Προς το περιεχόμενο

Ανακοινώθηκε το iPhone 4S, στην Ελλάδα μέχρι τέλος του χρόνου


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έριξα μια ματιά στα specs του sg3 που πολλοί λένε εδώ μέσα.. :o :o ......κάτι μου λέει ο΄τι θα έχουμε iphone 5 πολύ νωρίς του '12 και καλά θα κάνουν να ετοιμάζουν κάτι αντιστοίχο

 

Highlight Features of Samsung Galaxy S3:

NFC (Near Field Communication) Chip,

3rd generation Super AMOLED 3D Screen,

Ultra Low SAR Levels,

Blazing fast Speeds with Quad Core Processor,

Probable 4G Supported Phone,

Slimmest Smart Phone ever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 443
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αποτι καταλαβαινω δεν χτυπαει ιδιαιτερα τον ανταγωνισμο. Στους τομεις που εχανε παλι χανει, και στους τομεις που κερδιζε παλι κερδιζει.

 

Το ζουμι και το target group φανταζομαι οτι ειναι τα fanboys που θα τρεξουν για την αλλαγη 4 ==> 4s και οι ασχετοι apple-akides που δεν ψαχνονται με ανταγωνισμους κλπ, απλα πανε και αγοραζουν apple. Εχει λοιπον η apple να τους προτεινει ενα πιο "καινουργιο" μοντελο.

 

Στο μόνο που κερδίζει ακόμα είναι το iOS δεν βλέπω κάτι άλλο εγώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο που με νοιαζει απο το 4S ειναι η καμερα που κι αυτη δεν την πολυχρησιμοποιω η αληθεια ειναι...Αφου το 4 περνει το iOS 5 (το οποιο δεν καταλαβαινω γιατι το λενε 5 -__-) ειμαι υπερευχαριστημενος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά όταν έβγαλαν το 3GS μετά το 3G, δεν υπήρξε καθόλου απογοήτευση γιατί ΔΕΝ υπήρχε ανταγωνισμός και δεν είχε λόγο να αλλάξει το σχεδιασμό πέρα από τα τεχνικά χαρακτηριστικά...Τώρα όμως που ο ανταγωνισμός είναι τεράστιος και γίνεται χαμός με τα δεκάδες smartphones που ανακοινώνονται κάθε μήνα, το να αλλάξει μόνο το hardware και το νέο μοντέλο να έχει τον ίδιο σχεδιασμό που είχε το 4 όταν πρωτοβγήκε πριν τόσο καιρό είναι...EPIC FAIL...! Νομίζω πως εκεί στη Samsung πρέπει να έχουν στήσει τρικούβερτο πανηγύρι και θα γιορτάζουν σαν τρελοί..!

Με λίγα λόγια το "iPhone 4S" θα πάει...ΑΠΑΤΟ σε σχέση με τις πωλήσεις που έκανε το 4...Και στην Apple η ζωή τραβά την κατηφόρα..!

 

Υ/Γ: Ελπίζω να βγω λάθος, αλλά....

 

μάλλον πρέπει να σε προσλάβουν στην apple για να τους εξηγήσεις το αυτονόητο!! ούτε αυτό δεν είναι σε θέση να καταλάβουν...

 

βασικά απλά ελπίζουν ότι η μείωση της τιμής θα σπρώξει το προϊόν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έριξα μια ματιά στα specs του sg3 που πολλοί λένε εδώ μέσα.. :o :o ......κάτι μου λέει ο΄τι θα έχουμε iphone 5 πολύ νωρίς του '12 και καλά θα κάνουν να ετοιμάζουν κάτι αντιστοίχο

 

Highlight Features of Samsung Galaxy S3:

NFC (Near Field Communication) Chip,

3rd generation Super AMOLED 3D Screen,

Ultra Low SAR Levels,

Blazing fast Speeds with Quad Core Processor,

Probable 4G Supported Phone,

Slimmest Smart Phone ever

 

Εισαι σοβαρος; τωρα θα το δει η Apple αυτο και θα κανει μηνυση στην Samsung οτι της αντιγραφει το iPhone 6 :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι σοβαρος; τωρα θα το δει η Apple αυτο και θα κανει μηνυση στην Samsung οτι της αντιγραφει το iPhone 6 :mrgreen:

 

αα το iphone 6S θές να πείς γιατί ανα 2 χρόνια είναι νέα συσκευή :eek:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο μόνο που κερδίζει ακόμα είναι το iOS δεν βλέπω κάτι άλλο εγώ...

