Προς το περιεχόμενο

The Last of Us [PS3][PS4]


karubas13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οταν τελειωσω ενα παιχνιδι δεν θα ξανασχοληθω μαζι του.Το the last of  us ειναι απο τις εξαιρεσεις που το εχω τελειωσει πανω απο 5 φορες.Παιχνιδαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

εγώ το πάω προς το τέλος του σιγά σιγά (έχω μπει στο χειμώνα δεν έχω πολύ ακόμα)  και είναι αρκετά καλό

 

είχα δει με συμπάθεια το resident 7 που τερμάτισα όχι πολύ καιρό πριν, αλλά τελικά είναι πολύ λίγο σε σχέση με το last of us 

 

θα παίξω και το left behind καπάκια που έχει η remastered έκδοση

 

είναι μεν σα να βλέπεις ταινία (στην αρχή ειδικά μου έδινε αυτό το συναίσθημα ότι θα δω ταινία), αλλά και το gameplay είναι αρκετά σωστό , όσο χρειάζεται σωστό για να μιλάμε για survival horror

 

σιγά σιγά θα δω και την υπόλοιπη δουλειά της naughty dog (uncharted) να έχω πιο ολοκληρωμένη άποψη για το τι έκανε τα περασμένα χρόνια, στο last of us όμως το πέτυχε διάνα αυτό που έπρεπε να κάνει 

 

τέλος να πω ότι τελικά μου αρέσει πάρα πολύ να έχω ελληνικούς υπότιτλους σε παιχνίδι, φάνηκε παράξενο αρχικά αλλά είναι πολύ καλό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω ήδη ξεκινήσει παράλληλα το 1 (γιατί το last of us απαιτεί να το βλέπει και η γυναίκα οπότε όταν είμαι μόνος ξεκίνησα και τα uncharted ναι φεύγουν) και ναι είναι λίγο βάσανο 

 

βέβαια το 1 είναι πολύ παλιό και πρώτη προσπάθεια, οπότε είναι σχεδόν αγγαρεία, αναμενόμενο

 

ελπίζω από το 2 κι έπειτα να στρώσουν, αλλά επειδή στη καλύτερη αυτό που έχω να περιμένω είναι κάτι σαν τα νέα tomb raider (που έχω τερματίσει και τα 2) το καταλαβαίνω ήδη ότι δε θα είναι σαν το last of us, παρόλα αυτά θέλω να τα παίξω και αυτά να δω what the fuss is all about

 

στο last of us απέφευγα να μπω σε λεπτομέρειες να μάθω τι συμβαίνει όλα αυτά τα χρόνια, οπότε είναι όντως πρωτόγνωρη εμπειρία για μένα και να πω και την αλήθεια περίμενα λιγότερα από αυτό το παιχνίδι, με εξέπληξε ευχάριστα 

 

ενώ όλα φαίνονται απλά, έχουν γίνει τόσο σωστά.. εκεί είναι η μαγεία του μαζί με τον κινηματογραφικό τρόπο που ξεδιπλώνεται η ιστορία. όντως μοναδική εμπειρία 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω ήδη ξεκινήσει παράλληλα το 1 (γιατί το last of us απαιτεί να το βλέπει και η γυναίκα οπότε όταν είμαι μόνος ξεκίνησα και τα uncharted ναι φεύγουν) και ναι είναι λίγο βάσανο

 

Σοβαρά?! Respect :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι η γυναίκα είναι νούμερο ένα backseat gamer, ώρες ώρες δε μπορώ χωρίς αυτήν να μου δίνει συμβουλές :P

 

αλλά αν το παιχνίδι δεν της αρέσει δε θέλει να το βλέπει, αν της αρέσει όσο μεγάλο και αν είναι θέλει να το βλέπει όλο

 

πχ έχει κάτσει και έχει δει όλο το witcher 3 (με τα expansions 130 ώρες), όλο το zero dawn πρόσφατα και βλέπει και καμιά καφρίλα (πχ της άρεσε το wolfenstein, αλλά για κάποιο λόγο δε συμπάθησε το doom αυτό το έπαιξα μόνος).

μόνο τα πολύ γιαπωνέζικα δε μπορεί να βλέπει, κάτι μπαγιονέτες πχ με κοροϊδευε ότι και καλά θα πάθω επιληψία και έφευγε από το δωμάτιο, final fantasy xv μου έλεγε τι είναι αυτό το gay boyband και γιατί γίνεται ο,τι να ναι στη μάχη, αλλά έχει εκφράσει ενδιαφέρον για persona 

 

και platforms θέλει να παίζει και αυτή, πχ ratchet & clank το βγάλαμε μισό μισό 

 

αυτή η κατάσταση με έχει γλιτώσει από πολλή παντόφλα, ειδικά όταν βλέπω μερικές γυναίκες να μου λένε σε συζητήσεις "καλά παίζεις ακόμα παιχνίδια? "  σκέφτομαι πόσο τυχερός είμαι που δεν έχω μια τέτοια να με ζαλίζει 

 

όσο καλή και να είναι η γκόμενα, αν δεν με αφήνει να παίζω μακριά μου!

