Προς το περιεχόμενο

Ανακοινώθηκε το iPhone 4S, στην Ελλάδα μέχρι τέλος του χρόνου


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 443
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

OXIIII δεν έχει κανένα πρόβλημα τι λές :mrgreen:

 

http://www.youtube.com/watch?v=BuPPDUaV1I0&feature=related

 

Εντάξει όμως δεν είναι εκεί το θέμα.

Κοινή λογική ρε παιδιά όταν αγοράζουμε ένα καινούριο τηλ. θέλουμε ένα καινούριο τηλ. στα μάτια μας αν οριμένοι δεν θέλετε τα specs αυτό τουλάχιστον κανείς δεν μπορεί να το αρνηθεί.

Έχεις καταλάβει τι δείχνει το βίντεο ή απλά έκανες ένα search στο youtube "iphone 4 error" και ό,τι βρήκες έβαλες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις καταλάβει τι δείχνει το βίντεο ή απλά έκανες ένα search στο youtube "iphone 4 error" και ό,τι βρήκες έβαλες;

 

 

LOL πραγματικά ο Qman δεν έχει καταλάβει τι απεικονίζει το βίντεο...πω τι γέλιο προκειμένου να αποδείξουν κάποια πράγματα οι άσχετοι βρίσκουν ότι να ναι

 

 

 

Επίσης όλοι μεχρι τώρα ακόμη και fanboy SGII υποστήριζαν οτι το μόνο καλό που έχει πάνω του το iphone 4...

...είναι to desing και τίποτα άλλο....!!!

 

... αλλά τα μισά post εδώ μέσα λένε.."Μα καλά κρατήσανε το ίδιο άθλιο desing?" (Apla eleos)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα δεν είναι ios vs android episode 2000000011 αλλά η συσκευή που παρουσιάστηκε.

Το iphone 4 ήταν όντως κάτι πρωτοπόρο αλλά όταν πλασάρειες ένα κινητό 18 μήνες μετά άντε, όσο και αντικειμενικός να είσαι και δεν πιστεύεις ότι τα specs είναι αυτά που καθορίζουν ενα κινητό (παρότι έχεις μείνει πίσω απο τον ανταγωνισμό.) Πρέπει να παραδεχτείς ότι όταν αγοράζεις κινητό θές να βλέπεις καινούρια συσκευή δηλ. τί ποιο απλό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι σωστο κι αυτο.

Αλλα 300 περιπου ευρω δε το βρισκεις με τπτ το 4s πιστευω.

 

Αργησα, αλλα τωρα το δα... Για 4αρι μιλαω, τα σκοτωνουν ολοι, με 300ε παιρνεις 32αρι τωρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Btw είδατε ότι το Siri απαιτεί internet για να λειτουργήσει; Οπότε θέλω να δω πόσο γρήγορα θα δίνει απαντήσεις σε δίκτυο κινητής τηλεφωνίας που μία πιάνει, 10 δεν πιάνει πάνω απο 50 kbps ή πόσο όγκο δεδομένων θα καταναλώνει.

"Siri is available in Beta only on iPhone 4S and requires Internet access. Siri may not be available in all languages or in all areas, and features may vary by area. Cellular data charges may apply"

 

Όσο για το 3/3s/4/4s πιστεύω ότι γίνεται για την αμερική για να μπορούν να αναβαθμίσουν τα 2ετή συμβόλαια στην επόμενη γενιά. Κάποιος που έχει 3GS και τελειώνει το συμβόλαιο θα πάει στο 4S. Αυτός με το IP4 ήταν ήδη κλειδωμένος στο συμβόλαιο και δεν μπορεί να αλλάξει χωρίς μεγάλο κόστος. Οπότε κάνεις μία απλή αναβάθμιση της συσκευής και πας για την μεγάλη του 2012 με το IP5 για να πιάσεις τα συμβόλαια του IP4.

Κρατώντας τα βασικά στοιχεία του τηλεφώνου ίδια σε 3 χρόνια παραγωγή ρίχνεις το κόστος και έχεις μεγαλύτερα περιθώρια κέρδους σε μία συσκευή τύπου 4S από ένα επανασχεδιασμό τύπου IP5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αργησα, αλλα τωρα το δα... Για 4αρι μιλαω, τα σκοτωνουν ολοι, με 300ε παιρνεις 32αρι τωρα...

