Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Ωραίος. Αν και θα ήθελα να έλεγες λίγο πιο προσωπικά πράγματα που πέρασε η κάθε ταινία, γιατί ήταν λίγο σαν να διάβαζα περίληψη από περιοδικό.

 

Ναι εχεις δικιο σ αυτο απλα ηταν πολλες η ταινιες και δεν μπορουσα να κατσω να γραψω την προσωπικη μου γνωμη για την καθε μια και ετσι τα εκανα  copy paste απο το ιντερνετ,δεν ειναι και οι καλυτερες περιγραφες αλλα τουλαχιστον παιρνεις μια ιδεα για το θεμα της καθε ταινιας,αν απλα παρεθετα τους τιτλους κανενας δεν θα εμπαινε στον κοπο να τις ψαξει μια μια στο ιντερνετ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Άρα δεν μας είπες την γνώμη σου, απλώς ποιες ταινίες είδες.(τέτοια ποστ συχνά διαγράφονται από αυτό το τόπικ)

 

Δεν μπορει να ειναι αληθεια αυτο,πρεπει να μου κανεις πλακα,μαλλον εισαι χιουμοριστας χαχαχαχαχαχα,αλλα μαλλον πρεπει να εχεις δικιο,σ αυτο το thread οσοι ποσταρουν την ταινια τους κανουν και απο κατω βαθυστοχαστη αναλυση,κριτικη,και προσωπικη τοποθετηση πανω στην ταινια,μετα βγαζουν τα μυχια της ψυχης τους και το τι κοινωνικες προεκτασεις και επιροες ειχε η ταινια στην προσωπικη ζωη τους χαχαχαχαχαχα.

 

Συγνωμη αδερφε,δεν θελω αν ειμαι ειρωνικος αλλα αυτο που εγραψες το διαβασες?Εδω ποσταρει ο καθενας την ταινια που εχει δει και αυτο εκανα κι εγω,αυτες τις ταινιες ειδα και αυτες ποσταρα και μαλιστα εκατσα τοση ωρα να ψαχνω για περιγραφες και εικονες για να μπορει ο αλλος να καταλαβει ποιο ειναι το θεμα της ταινιας,ποιοι παιζουν,ποιος ειναι ο σκηνοθετης,αν πηρε βραβεια και ποσα και μου λες εσυ τωρα οτι θα την σβησουν επεδη δεν εκανα προσωπικη κριτικη στην καθε ταινια?χαχαχαχα

 

Τελος παντων για να μην πικραθουμε και χαλαστουμε μεταξυ μας αν θελουν ας σβησουν το θεμα,εγω δεν εχω να χασω τιποτα,τις εχω δει τις ταινιες,για εσας ολους τις ανεβασα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις άδικο όσον αφορά τα ποστ άλλων που γράφουν απλά τον τίτλο της ταινίας που είδαν και στο τσακίρ κέφι βάζουν και imdb link, αλλά σκέψου πως το να αναφέρουμε απλά ποια ταινία είδαμε χωρίς να παραθέτουμε έστω μία άποψη γι'αυτή (δεν χρειάζεται να γράψεις και review) είναι πρακτικά εντελώς άχρηστη πληροφορία.

 

Γιατί να με νοιάζει ποια ταινία είδες αν δεν έχεις να μου πεις τίποτα γι'αυτή;

Κι εγώ το μεσημέρι έφαγα σουτζουκάκια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν έχεις άδικο όσον αφορά τα ποστ άλλων που γράφουν απλά τον τίτλο της ταινίας που είδαν και στο τσακίρ κέφι βάζουν και imdb link, αλλά σκέψου πως το να αναφέρουμε απλά ποια ταινία είδαμε χωρίς να παραθέτουμε έστω μία άποψη γι'αυτή (δεν χρειάζεται να γράψεις και review) είναι πρακτικά εντελώς άχρηστη πληροφορία.

 

Γιατί να με νοιάζει ποια ταινία είδες αν δεν έχεις να μου πεις τίποτα γι'αυτή;

Κι εγώ το μεσημέρι έφαγα σουτζουκάκια.

