Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

The Raid 2 (1967)

 

Γάμηκε

 

Μολις το ειδα και εγω. Πολλα σκαλοπατια πανω απο το πρωτο. Το πρωτο ειναι απλα μια ταινιουλα δρασης που υπαρχουν πολλες καλυτερες απο αυτην. Το δευτερο απο την αλλη ειναι μεσα στις καλυτερες ταινιες δρασης που εχει δει ever και εχω δει ΠΟΛΛΕΣ ταινιες δρασης απο ολοκληρο το φασμα ταινιων δρασης και απο ολες τις χωρες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

The grand budapest hotel

 

Δεν μου άρεσε. Δεν έχω επαφή με τον σκηνοθέτη. Από το Trailer μου είχε φανεί ενδιαφέρον αλλά απλά δεν μου είπε τίποτα. Η ιστορία απλοική, χωρίς ιδιαίτερο ενδιαφερον και το τέλος επιτηδευμένο.

 

3.8/10 από εμένα. Μάλλον χαμένος χρόνος και σβήσιμο άμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Raid 2. Εξαιρετικο. Πιο προσεγμενο και ραφιναρισμενο απο το πρωτο, εκανε μπαμ οτι επεσαν φραγκα και προσοχη στην παραγωγη. Αμα ηταν να παραπονεθω για κατι, θα ηθελα να εβλεπα 20 λεπτα λιγοτερο ξυλο και περισσοτερο βαθος στους χαρακτηρες ωστε η ταινια να ξεφυγει απο τα "στενα" πλαισια του action.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: Under the skin

 

Ανετα πηρε ενα 2/10 απο μενα. Γιατι αρχικα δεν καταλαβα τιποτα εκτος απο τα βασικα (εξωγηινη-μορφη-ζωης-τρωει-ανθρωπους-ενας που-τρεχει-με-μια-μηχανη-βυσγια-κωλος-Σκαρλετ Γιοχανσον)

 

Ειπα ομως κατσε εχουν βουηξει ολοι οι σινεφιλ, ζεν και εναλλακτικοι με δαυτη: Οποτε μπηκα διαβασα καποια πραγματα και την ξαναειδα. Ως δια μαγειας χτυπαμε 8/10. Πολλοι κοινωνικοι συμβολισμοι, ευρυματικα πλανα και εικονες, αναφορες σε αλλες ταινιες (2001, Αντιχριστος, ελαφαντανθρωπος κ.α.) και γενικως αρκετα ψαγμενη ταινια. Η πλοκη με την εξωγηινη οντοτητα απλα κελυφος.

 

ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΤΩΡΑ ΣΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΤΟΥ 1.000.000

 

Απο το 7ο λεπτο μεχρι και το 7.57'' αυτο που βλεπουμε ειναι η Σκαρλετ?? η την εχουν ντουμπλαρει?? Ισχυει οτι ειναι ετσι δλδ??Παραπανισια κιλακια (πιασιματα ), σχετικη πλαδαροτητα και στην σκηνη που την παιρνει η καμερα απο μετοπισθεν ακουσον ακουσον κυτταριτιδα????? Δλδ μολις γκρεμιστηκε το συμπαν μου η κατι αλλο παιζει να πουμε???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: http://www.imdb.com/title/tt1441395/?ref_=nv_sr_2">Under the skin

ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΤΩΡΑ ΣΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΤΟΥ 1.000.000

 

Απο το 7ο λεπτο μεχρι και το 7.57'' αυτο που βλεπουμε ειναι η Σκαρλετ?? η την εχουν ντουμπλαρει?? Ισχυει οτι ειναι ετσι δλδ??Παραπανισια κιλακια (πιασιματα ), σχετικη πλαδαροτητα και στην σκηνη που την παιρνει η καμερα απο μετοπισθεν ακουσον ακουσον κυτταριτιδα????? Δλδ μολις γκρεμιστηκε το συμπαν μου η κατι αλλο παιζει να πουμε???

Δυστυχώς έτσι είναι το ψέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Transformers 4.

 

Μία από τα ίδια αν και θα ήθελα να έχει ΜΟΝΟ πλάκωμα με Autobots/Decepticons.

 

Πρέπει να γυρίσουν ταινία με θέμα Fall Of Cybetron, φτάνει πια με τους humans...έλεος!
 

6/10.