 

 

Αμα μου βρεις ενα το πηρα στην στιγμη ;)

Πανω απο 450Ε τουλαχιστο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα μου βρεις ενα το πηρα στην στιγμη ;)

Πανω απο 450Ε τουλαχιστο..

 

http://www.ebay.com/itm/Apple-iPhone-4-16GB-Black-AT-T-Excellent-Mint-Condition-/320769902482?pt=Cell_Phones&hash=item4aaf604792#ht_1635wt_1219

You 're welcome ;)

 

edit: κ 32αρι ξεκλειδωτο, με λιγο παραπανω:

http://www.ebay.com/itm/Apple-iPhone-4-Latest-Model-32GB-Black-AT-T-Smartphone-/110753488646?pt=Cell_Phones&hash=item19c96c1f06#ht_500wt_1219

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...παρουσίαση του Assistand με την επίσημη ονομασία Siri μια μηχανής επεξεργασίας εντολών από ανθρώπινη φωνή...

 

Ειχα παει για "δουλεια" τον Ιουλιο σε μια εταιρία που την ειχε βαλει η apple να κανει αυτη την δουλεια.Φωνητικες εντολές απο πληθώρα ατόμων.

 

Βρες μου πιτσαρία στο Χαλάνδρι

Βρες μου zara στην Κηφισιά κτλπ.

Ή πχ. παρε τηλεφωνο Χαρη στο 23454123234 και τα λεγαμε 1-1 τα νουμερα σαν ρομπότ.

 

Τους ρωταγα πως την λενε την εφαρμογη ειναι και μου λεγαν δεν ξερουμε ακομα.

Καναμε και σε εσωτερικους αλλα και εξωτερικους χωρους τις ηχογραφήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματική απογοήτευση.. Σήμερα χαίρομαι που πηγα απο το 3gs σε samsung galaxy 2. Παιδιά δεν πρόκειται για επανάληψή της ιστορίας που πήγαμε απο 3g σε 3gs. Τοτε οι προσδοκίες δεν ήταν μεγάλες, ούτε ο ανταγωνισμός είχε κάτι πολυ καλο. Εδω έχει βουηξει ο τόπος. Κυκλοφορούν βίντεο με τις θήκες του iphone 5, ποσο ποιο πλατιες είναι (ώστε να γίνει η οθόνη 4αρα), και ποσο λεπτό υπολόγιζαν ότι θα είναι το 5αρι. Μεχρι που έφτιαξαν και κινητό με βάση όλα αυτά. Τι νόημά είχαν όλα αυτά; Δε λεγανε ότι θα φτιάξουν ένα ποιο γρήγορο 4αρι; Γιατί γι αυτό πρόκειται. Όλα τα αλλα είναι σάλτσες. Αναγνώρισή φωνής και πράσινα αλόγα. Οι περισσότεροι σχεδόν ποτε δεν το χρησιμοποιουμε έτσι και αλλιώς. Και αυτοί που θα το θέλανε ,ελληνικά δεν έχει οπότε καληνύχτα.. Ούτε θα φιαχτει να δουλεύει καλα. Θέλει παρα πολυ δουλεία, και κανείς δεν ασχοληται με τη μικρή ελληνική αγορά. Ένας απο τους βασικοτατος λόγους που εφυγα απο ios ήταν η εκνευριστικά αργή εξέλιξή. Η apple έκανε τεραστία επιτυχία και έκατσε πανω σε αυτή. Εξέλιξή με ταχύτητα σαλιγκαριού.

 

android.png

Θα συμφωνήσω ότι η εξέλιξη του ios είναι μικρή αλλά θέλω να προσθέσω ότι η apple μου δίνει την εντύπωση ότι βλέπει το ios όπως ακριβως βλέπει η microsoft το xbox.

Γενικα΄έχει μπει πολυ βαθιά στο gaming και πραγματικά μπορεί να μην έχει καμμιά τρομερή εξέλιξη το ios αλλά η όλη φύση του λειτουργικού βρωμάει κονσόλα από μακριά ...ξέρεις τώρα παιχνίδια καλά να βγαίνουν και όλα τα άλλα έρχονται πίσω. Προσωπικά δεν με χαλάει αν και μπορώ να καταλάβω τους λόγους που κάποιος ξενερώνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...