Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Wild Tales (a.k.a Ιστορίες για Αγρίους): 8/10

 

Μαύρο χιούμορ που αξίζει. Κάποιες ιστορίες χιουμοριστικά -και μακάβρια- προβλέψιμες, κάποιες άλλες εντελώς απρόβλεπτες. Πολύ καλή και κυλάει εύκολα.

Το είδα,χαχα φοβερό ήταν! στην αρχή νόμιζα ότι ήταν ισπανικό αλλά τελικά ήταν αργεντίνικο

thanks

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8/10 και από μένα για το Wild Tales,άνετα θα μπορούσα να βλέπω και άλλη μια ώρα με τέτοια σκηνικά!

 

Μια ταινία που δεν ξέρω αν έχει σχολιαστεί αρκετά,που για μένα και τον φίλο που την είδαμε, θεωρούμε μακράν απο τα καλύτερα ψυχολογικά θρίλερ των τελευταίων ετων ειναι το The Witch http://www.imdb.com/title/tt4263482/?ref_=nv_sr_1

 Κατά την προσωπική μου άποψη, μας έδειξε Τέλεια αυτά που πιστεύανε εκείνη την εποχή,οι ερμηνείες μου φανήκανε κάτι παραπάνω από εξαιρετικές από όλους, η ατμοσφαίρα της ταινίας είναι απλά κορυφαία, σου δημιουργεί ένα Φόβο μέσα σου χωρίς να έχει φθηνά jumpscares και σε ορισμένες καταστάσεις (με τις φωνές και κάποια σκηνικά) γίνεται και πολύ creepy. Η βαθμολογία του Imdb θα έλεγα οτι δεν την αντικατοπτρίζει και εύκολα θα έβαζα 7.5/10 ίσως και παραπάνω για αυτό το ατμοσφαιρικό θριλερακι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δείτε οπωσδήποτε Lawless όσοι δεν έχετε δει !!!

 

ΕΡΓΑΡΑ και ο Hardy Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Ο Σ

ε ναι αυτη ειναι ταινιαρα με τα ολα της!Την ειχα δει και εγω φοβερος ο τομ!Επισης πολυ καλη ερμηνεια εχει και στην ταινια που κανει τον τσαρλς μπρονσον

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Link.png Site: Hittingthe apex

 

 

 

 Η  ταινια/ντοκυμαντερ  περιγραφει τον κοσμο του διτροχου μηχανοκινητου αθλητισμου   ,τους πρωταγωνιστες και θρυλους του αθληματος οπως τον Rossi  και  γιατι  συγκαταλεγεται στα πιο επικινδυνα αθληματα παγκοσμιως .

Αν και δεν ειμαι φαν του moto GP  μου αρεσε ,κρατησε το ενδιαφερον μου αμειωτο  οι λατρεις του σπορ  θα ενθουσιαστουν .

 

 

7.5/10

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια και με το wild tales πιασατε τις προπέρσινες νοτιοαμερικάνικες 2 καλές(εως εξαιρετικές) περσινές που είδα πρόσφατα

 

El abrazo de la serpiente

 

Ασπρόμαυρη από την Κολομβία, βασισμένη στα ημερολόγια 2 επιστημόνων που πέρασαν δεκαετίες στον Αμαζόνιο ψάχνωντας ενα θαυματουργό φυτό. Ερασιτέχνες ηθοποιοί, καταπληκτική ασπρόμαυρη φωτογραφία σε μέρη κυριολεκτικά απάτητα. Εχει και αξιόλογο σενάριο αλλά περνάει σε 2 μοίρα μπροστά στην εικόνα. 8/10

 

El Clan

 

Επίσης βασισμένη σε αληθινή ιστορία από την αργεντινή παρουσιάζει την οικογένεια Πούτσιο που "άνθισε" στη χώρα σε μια πολύ σκοτεινή περίοδο της ιστορίας της. Η ιστορία και ο τρόπος που παρουσιάζεται από τον σκηνοθέτη η φαμίλια και οι δεσμοί της είναι συγκλονιστική και οι ερμηνείες πολύ καλές. 7.5/10

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Link.png Site: Hittingthe apex

 

 

 

 Η  ταινια/ντοκυμαντερ  περιγραφει τον κοσμο του διτροχου μηχανοκινητου αθλητισμου   ,τους πρωταγωνιστες και θρυλους του αθληματος οπως τον Rossi  και  γιατι  συγκαταλεγεται στα πιο επικινδυνα αθληματα παγκοσμιως .

Αν και δεν ειμαι φαν του moto GP  μου αρεσε ,κρατησε το ενδιαφερον μου αμειωτο  οι λατρεις του σπορ  θα ενθουσιαστουν .

 

 

7.5/10

 

Εξαιρετικό ντοκιμαντέρ. Ως λάτρης του MotoGP του βάζω χαλαρά ένα δεκάρι. Παρακολουθεί τους οδηγούς για δύο-τρεις σεζόν, σε μία από τις οποίες σκοτώθηκε ο Simoncelli, και δείχνει αντιδράσεις οδηγών, τις σκέψεις τους, τους φόβους τους, πως εξελίσσεται το άθλημα με την είσοδο νέων οδηγών, τις δοκιμές, συνεντεύξεις με μάνατζερ, τεχνικές λεπτομέρειες για την εξέλιξη των μηχανών κι άλλα πολλά. Δύσκολα θα βρεις καλύτερο ντοκιμαντέρ για το παγκόσμιο πρωτάθλημα superbikes.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

eternal  9/10

 

πολύ καλές ερμηνείς απο τσιμ καρει και κειτ γουινσλετ

ωραίο σε βάζει να σκεφτείς...βλέπεται ευχάριστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Relatos Salvajes http://www.imdb.com/title/tt3011894/

 

Πηγαινε καλα μεχρι που εφτασα στη τεταρτη ταινια... Εκει με χαλασε η αποδοχη του φεμινισου. Το τελος ηταν αθλιο. Η αποδοχη της υποκρισιας μιας γυναικας ειναι πλεον στη μοδα και με αηδιαζει.

 

3/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...