λεμε :

 

  • O Abu Nazir , είχε μάλλον απο την αρχή Plan B
  • Στα τσακίδια ο VP , αν και στο τέλος παίζει και να ζήσει...θα δούμε
  • Δεν είναι ότι υπάρχει προδότης μέσα , πιστέυω ότι κάποια άλλη παράγκα παίζει , δεν είναι τυχαίο ότι ο VP μίλαγε με τον Ισραηλίτη.. Μήπως πρέπει να έχουνε απειλή , για να περάσουνε τα μέτρα για τα Drone Attacks του Ισραήλ στο Ιραν? Ο Έστες έχει κάποιον σκοτεινό/πολιτικό σκοπό , κάτι παίζει πολύ υπόγειο κατα την γνώμη μου. Μην απορησουμε αν ο Ναζίρ , τελικά δουλευει για την CIA.
  • Γιατί σταματήσανε τον Σαούλ? Τι δεν θέλανε να δει?
  • Τι είδε η Κάρι και σταμάτησε το επισόδειο?
  • Ποιος ο σκοτεινός ρόλος ενός black ops operative στην υπόθεση? Ποιος ο πραγματικός του σκοπός?
  • Ποιος ειδοποίησε τον Ναζίρ να φύγει?Και όχι μόνο τώρα , αλλά και πριν που πιάσανε την ομάδα του?

 

 

 

Να μου το θυμηθείτε , κάτι παίζει μεταξύ Ναζίρ- ΗΠΑ-CIA-Israel-Iran. Τρομερή παράγκα.....

 

ΥΓ : την θέλωωωω.............................βραζιλιάνα μουυυυυυυυ

post-250971-0-65154400-1354546687_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο εμενα μου φανηκε "γελοιο" το επεισοδιο?? :-( Ενταξει ειχε pace και εγιναν αρκετα πραγματα(και αφηνει για περισσοτερα) αλλα:

 

Γιατι ο Ναζίρ να απαγαγει την Καρυ αφου οπως φαινεται ο Μπροντυ θα το εκανε ετσι και αλλιως.

Skype calls lol απλα, ποιο να ειναι το skype name του Abu Nazir? LOL_USA?? Μαντεψτε της Καρυ.. :P Σε λιγο θα δειξει CIA πρακτορες να chattaroun στο fb..

Γιατι δεν παρακολουθείτε κανενα τηλεφωνο?? Μπροντυ και Κάρυ??

Η Κάρυ κρυβει απο τη CIA τι εγινε πραγματικα(Θα γινει και αυτη τρομοκρατης για χαρη του ερωτα με Μπροντυ??)

Ο Ναζιρ ειναι ολομοναχος...

Η Καρυ για μια στιγμη νομιζα οτι θα ακουσει και θα περιμενει ενισχυσεις αλλα μπα, παει με ενα λοστο μονη της εκει που κρυβεται ο #1 τρομοκρατης οπλισμενος. Αυτο ηταν εντελως γελοιο πραγματικα.. :P

O Saul πρεπει να δουλευει για Mosad σιγουρα για αυτο απετυχε και το lie detector στην πρωτη season, σιγουρα κατι παιζει με αυτον αλλα δεν νομιζω να ειναι ο σπιούνος.

Ο Galvez απο την αλλη φωτογραφίζεται σαν ο προδοτης αλλα ειναι τοσο προφανες που ισως ειναι σταχτη στα ματια για κατι μεγαλυτερο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραιο το επεισοδιο.

 

Χαρηκα οσο δεν παει με τον αντιπροεδρο και οσα του ελεγε ο Brody οταν πεθαινε.

Σχετικα με τον Queen,δεν ειναι πλεον ξεκαθαρος ο ρολος του?Τον εχει παρει ο Εστες ωστε να καθαρισει τον Μπροντυ αφου πιασουν τον Ναζιρ πρωτα.Δεν του το ειπε ξεκαθαρει ο Σολ στον Εστες?Ο Μπροντι ξερει τι ειχε κανει ο Αντιπροεδρος με τις αεροπορικες επιθεσεις.Ο Εστες ηταν στο συντονισμο αυτων.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Κατι μου λέει οτι ο πληροφοριοδοτης του Ναζιρ στην CIA ειναι ο αραβας τυπάκος που τραυματιστηκε και γύρισε στο σημερινο επεισοδιο.

Επισης το μονο που μενει να μαθουμε ειναι τι παιζει με Εστες - Κουιν - Waffleguy - Σολ κλπ

Νομιζω ότι με τον Ναζιρ είτε σωθει είτε όχι ψιλοξεκαθαρισε το θεμα.

 

Εκτος αν υπάρχει και θεμα με Εστες - waffleguy και Ναζιρ. (και καλα τους εδινε επιτυχιες ο Ναζιρ για να παρει ο Εστες αξιωματα κλπ και να τον βοηθαει σαν αρχηγος της CIA αλλά δεν υπάρχει καποιο connection για να γινει αυτο και θα παραειναι ακυρο αν το παρουσιασουν τωρα.)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη ξεκίνησα αργά τη σειρά και δεν πίστευα ότι θα μπορούσα να φάω τέτοιο κόλλημα. Πραγματικά σπουδαία δουλειά! Το βράδυ θα δω 9 και 10 γιατί δεν παλεύεται μόνο ένα επεισόδιο τη φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεδομένου ότι η σειρά πέρυσι στα δύο τελευταία έσπειρε κανονικά και φέτος μας αφήνει σε cliffhanger στο τέλος του 10ου, σκέφτομαι σοβαρά να πιέσω τον εαυτό μου να δω τα δυο τελευταία μαζί, σαν ταινία (αν μάλιστα το 12ο είναι πάλι διπλό επεισόδιο, μιλάμε για ένα πολύ ωραίο γεμάτο διωράκι).

 

Ακροβατούν σε τεντωμένο σκοινί όσον αφορά το σενάριο, αλλά μέχρι τώρα τους βγαίνει και φαίνεται ότι υπάρχει συγκεκριμένο πλάνο (π.χ.

αν τελικά βγει από τη μέση ο VP από τώρα, πραγματικά τι μας φυλάνε για το τέλος της σεζόν; Δεδομένου ότι μπορούσαν να τον είχαν φάει πέρυσι με τον Γουόκερ

).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...