Επεξ/σία από HadesGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Transformers 4.

 

Μία από τα ίδια αν και θα ήθελα να έχει ΜΟΝΟ πλάκωμε με Autobots/Decepticons.

 

Πρέπει να γυρίσουν ταινία με θέμα Fall Of Cybetron, φτάνει πια με τους humans...έλεος!

 

6/10.

3D?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3D?

 

Με την καμία 3D αλλά και πάλι 3D να ήταν δεν θα άλλαζε η δική μου άποψη:)

 

Δηλαδή έλεος με τον Bay και την εμμονή του με τους ανθρώπινους χαρακτήρες και το μελόδραμα!

 

Δεν θέλω να δω Twilight αλλά ξύλο / καράτε με Decepticons και Optimus Prime!

 

Δεν λέω είχε δόσεις action αλλά όχι αρκετές και πολλές φορές εστίαζε στο μελόδραμα ενώ έσπερνε όλεθρο ο Optimus Prime και μου έβαζε την δράση αυτήν στο πλάι έτσι για να φαίνεται λίγο...λες και έβλεπα μπούτι σε soft πορνό!!!

 

Ελπίζω στην συνέχεια, που θα βγουν άλλες δύο ταινίες να τον σουτάρουν τον βλάκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την καμία 3D αλλά και πάλι 3D να ήταν δεν θα άλλαζε η δική μου άποψη:)

 

Δηλαδή έλεος με τον Bay και την εμμονή του με τους ανθρώπινους χαρακτήρες και το μελόδραμα!

 

Δεν θέλω να δω Twilight αλλά ξύλο / καράτε με Decepticons και Optimus Prime!

 

Δεν λέω είχε δόσεις action αλλά όχι αρκετές και πολλές φορές εστίαζε στο μελόδραμα ενώ έσπερνε όλεθρο ο Optimus Prime και μου έβαζε την δράση αυτήν στο πλάι έτσι για να φαίνεται λίγο...λες και έβλεπα μπούτι σε soft πορνό!!!

 

Ελπίζω στην συνέχεια, που θα βγουν άλλες δύο ταινίες να τον σουτάρουν τον βλάκα.

το είδες σε 3δ,γιατί γυρίστηκε εξαρχής(είπε ο παπαρας) με το 3δ κατανου, με ιμαξ κάμερες κλπ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Qui êtes-vous, Polly Maggoo? (1966)

"Ποια είσαι, Πόλυ Μαγκού;"

 

Πολύ ωραία ταινία που σε γενικές γραμμές πραγματεύεται το θέμα του modelling, την ζωή τους και το πως καταντάνε. Και το γενικότερο industry και το πως λειτουργεί, με όλες τις υπερβολές που το περιβάλλουν.

 

Και λέω "σε γενικές γραμμές" διότι όποιος διάβασε την παραπάνω γραμμή θα νόμισε ότι πρόκειται για ταινία βαρετή από αυτές "που θέλουν σκέψη" "για τους κουλτουριάρηδες".

 

Δεν είναι ούτε βαρετή ούτε χρειάζεται να μπεις βαθειά στα νοήματα για να σου αρέσει. Το καλύτερό της κατά την γνώμη μου ήταν τα σκηνικά, οι άνθρωποι και το ντύσιμό τους και γενικά η φωτογραφίοα της ταινίας. Από ένα σημείο και έπειτα παίζει πολύ σουρεαλισμός και η σκηνοθεσία με τα jump cut θυμήζει έντονα nouvelle vague. Μπορεί και να είναι κιόλας.

 

Πολύ ευχάριστη συνολικά, με την Πόλυ να είναι γκομενάρα(μοντέλο γαρ) και με αρκετές χιουμοριστικές σκηνές και πολύ όμορφες εικόνες(για τα δικά μου γούστα τουλάχιστον) πχ:


post-217321-0-87001300-1403913284_thumb.jpgpost-217321-0-85498700-1403913344_thumb.jpg

 

7.6/10

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

300 rise of an empire

 

Μόνο με μπύρες και γυναίκες

 

You're next

 

Δεν καταλαβαίνω το hype. Επίσης, προβλέψιμο.

On that note, πόσο γερασμένο πρόσωπο ειχε η MC?

 

Razorback

Θα μπορούσε να γίνε cult classic αλλα ήταν κάπως mad.

 

#shift+del

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...