 

Αδερφε δεν νομιζω να σε νοιαζει η γνωμη μου για μια ταινια,αυτο ειναι καθαρα υποκειμενικο,μια ταινια που για μενα ειναι διαμαντι για σενα μπορει να ειναι σκουπιδι,αντε και γραφω απο κατω απο καθε ταινια οπως γραφουν οι αλλοι "φοβερη ταινια","πατατα η ταινια"."βαρεθηκα την ζωη μου" και ολα αυτα τα ωραια που γραφουν,εσυ δηλαδη θα αποφασισεις αν την δεις η οχι με βαση αυτες τις περιγραφες?αυτο ειναι δηλαδη το κριτηριο σου?το αν μου αρεσει εμενα η οχι?Εγω κανω κατι αλλο,σου παρουσιαζω αυτες τις ταινιες με μια μικρη περιγραφη διπλα,ποιοι παιζουν και αν εχει παρει διακρισεις και απο κει και περα αν η θεματολογια της ταινιας ειναι του γουστου σου την επιλεγεις να την δεις,αλλα αφου ενοχλει τοσο αυτο θα μπω κι εγω στην διαδικασια απο δω και περα να πεταω ενα λινκ απ το imdb,να γραφω απο κατω αυτου του τυπου σχολιων "πατατα η ταινια" η "και γαμω τις ταινιες" και να τελειωνουμε,αφου θελετε το thread να ειναι αυτου του επιπεδου τοτε δεν ξαναμπαινω πια στον κοπο να προτεινω ταινιες

 

Φιλικα παντα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα την γνώμη σου μπαίνω να διαβάσω, το πώς θα την αξιολογήσω μετά είναι δική μου υπόθεση.

Αυτό που κάνεις εσύ, καλοπροαίρετα στο λέω, μπορώ να το κάνω πατώντας τυχαία κλικ στο imdb.

 

 

*Όταν λέμε γνώμη, δεν εννοούμε "καλή η ταινία" - "κακή η ταινία" - "βαρέθηκα", αλλά μια μίνι περιγραφή και εντύπωση, 3-4 σειρές, δεν κοστίζουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαζίγκας, είσαι άκυρος έτσι; Και νομίζω το καταλαβαίνεις ότι αυτό που έκανες δεν έχει κανένα νόημα. Άμα ήταν έτσι θα αραδιάζαμε 400 κλασσικές ταινίες από την πρώτη μέρα δημιουργίας αυτού του τόπικ και δεν θα το ξανααγγίζαμε.

 

Και χάρηκα στην αρχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

*Όταν λέμε γνώμη, δεν εννοούμε "καλή η ταινία" - "κακή η ταινία" - "βαρέθηκα", αλλά μια μίνι περιγραφή και εντύπωση, 3-4 σειρές, δεν κοστίζουν.

 

Συγνωμη αδερφε αλλα 618 σελιδες εχει το thread αυτο,πες μου με το χερι στην καρδια ποσους εχεις δει να κανουν αυτο που αναφερεις?το ονομα της ταινιας γραφουν και μια ατακα του τυπου "καλη" η "πατατα",εγω δηλαδη γιατι να βρεθω τωρα υπολογος επειδη εκανα αυτο το πραγμα?για καλο το εκανα,αν ηξερα οτι θα ενοχλουσε τοσο πολυ δεν θα το κανα,λυπαμαι πραγματικα.

 

Τελος παντων αν το ποστ μου ειναι εκτος του κανονισμου του φορουμ ας το διαγραψει καποιος μοντ και τελειωνει εδω το θεμα,δεν θα χαλασουμε τις καρδιες μας για μικροπραγματα τωρα,μια παρεα ειμαστε εδω μεσα ολοι,και ζητω συγνωμη απ τον χρηστη cthulhucarbide αν το ποστ μου ηταν καπως ειρωνικο,ηταν απρεπεια εκ μερους μου και λυπαμαι γι αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα δεν μας είπες την γνώμη σου, απλώς ποιες ταινίες είδες.(τέτοια ποστ συχνά διαγράφονται από αυτό το τόπικ)

 

 

Δεν έχεις άδικο όσον αφορά τα ποστ άλλων που γράφουν απλά τον τίτλο της ταινίας που είδαν και στο τσακίρ κέφι βάζουν και imdb link, αλλά σκέψου πως το να αναφέρουμε απλά ποια ταινία είδαμε χωρίς να παραθέτουμε έστω μία άποψη γι'αυτή (δεν χρειάζεται να γράψεις και review) είναι πρακτικά εντελώς άχρηστη πληροφορία.

