Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

The Raid 2011

 

Σενάριο μηδέν, διάλογοι μηδέν, πλοκή μηδέν - σκηνές ξύλου δέκα. Action από την Ινδονησία με άγνωστους ηθοποιούς που με κάποιον τρόπο κατάφεραν σε μια αδιάφορη ταινία, επιπέδου power rangers, να γυρίσουν από τις καλύτερες σκηνές καράτε που έχουν υπάρξει στον κινηματογράφο!!

 

Δεν ξέρω τί βαθμολογία να βάλω. Στο imdb είναι υπερβολικα overrated

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το raid 1 μου αρεσε περισσοτερο απο το 2, πιο βρωμικο και απλο, ισως το καλυτερο action ever, το 2ο αρκετα στυλιζαρισμενο, αλλα κλισεδιαρικο, το σεναριο δεν με ξετρελανε και δεν ηταν αυτο που περιμενα να δω...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

noah

 

Μερικές όμορφα σκηνοθετημένες σκηνές, αν και κάργα CGI (πχ Γένεση), επίσης νομίζω ότι με τις αλλαγές στην ιστορία η ταινία έγινε όσο πιο ενδιαφέρουσα θα μπορούσε να είναι δεδομένου του source material.

 

6.5/10 και θα μπορούσε να είναι και παραπάνω χωρίς τις ατάλαντες watson και connelly

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fading Gigolo

Ο,τι πρέπει για θερινό σινεμά!

Ταινία σε στυλ Woody Allen με αρκετά κωμικές σκηνές δίχως ιδιαίτερη ουσία όμως.

Πολύ καλές ερμηνείες από τον Turturo (πρωταγωνιστής και σκηνοθέτης) και λοιπούς.

5,5/10

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Raid 2011

 

Σενάριο μηδέν, διάλογοι μηδέν, πλοκή μηδέν - σκηνές ξύλου δέκα. Action από την Ινδονησία με άγνωστους ηθοποιούς που με κάποιον τρόπο κατάφεραν σε μια αδιάφορη ταινία, επιπέδου power rangers, να γυρίσουν από τις καλύτερες σκηνές καράτε που έχουν υπάρξει στον κινηματογράφο!!

 

Δεν ξέρω τί βαθμολογία να βάλω. Στο imdb είναι υπερβολικα overrated

 

Οταν διαβαζω ή ακουω για "σκηνες καρατε" μου ερχεται να παρω φορα και να κουτουλησω τον τοιχο. Ειναι τοσο κιτς εκφραση οσο κιτς ειναι καποιοι (σε χωρια κυριως) που αναφερονται σε οτιδηποτε animated ως "Μίκυ Μάο". Αυτους τους τελευταιους θελω να παρω το δικο τους κεφαλι και να το κουτουλησω στον τοιχο. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Transcedence

 

Η απογοήτευση της χρονιάς. Άνευρο, άοσμο, βαρετό.

 

5,4/10

 

Under my skin και Noah δες. Οι προκλησεις των τελευταιων εβδομαδων. Στο πρωτο εχω καταληξει, στο noah ομως δυσκολευομαι. 

 

Δεν ειναι τυχαιο που δεν υπηρχε θετικη κριτικη, απο επαγγελματιες κριτικους ταινιων, για το transcedence

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Snowpiercer

 

Θεωρώ τον εαυτό μου ήρωα που κατάφερα να δω αυτή τη μπούρδα μέχρι το τέλος.

Σενάριο που γράφτηκε στο πόδι γεμάτο plot holes που λες σε κάποια στιγμή "δεν μπορεί επίτηδες το κάνουν", άκυρες σκηνές χωρίς λόγο που σε κάνουν να εξοργίζεσαι και να θέλεις να σταματήσεις να το βλέπεις.

Και όμως στο imdb έχει 7. Απορώ εάν υπάρχει κάποιος που το είδε και του άρεσε

 

3/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ έπεσα θύμα της εν λόγω ταινίας. είδα βαθμολογία κοντά στο 7 ,βαριόμουν να το ψάξω και περισσότερο και με πάρα πολύ επιείκεια 1/10. τραγικό. δεν υπάρχει παιδιά νόημα να χάσετε το χρόνο σας. χαζή πλοκή, χαζό κύριο θέμα .μου άρεσε όμως ο κοινωνικός του παραλληλισμός-συμβολισμός ,ωστόσο χιλιοειπωμένος- όπως πάντα ένας ατάλαντος και μετριότατος chris evans , απορώ πως δέχτηκε ο ed harris να παίξει.  


επίσης insidious 1 και 2 . 5/10 . πολύ προβλέψιμα , απίστευτα κλισέ, μάλιστα το πάνε και ένα βήμα παραπέρα από το κλισέ , Στην υπερπροσπάθεια να κάνουν μία καλή ταινία έμπλεξαν με πολλές παραφυσικές θεωρίες και έφτιαξαν ένα ποτ πουρί και γύρω από αυτό εγκατέστησαν κάμερες. όσοι δεν είστε εξοικειωμένοι με τέτοιες, καλή για ποπ κορν και αγκαλίτσες φόβου , εάν όμως έχετε δει 3,4 του είδους δε θα βρείτε κάτι το νέο. το μόνο που μου άρεσε ήταν το διάφραγμα της κάμερας που έδινε σχετικώς μία παλαιομοδίτικη χροιά στην εικόνα.


τέλος δυστυχώς το moontrap με τον walter coening. ούτε καν b-movie. 0/10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Απορώ εάν υπάρχει κάποιος που το είδε και του άρεσε

 

3/10

Πολλοί για να έχει 7.Και δεν είναι μόνο ο απλός θεατής αλλά και κριτικοί ταινιών.

Προσωπικά μου άρεσε γιατί είμαι λάτρης του είδους.

Πολλές φορές τυχαίνει να μην μας αρέσει μια ταινία που είναι αντικειμενικά καλή.Συμβαίνει σε όλους μας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα ταινια ειναι το snowpiercer με αρκετο νοημα και δεν σε κανει να βαριεσε καθολου.

 

Επισης δειτε το warm bodies.Εξαιρετικη με ωραιο χιουμορ και με αρκετα καλους ηθοποιους και προτοτυπο σεναριο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...