Προς το περιεχόμενο

Ανακοινώθηκε το iPhone 4S, στην Ελλάδα μέχρι τέλος του χρόνου


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίζει, ανάλογα τη χώρα. Σε άλλες κυκλοφορεί χωρίς κλείδωμα σε πάροχο και σε άλλες με. Θα πρέπει να περιμένεις την κυκλοφορία του για να δεις.

 

Ναι,το ξέρω. Λέω μήπως ξέρει κανείς απο όταν κυκλοφόρησε το 4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 443
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εντάξει,ας λάβεις υπόψιν σου πως λειτουργεί η Apple εδώ και χρόνια δεν πρέπει να σε εκπλήσει το σημερινό,το έχει ξανακάνει άλλωστε και με το 3g και 3gs,αφήνεις τον κόσμο να νομίζει πως πρόκειται να κυκλοφορήσει κάτι super,νεο και όμορφο (μεγαλύτερη οθόνη,λεπτότερη και ελαφρύτερη συσκεύη κτλ) και στο τέλος βλέπεις κάτι ίδιο εξωτερικά με βελτιωμένο εσωτερικό κοντά στον ανταγωνισμό με την διαφορά πως αυτή την φορά ο ανταγωνισμός έχει ξεφύγει και με μυνήσεις δουλειά δεν γίνεται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θελω να ρωτησω για το Siri. Οταν θα βαλω το iOS 5 στο iPhone 4 θα δουλευει το Siri ή ειναι μονο για το 4S?

 

όπως είπαν και ξανά ειπώθηκε πιο πίσω, είναι μόνο για iphone 4s. Στα υπόλοιπα ίσως με κάνα jailbreak.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνώμη... αυτή τη στιγμή το 4 πόσο κάνει στην Αμερική χωρίς συμβόλαιο?

 

Δεν γίνεται να το πάρεις χωρίς συμβόλαιο. Όλοι στην Αμερική έχουν συμβόλαιο. Δεν υπάρχουν καρτοκινητά εκεί. Διορθώστε με άμα κάνω λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με έβγαλε κ από το δίλλημα..κρατάω το iphone3G μου και πάω προσεχώς για macbook pro και ipad 2 ή 3.. σιγά μην πάρω κάτι που έχει ήδη παίξει 1 χρόνο από εξωτερική εμφάνιση που δεν μου αρέσει κιόλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θελω να ρωτησω για το Siri. Οταν θα βαλω το iOS 5 στο iPhone 4 θα δουλευει το Siri ή ειναι μονο για το 4S?

 

 

Λογικά ( ; ) θα γίνει ό,τι έγινε και με την αναγνώριση ομιλίας στο 3GS. Στην αρχή ήταν μόνο αγγλικά και μετά βάλανε και άλλες γλώσσες στο data corpus.

 

Αυτό που βλέπω όμως, είναι ότι, πέρα από κάτι περίεργα αγγλικά ονόματα συγκροτημάτων, δεν με έχει απογοητεύσει ποτέ η αναγνώριση ομιλίας στο 3GS μου. Ακόμα και σε ονόματα που μοιάζουν ή/και σε θορυβώδες περιβάλλον, ο αλγόριθμός τους λειτουργεί με αρκετά μεγάλη ευστοχία.

 

Φαντάζομαι ότι το Siri θα λειτουργεί το ίδιο καλά, μιας και απλά βάλανε παραπάνω λειτουργίες.

 

Σχετικά με τα άλλα που λέγονται... πιστεύω ότι ο κόσμος που δεν έχει λειτουργήσει Apple μηχάνημα απλά περιμένει να δει ένα κινητό τόσο λεπτό όσο ένα φύλλο χαρτί, με κάμερα 400000x5000000 pixels, 1TB σκληρό και 16 GB μνήμη ενώ τα προβλήματα - κολλήματα από τα κινητά άλλων εταιρειών δίνουν και παίρνουν (ένα απλό διάβασμα στην αντίστοιχη ενότητα του forum είναι αρκετό).

 

Μπορεί να μην ήταν κάτι υπερβολικά καινοτόμο, από άποψη υλικού, αλλά λειτουργικά, και σύμφωνα με ό,τι ανακοινώσανε, θα είναι ένας άψογος καθημερινός βοηθός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με έβγαλε κ από το δίλλημα..κρατάω το iphone3G μου και πάω προσεχώς για macbook pro και ipad 2 ή 3.. σιγά μην πάρω κάτι που έχει ήδη παίξει 1 χρόνο από εξωτερική εμφάνιση που δεν μου αρέσει κιόλας.

 

Ενώ θα πας για MacBook Pro που παίζει εξωτερική εμφάνιση ίδια εδώ και 3 χρόνια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τα λίγα ουσιώδη post σε αυτό το thread.

 

 

 

 

Η ποιότητα της απεικόνισης του iPhone είναι κατά τη γνώμη μου πολύ καλύτερη από όσα τηλέφωνα έχω δει. Και από του SG2. Μιλάω για καθαρότητα και "λείανση" στην εικόνα. Δίπλα - δίπλα με το iPhone, το Samsung ήταν κατώτερο των προσδοκιών μου.

