Προς το περιεχόμενο

The Last of Us [PS3][PS4]


karubas13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και από μένα επίσης μια συμβουλή. Να το παίξεις βράδυ και όχι μέρα και οπωσδήποτε με ακουστικά (δύσκολο το βραδυ να έχεις στη δια πασων το ήχοσύστημα). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Το ξαναπαίζω για 3η φορά. Το extra framerate το κάνει πολύ πιο απολαυστικό, αλλά έχω τρελαθεί με το Grounded επίπεδο. Μιλάμε για ΠΟΛΥ ξύλο. Έχω ξεχάσει και να στόχευω με controller... Κάνω τα αδύνατα δυνατά να τρώω όσους περισσότερους μπορώ με melee και να αποφεύγω εντελώς όσους γίνεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Spoiler

Όταν σου δίνει το shotgun o Bill, χάνεις το rifle;

Όποιος θυμάται, προηγήθηκε η μάχη έξω, και δεν είμαι σίγουρος ότι δεν το "έχασα" κάπου, και δεν έχω save να γυρίσω πίσω.

Όπως και να 'χει, το ξαναβρίσκω στο άμεσο μέλλον; Γιατί ψώνισα και scope μεταξύ άλλων, και πάω να δω τι ρόλο βαράει, και διαπιστώνω ότι έχω bow και shotgun.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, phanispal είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Όταν σου δίνει το shotgun o Bill, χάνεις το rifle;

Όποιος θυμάται, προηγήθηκε η μάχη έξω, και δεν είμαι σίγουρος ότι δεν το "έχασα" κάπου, και δεν έχω save να γυρίσω πίσω.

Όπως και να 'χει, το ξαναβρίσκω στο άμεσο μέλλον; Γιατί ψώνισα και scope μεταξύ άλλων, και πάω να δω τι ρόλο βαράει, και διαπιστώνω ότι έχω bow και shotgun.

Σήμερα το έπαιξα αυτό το σημείο 

Όχι δεν το χάνεις, πάτα το αριστερο βελάκι και μετά κράτα πατημένο το Χ. Θα σου βγάλει μια λίστα με τα διαθέσιμα όπλα σου, επιλέγεις αυτό που θες και πλέον θα σου εμφανίζεται αυτό στην 'συντόμευση'

Ουσιαστικά έχεις ας πούμε 1 ή 2  θήκες για περίστροφα και 1 ή 2 θήκες για τα μεγαλύτερα όπλα, τα άλλα τα αποθηκεύει στο σακίδιο του και καλά. Μπορείς να αποκτήσεις έξτρα θήκες αναβαθμίζοντας τον χαρακτήρα σου

Επεξ/σία από aggelos87
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler

 

Καλημέρα. Ξέχασα να πω ότι στο "safe house" που πας με Bill και Ellie πήρα τα δύο holsters, και τώρα όταν πατάω τα βελάκια μου βγάζει μόνο το shotgun και το τόξο (και το pistol και το revolver βέβαια, αλλά στα δεξιά).

Δε βλέπω πουθενά το rifle, στο encounter έξω το είχα σίγουρα, και τώρα δεν το βλέπω. Είμαι σχεδόν, μην πω απόλυτα βέβαιος ότι δεν το έκανα swap με κάτι άλλο.

Δοκίμασα να κάνω και restart level αλλά και πάλι δεν το βλέπω.

Μπας και επειδή μου έδωσε το shotgun έγινε swap με το rifle; Αλλά και πάλι, ούτε με ρώτησε αν θέλω να το αλλάξω με το bow, ούτε έχω δει κάπου αν γίνεται να κρατάω πάνω μου >2 long guns.

 

 

Επεξ/σία από phanispal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, phanispal είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Καλημέρα. Ξέχασα να πω ότι στο "safe house" που πας με Bill και Ellie πήρα τα δύο holsters, και τώρα όταν πατάω τα βελάκια μου βγάζει μόνο το shotgun και το τόξο (και το pistol και το revolver βέβαια, αλλά στα δεξιά).