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι η γυναίκα είναι νούμερο ένα backseat gamer, ώρες ώρες δε μπορώ χωρίς αυτήν να μου δίνει συμβουλές :P

 

αλλά αν το παιχνίδι δεν της αρέσει δε θέλει να το βλέπει, αν της αρέσει όσο μεγάλο και αν είναι θέλει να το βλέπει όλο

 

πχ έχει κάτσει και έχει δει όλο το witcher 3 (με τα expansions 130 ώρες), όλο το zero dawn πρόσφατα και βλέπει και καμιά καφρίλα (πχ της άρεσε το wolfenstein, αλλά για κάποιο λόγο δε συμπάθησε το doom αυτό το έπαιξα μόνος).

μόνο τα πολύ γιαπωνέζικα δε μπορεί να βλέπει, κάτι μπαγιονέτες πχ με κοροϊδευε ότι και καλά θα πάθω επιληψία και έφευγε από το δωμάτιο, final fantasy xv μου έλεγε τι είναι αυτό το gay boyband και γιατί γίνεται ο,τι να ναι στη μάχη, αλλά έχει εκφράσει ενδιαφέρον για persona 

 

και platforms θέλει να παίζει και αυτή, πχ ratchet & clank το βγάλαμε μισό μισό 

 

αυτή η κατάσταση με έχει γλιτώσει από πολλή παντόφλα, ειδικά όταν βλέπω μερικές γυναίκες να μου λένε σε συζητήσεις "καλά παίζεις ακόμα παιχνίδια? "  σκέφτομαι πόσο τυχερός είμαι που δεν έχω μια τέτοια να με ζαλίζει 

 

όσο καλή και να είναι η γκόμενα, αν δεν με αφήνει να παίζω μακριά μου!

Ελπιζω να μην παρακολουθει και το φορουμ ωστοσο, γιατι βλεπω να κανεις συλλογη απο Migato.. :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι η γυναίκα είναι νούμερο ένα backseat gamer, ώρες ώρες δε μπορώ χωρίς αυτήν να μου δίνει συμβουλές :P

 

αλλά αν το παιχνίδι δεν της αρέσει δε θέλει να το βλέπει, αν της αρέσει όσο μεγάλο και αν είναι θέλει να το βλέπει όλο

 

πχ έχει κάτσει και έχει δει όλο το witcher 3 (με τα expansions 130 ώρες), όλο το zero dawn πρόσφατα και βλέπει και καμιά καφρίλα (πχ της άρεσε το wolfenstein, αλλά για κάποιο λόγο δε συμπάθησε το doom αυτό το έπαιξα μόνος).

μόνο τα πολύ γιαπωνέζικα δε μπορεί να βλέπει, κάτι μπαγιονέτες πχ με κοροϊδευε ότι και καλά θα πάθω επιληψία και έφευγε από το δωμάτιο, final fantasy xv μου έλεγε τι είναι αυτό το gay boyband και γιατί γίνεται ο,τι να ναι στη μάχη, αλλά έχει εκφράσει ενδιαφέρον για persona 

 

και platforms θέλει να παίζει και αυτή, πχ ratchet & clank το βγάλαμε μισό μισό 

 

αυτή η κατάσταση με έχει γλιτώσει από πολλή παντόφλα, ειδικά όταν βλέπω μερικές γυναίκες να μου λένε σε συζητήσεις "καλά παίζεις ακόμα παιχνίδια? "  σκέφτομαι πόσο τυχερός είμαι που δεν έχω μια τέτοια να με ζαλίζει 

 

όσο καλή και να είναι η γκόμενα, αν δεν με αφήνει να παίζω μακριά μου!

Η γυναικα των ονειρων μας για τους περισσοτερους εδω μεσα :P  :-D .Μπραβο φιλε μου χαιρομαι πολυ που εχεις τετοια γυναικα. ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω ήδη ξεκινήσει παράλληλα το 1 (γιατί το last of us απαιτεί να το βλέπει και η γυναίκα οπότε όταν είμαι μόνος ξεκίνησα και τα uncharted ναι φεύγουν) και ναι είναι λίγο βάσανο 

Και εμένα παρόμοια φάση με την γυναίκα. Στο last of us ήταν δίπλα μου και μου έδινε οδηγίες... :-D

 

Τα Uncharted τα ξεκίνησε η ίδια(έχει τερματίσει το πρώτο και χθες ξεκίνησε το δεύτερο) και κάθομαι εγώ και βλέπω τώρα  :-( ...

 

Δεν είναι τόσο χάλια τα Uncharted παιδιά. Παίζονται άνετα. Το 1 είναι μέτριο, το 2 αρκετά καλό, το 3 δεν ξέρω ακόμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 8 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...