 

 

ακριβως. γνωμη σου απλως.! δεν σημαινει οτι ειναι και ετσι.! και εγω τεσσαρι εχω ξαναειπα, αλλα ελεος οτι ειναι καλυτερη σε απεικονιση του 4.! μην ειμαστε και εμπαθεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματική απογοήτευση.. Σήμερα χαίρομαι που πηγα απο το 3gs σε samsung galaxy 2. Παιδιά δεν πρόκειται για επανάληψή της ιστορίας που πήγαμε απο 3g σε 3gs. Τοτε οι προσδοκίες δεν ήταν μεγάλες, ούτε ο ανταγωνισμός είχε κάτι πολυ καλο. Εδω έχει βουηξει ο τόπος. Κυκλοφορούν βίντεο με τις θήκες του iphone 5, ποσο ποιο πλατιες είναι (ώστε να γίνει η οθόνη 4αρα), και ποσο λεπτό υπολόγιζαν ότι θα είναι το 5αρι. Μεχρι που έφτιαξαν και κινητό με βάση όλα αυτά. Τι νόημά είχαν όλα αυτά; Δε λεγανε ότι θα φτιάξουν ένα ποιο γρήγορο 4αρι; Γιατί γι αυτό πρόκειται. Όλα τα αλλα είναι σάλτσες. Αναγνώρισή φωνής και πράσινα αλόγα. Οι περισσότεροι σχεδόν ποτε δεν το χρησιμοποιουμε έτσι και αλλιώς. Και αυτοί που θα το θέλανε ,ελληνικά δεν έχει οπότε καληνύχτα.. Ούτε θα φιαχτει να δουλεύει καλα. Θέλει παρα πολυ δουλεία, και κανείς δεν ασχοληται με τη μικρή ελληνική αγορά. Ένας απο τους βασικοτατος λόγους που εφυγα απο ios ήταν η εκνευριστικά αργή εξέλιξή. Η apple έκανε τεραστία επιτυχία και έκατσε πανω σε αυτή. Εξέλιξή με ταχύτητα σαλιγκαριού.

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ρε εχουν να παιξουν σουρεαλ στιγμες στο μετρο οπου ο διπλανος θα μιλαει και θα ξαναμιλαει σα χαζος στο iphone του για να του πει και καλα τι ωρα ειναι.......

 

παντως μεταξυ μας, ειδικα για τους ελληνες, ακομη και η φωνητικη αλληλεπιδραση με το τηλεφωνο που λανσαρεται ως το πιο κουλ feature του 4S ειναι ψιλοαχρηστη ακομη και αν λειτουργει με μεγαλη ακριβεια για τους αμερικανους.

 

τωρα για τα γραφικα, για τον επεξεργαστη, τι να πω, τοσα πολλα παιχνιδια παιζεται ολοι εσεις στο κινητο??? για τις καθημερινες λειτουργιες, πχ safari ποοοσο πιο γρηγορα θα κανει rendering?

 

παντως για τις οθονες που λενε ορισμενοι, οντως τηλεφωνα 4+ ιντσων ειναι λιγο ρακετες, αλλα απο την αλλη σου προσφερει και κατι απο αποψη λειτουργικοτητας η μεγαλυτερη οθονη...προφανως σου αφερει λιγο απο τη φορητοτητα, αλλα 3.5 ειναι λιγες πλεον. βαλτε ενα 3.7, βγαλτε το bezel και ολα καλα θα ηταν.

 

anyway, θα πουλησει σα τρελο παντου (δεδομενο) γιατι το iphone ειναι οντως το καλυτερο μεταξυ των midstream-high end συσκευων που κυκλοφορουν (android ή μη). προφανως μπορει να μην εχει τοσο καλα specs οσο το SGII ή και πιθανοτατα το nexus prime(αυτα τα κυνηγουν οι απανταζου petroheads που υπεραντιπροσωπευονται στα διαφορα τεχνολογικα site και στο φιναλε δεν ειναι τοσοι πολλοι ωστε να παραγουν τοσα πολλα κερδη για μια εταιρια, ωστε να τους λαβει υποψη στο σχεδιασμο ενος προιοντος), αλλα και απο την αλλη το NFC στην ελλαδα τι θα το κανεις (και μεταξυ μας οχι μονο ελλαδα).

 

η apple ειναι λογικο να βγαζει καινουρια κινητα καθε 2 χρονια. αφου τοσο διαρκουν τα συμβολαια των παροχων στην αμερικη..αυτοι που ειχαν παρει το 4 σε ενα χρονο απο τωρα θα παρουν το ολοκαινουριο και ανανεωμενο 5, που θα εχει πολλα περισσοτερα πραγματα πανω του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβως. γνωμη σου απλως.! δεν σημαινει οτι ειναι και ετσι.! και εγω τεσσαρι εχω ξαναειπα, αλλα ελεος οτι ειναι καλυτερη σε απεικονιση του 4.! μην ειμαστε και εμπαθεις....

 

Ενώ τώρα εσύ παράθεσες κάτι το... θέσφατο να υποθέσω. Το ότι έχεις το 4άρι και "παραδέχεσαι" τον... αντίπαλο δίνει στη γνώμη σου μεγαλύτερη βαρύτητα; ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ λοιπόν, το 4άρι έχει καλύτερη απεικόνιση από το SG2 και ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ, ισχύει το αντίθετο. Αλλά όσα "έλεος" και να βάλεις, θα είναι απλως η γνώμη σου και τίποτα περισσότερο. Επίσης, είμαι κάτοχος συσκευής Android (όχι SG2), οπότε δεν προκύπτει κάποια εμπάθεια κατά των iPhon-ο-μάχων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...