 

Γιατί να με νοιάζει ποια ταινία είδες αν δεν έχεις να μου πεις τίποτα γι'αυτή;

Κι εγώ το μεσημέρι έφαγα σουτζουκάκια.

 

 

Μα την γνώμη σου μπαίνω να διαβάσω, το πώς θα την αξιολογήσω μετά είναι δική μου υπόθεση.

Αυτό που κάνεις εσύ, καλοπροαίρετα στο λέω, μπορώ να το κάνω πατώντας τυχαία κλικ στο imdb.

 

 

*Όταν λέμε γνώμη, δεν εννοούμε "καλή η ταινία" - "κακή η ταινία" - "βαρέθηκα", αλλά μια μίνι περιγραφή και εντύπωση, 3-4 σειρές, δεν κοστίζουν.

 

 

Μπαζίγκας, είσαι άκυρος έτσι; Και νομίζω το καταλαβαίνεις ότι αυτό που έκανες δεν έχει κανένα νόημα. Άμα ήταν έτσι θα αραδιάζαμε 400 κλασσικές ταινίες από την πρώτη μέρα δημιουργίας αυτού του τόπικ και δεν θα το ξανααγγίζαμε.

 

Και χάρηκα στην αρχή

 

 

Μην το παίρνεις προσωπικά, εσύ έτυχε να είσαι η αφορμή σήμερα, έχει γίνει άπειρες φορές αυτή η κουβέντα.

 

σπατε μπαλλες. Αν θελετε review, μπειτε στα καταλληλα site και σταματηστε να σπαμμαρετε το τοπικ με το "muh feelings and world views".

Και πριν κλεισουμε, ετσι και ξαναδω ολοκληρη σελιδα με comments για πες μας και αλλα και δεν ξερεις τι ειδες, θα πεσει report σε ολους.

 

Αυτα. Ταπαμε 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεπτομέρεια θα μου πείτε αλλά ο Inarritu και ο Del Toro είναι Μεξικάνοι και όχι ευρωπαίοι και ακόμα και να δεχτώ ότι ο  Λαβύρινθος έχει και θέμα την Ισπανία, το Amores Perros δεν έχει καμμία σχέση με ευρωπαικό κινηματογράφο

Και μόνο το ότι κάποιοι θα ψάξουν να βρουν ορισμένες από αυτές τις ταινίεςτο ποστ και η προσπάθεια άξιζαν ασχετα αν κάποιες για μένα είναι υπερτιμημένες πχ Un long dimanche de fiancailles

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ατοπη η επιθεση στον bazinga. Εκανε τον κοπο να βαλει λινκ και να χρωματισει το το κειμενο που μπορει να ειναι γραμμενο απο αυτον. Τουλαχιστον εχει μια αποψη για την ταινια που προφανως τον καλυπτει και συμφωνει με αυτη.

 

Ο κυριος απο πανω που απειλει με report το μονο που κανει σε ποστ του ειναι να γραφει κατω απο τον τιτλο της ταινιας μονολεκτικα την λεξη "Μπαα" ή "Καλη" και στις καλες του μερες να γραφει το πολυ 5 λεξεις. Σε αυτον πρεπει να βγαλετε τα απωθημενα σας
 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ατοπη η επιθεση στον bazinga. Εκανε τον κοπο να βαλει λινκ και να χρωματισει το το κειμενο που μπορει να ειναι γραμμενο απο αυτον. Τουλαχιστον εχει μια αποψη για την ταινια που προφανως τον καλυπτει και συμφωνει με αυτη.

 

 

Kαι εγω συμφωνω πως ηταν υπερβολικη  η κριτικη  ,καλοδεχουμενες τετοιες προσπαθειες εξαλου  διεκρινα και προσωπικο υφος  στα κειμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ατοπη η επιθεση στον bazinga. Εκανε τον κοπο να βαλει λινκ και να χρωματισει το το κειμενο που μπορει να ειναι γραμμενο απο αυτον. Τουλαχιστον εχει μια αποψη για την ταινια που προφανως τον καλυπτει και συμφωνει με αυτη.

 

Ο κυριος απο πανω που απειλει με report το μονο που κανει σε ποστ του ειναι να γραφει κατω απο τον τιτλο της ταινιας μονολεκτικα την λεξη "Μπαα" ή "Καλη" και στις καλες του μερες να γραφει το πολυ 5 λεξεις. Σε αυτον πρεπει να βγαλετε τα απωθημενα σας

 

 

 

come at me geeks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...