Προς το περιεχόμενο

Homeland


gavros10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αποκλειεται η σειρα να ειναι "Ειναι τρομοκρατης ή όχι" γιατι απλα το ταβανι της ειναι η μια season

 

Και επιμενω πως δεν θα ειναι τοσο απλο οσο λεει ο Vlacha

ξερουμε οτι προσευχεται στον Αλλαχ, οτι σκοτωσε τον συνεργατη του. Αυτα μπορει να ειναι και τιποτα. Να αναγκαστικε για να σωσει τη ζωη του να σκοτωσει τον αλλον και να παριστανει τον Μουσουλμανο (και να του εμεινε). Το σημαντικοτερο το ειδαμε βεβαια στο 3ο, οπου για λιγο βλεπει το εαυτο του σε καλη κατασταση, δηλαδη οχι βασανισμενο, με αραβικα ρουχα κτλ αλλα και παλι δεν ξερουμε τι ακριβως φανταζοταν

 

 

To σημαντικο ειναι οτι εχει character drama πχ

η ξανθια που ηταν πραγματι ηρωιδα σκοτωθηκε και ολοι την θεωρουν πορνη. Αντιθετα ο αλλος μπορει να ειναι τρομοκρατης και ολοι τον θεωρουν ηρωα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αποκλειεται η σειρα να ειναι "Ειναι τρομοκρατης ή όχι" γιατι απλα το ταβανι της ειναι η μια season

 

Και επιμενω πως δεν θα ειναι τοσο απλο οσο λεει ο Vlacha

ξερουμε οτι προσευχεται στον Αλλαχ, οτι σκοτωσε τον συνεργατη του. Αυτα μπορει να ειναι και τιποτα. Να αναγκαστικε για να σωσει τη ζωη του να σκοτωσει τον αλλον και να παριστανει τον Μουσουλμανο (και να του εμεινε). Το σημαντικοτερο το ειδαμε βεβαια στο 3ο, οπου για λιγο βλεπει το εαυτο του σε καλη κατασταση, δηλαδη οχι βασανισμενο, με αραβικα ρουχα κτλ αλλα και παλι δεν ξερουμε τι ακριβως φανταζοταν

 

 

 

οταν εδειχνε οτι σκοτωνε τον συνεργατη του, ειχε ενα μενος, θυμο. το ηθελε κατα καποιο τροπο πιστευω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πιστεύω ότι σύντομα θα αποδειχθεί σαχλαμάρα σαν τα τελευταία χρόνια του Prison Break. Αλλά χωρίς τη δράση.

 

Θα προσπαθούν να βγάλουν από τη μύγα ξύγκι. Στο ένα επεισόδιο θα είναι τρομοκράτης, στο άλλο δεν θα είναι ...

 

Και στην τελική ... ζεστήκαμε και αν είναι και αν δεν είναι! ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

btw, american dad επεισοδιο 403, επιστρεφει η γυναικα του διευθυντη της CIA απο απαγωγη στο ιρακ, και εχει γινει... μουσουλμανα και με ορεξη να κανει τρομοκρατικη ενεργεια στην κακη αμερικη... say what??? :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες αυτο το ειναι/δεν ειναι ειναι λιγο αστειο οντως να το τραβηξουν πολυ.

 

Η "πορνη" παντως ολα τα λεφτα :mrgreen:

 

εγω δεν την εβλεπα σαν πορνη

ηταν πολυ ομορφη και αγνη χαχαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

και να παριστανει τον Μουσουλμανο (και να του εμεινε).

 

 

Σε ποιον παριστάνει τον Μουσουλμάνο, στον εαυτό του? Αφού προσευχήθηκε prive, δεν ήταν ότι έπρεπε να αποδείξει/παριστάνει κάτι μπροστά σε άλλους.

Επίσης, πως εννοείς το "να του εμεινε"? Πλύση εγκεφάλου που παρέμεινε ενώ έχει επιστρέψει? Σύνδρομο της Στοκχόλμης? Διότι δεν μιλάμε για τικ ή ότι άρχισες να τρως φασολάδα :P που δεν σου άρεζε παλιά, αλλά αφού άρχισες την συνήθισες και συνεχίζεις να την τρως, αλλά για αλλαξοπιστία που την έκανε practice χωρίς να τον αναγκάζει κάτι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και στη γωνια δεν τον αναγκαζει κανεις να παει αλλα εκει νιωθει πλεον ασφαλεια, και στο πατωμα δεν τον αναγκαζει κανεις να κοιμαται αλλα κοιμαται

Μπορει για να ζησει να εκανε τον Μουσουλμανο, μπορει να εγινε και Μουσουλμανος, αυτο δεν σημαινει οτι εγινε τρομοκρατης

Ανετα μπορουν να δειξουν οτι μετα απο 8 χρονια, για να νιωσει ασφαλεια πρεπει να προσευχεται

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπα. Αυτό το χαμόγελο στο τέλος, με βάζει σε ανησυχίες. Κυρίως επειδή δεν μου 'κανε χαμόγελο του στυλ "Υay clever me, έπιασε το κόλπο". Trouble εν όψη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αρκετά ενδιαφέρον και το 4ο επεισόδιο . Είμαι ο μόνος που μετά το τέλος αυτού του επεισοδίου ψυλλιάζομαι πως ποιο μετά στην σειρά ίσως παιχτεί κανένα Love Story μεταξύ Carrie and Brody??????

Απίθανο ακούγεται, αλλά αυτή η εντύπωση μου δόθηκε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα συνεχίζει πολύ καλά η σειρά, σε ύφος, στόρι, ερμηνείες, κτλ. ΕΚΤΟΣ ΑΝ...

παιχτεί love story μεταξύ Brody-Carrie, που δε νομίζω βέβαια, αλλά αν γίνει θα ξεράσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...