Δε βλέπω πουθενά το rifle, στο encounter έξω το είχα σίγουρα, και τώρα δεν το βλέπω. Είμαι σχεδόν, μην πω απόλυτα βέβαιος ότι δεν το έκανα swap με κάτι άλλο.

Δοκίμασα να κάνω και restart level αλλά και πάλι δεν το βλέπω.

Μπας και επειδή μου έδωσε το shotgun έγινε swap με το rifle; Αλλά και πάλι, ούτε με ρώτησε αν θέλω να το αλλάξω με το bow, ούτε έχω δει κάπου αν γίνεται να κρατάω πάνω μου >2 long guns.

Αυτό που σου είπα το έκανες;

Πάτα το αριστερά βελάκι και θα σου βγάλει τον σταυρό με το τόξο ή με το shotgun επιλεγμένο.

Απο κάτω θα σου γράφει αν παρατηρήσεις πάτα Χ για αλλαγή. Κρατάς πατημένο το Χ και με τα πάνω-κάτω βελάκια μπορείς στην θέση του τόξου ή του shotgun να βάλεις το άλλο όπλο

Να το έχεις πετάξει δεν νομίζω, δεν ξέρω βέβαια και αν το παιχνίδι σου δίνει τέτοια επιλογή μιας και πρώτη φορά το παίζω. Εγώ πάντως αυτή την στιγμή μια χαρά κουβαλάω και τα 3 long guns

Επεξ/σία από aggelos87
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά είχες δίκιο, δεν το είχα παρατηρήσει.

Σου δείχνει δύο όπλα, και στο ένα σου βγάζει επιλογή για swap, ώστε τελικά να μπορείς να έχεις γρηγορότερη πρόσβαση σε δύο τελικά απ' όσα έχεις συνολικά για κάθε κατηγορία. Και μπορείς να τα αλλάξεις ώστε να «κρύψεις» εκείνο που δεν πολυχρησιμοποιείς.

Άκυρο για μένα, όπως είπα καταργεί σε μεγάλο βαθμό τη χρησιμότητα των holsters.

Επεξ/σία από phanispal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 5 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά σκέφτομαι να το πάρω το παιχνίδι. έχω πειστεί από το thread και βιντεο που έχω δει. 

σε αυτό το κατάστημα η τιμή για καινούριο είναι πολύ καλή... Είναι ψηφιακό κατάστημα όμως... Το γνωρίζετε ? είναι αξιόπιστοι ?

 

https://www.blu-rayshop.gr/last-remastered-elliniko-playstation-hits-p-18598.html

 

Επεξ/σία από Tsino
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tsino είπε

Παιδιά σκέφτομαι να το πάρω το παιχνίδι. έχω πειστεί από το thread και βιντεο που έχω δει. 

σε αυτό το κατάστημα η τιμή για καινούριο είναι πολύ καλή... Είναι ψηφιακό κατάστημα όμως... Το γνωρίζετε ? είναι αξιόπιστοι ?

https://www.blu-rayshop.gr/last-remastered-elliniko-playstation-hits-p-18598.html

18/7 κυκλοφορει η σονυ συγκεκριμενα παιχνιδια με μειωμενη τιμη στα 20 ευρω..Τα ονομαζει PlayStation Hits.Θα τα βρεις και σε μεγαλες αλυσιδες.Οποτε μην βιαστεις.Λογικα διπλα σου θα εχεις καποιο μεγαλο καταστημα και θα γλιτωσεις τα εξοδα αποστολης.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με το που γυρίσω σε 3 μέρες Αθήνα το αρχίζω για 4η φορά 2η φορά στο ps4 στο πιο υψηλο επίπεδο δυσκολίας μηπως και απαλύνω τη στέρηση μου για το ΤLOU 2 αλλά μάλλον χειρότερα θα τα κανω

Δεν είναι παιχνίδι είναι αριστούργημα!

Επεξ/σία από insaneblyat
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...