Kερδιζει και στην ποικιλια εφαρμογων το android, κερδιζει και στην ποιοτητα κατασκευης τουλαχιστον την μεγαλυτερη ανταγωνιστρια samsung.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλακα κάνεις. Τα Samsung είναι α-θα-να-τα.

Δεν εγραψα καπου οτι χαλανε. Μιλησα για ποιοτητα κατασκευης, συγκεκριμενα εξωτερικης. Samsung εχω και δεν θα αλλαξω ποτε σε iphone αλλα πως να το κανουμε αλλη η αισθηση πανω στο χερι οταν πιανω iphone. Θα ηθελα να ειναι ετσι το galaxy μου, βασικα ειναι το μονο πραγμα που ζηλευω απτα iphone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι... Επειδή μπορούμε όλοι να φανταστούμε εδώ σε εμάς σε τι τιμές θα κυκλοφορήσει, στο εξωτερικό παίζει "ελεύθερο?, χωρίς συμβολαίο δηλάδή, σε καμιά χωρά; Αμερική ναι ξέρω δε παίζει αλλά Αγγλιά ή Γερμανία πχ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι... Επειδή μπορούμε όλοι να φανταστούμε εδώ σε εμάς σε τι τιμές θα κυκλοφορήσει, στο εξωτερικό παίζει "ελεύθερο?, χωρίς συμβολαίο δηλάδή, σε καμιά χωρά; Αμερική ναι ξέρω δε παίζει αλλά Αγγλιά ή Γερμανία πχ;

 

Παίζει, ανάλογα τη χώρα. Σε άλλες κυκλοφορεί χωρίς κλείδωμα σε πάροχο και σε άλλες με. Θα πρέπει να περιμένεις την κυκλοφορία του για να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ξενέρα είναι κατανοητή, ποιός δε θα ήθελε καινούριο design και 4 ίντσες οθόνη; Προφανώς οι κάτοχοι του iPhone 4 δεν αξίζει να το πουλήσουν ΤΩΡΑ, καλύτερα να το κρατήσουν και όχι γιατί οι διαφορές στο hardware είναι μικρές αλλά γιατί η τιμή του 4 έχει πέσει αρκετά. Όσοι πάλι αναζητούν καινούρια συσκευή, σίγουρα τους επόμενους μήνες θα δούμε αρκετές 4πύρηνες προτάσεις. Όσο αργούν τόσο το καλύτερο για την Apple και τόσο το χειρότερο για μας που ξεμείναμε από smartphone. Έχω, τέλος, την αίσθηση ότι το 5άρι θα έρθει νωρίτερα από ότι περιμένουμε.

Από τα λίγα ουσιώδη post σε αυτό το thread.

 

 

 

οχι ρε φιλε και την καλυτερη οθονη της αγορας.! ελεος.! και εγω τεσσαρι εχω, αλλα για κοιτα του s2 να σου φυγουν τα ματια.! ελα τωρα............

Η ποιότητα της απεικόνισης του iPhone είναι κατά τη γνώμη μου πολύ καλύτερη από όσα τηλέφωνα έχω δει. Και από του SG2. Μιλάω για καθαρότητα και "λείανση" στην εικόνα. Δίπλα - δίπλα με το iPhone, το Samsung ήταν κατώτερο των προσδοκιών μου.

 

 

 

και αν δεν κάνουν κουβέντα για ram σημαίνει πως την άφησαν στα 512 MB.

Δεν ξέρω αν η RAM έμεινε στα 512MB (αμφιβάλλω, αλλά δεν το ξέρω), αλλά ο συλλογισμός σου μου φαίνεται λανθασμένος. Ποτέ δεν ανέφερε RAM η Apple, ούτε στα keynotes ούτε καν στο site της. Και παρόλα αυτά, πάντα υπήρχε αύξηση στη RAM.

 

 

 

 

Αυτό που δεν καταλαβαίνω όλα αυτά τα χρόνια στους περίφημους... haters της Apple, είναι όχι γιατί διαρρηγνύουν τα ιμάτιά τους για την κατωτερότητα του hardware του iPhone σε σχέση με τους top παίκτες του ανταγωνισμού (αυτό είναι μέσες-άκρες γεγονός, αφού μιλάνε τα νούμερα), αλλά γιατί ορκίζονται ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ότι αυτή η "κατωτερότητα" θα καταδικάσει το iPhone σε εμπορική αποτυχία! Αυτό δείχνει ή εθελοτυφλία ή ότι είναι... μυρωδιάδες και δεν καταλαβαίνουν ΤΙ είναι αυτό που έχει καταξιώσει τις i-συσκευές εμπορικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...