Προς το περιεχόμενο

iPhone 4s ή Samsung Galaxy S II


Daliar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

+1111111111111111111111111

 

δε σου ξέφυγε τπτ ... απλά δεν τα έλεγε κανείς γιατί βαριόταν να τα γράψει όλα....

 

android γιατί είναι όλα ανοιχτά (κάποια στιγμή θα καταλάβει ο κόσμος την αξία του opensource - linux )

 

http://www.bgr.com/2011/12/13/android-ranked-most-closed-open-source-os-infographic/

 

cool.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 320
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Όχι, δεν έχει πια θέμα με τη θερμοκρασία. Τουλάχιστον εγώ δεν έχω διαπιστώσει κάτι τέτοιο. Και η αυτονομία του είναι πολύ καλή, ειδικά αν του αγοράσεις μια μεγαλύτερη μπαταρία και χρησιμοποιείς μαύρο φόντο. Από εκεί και πέρα, ξεκινάς να παίζεις με ROMs, kernels, modems κλπ, μέχρι να κουραστείς και να πεις "το αφήνω όπως είναι"... και μέχρι να βγει η ics.

 

 

Εδώ βάζουμε cyanogenmod σε android κινητά για να πηγαίνουν καλύτερα χάνοντας ραδιόφωνα, φλας κλπ. Αυτό σημαίνει πως ο κόσμος είναι πρόθυμος να θυσιάσει όλα τα δευτερεύοντα χαρακτηριστικά που αναφέρεις για χάρη μιας καλύτερης συνολικά απόδοσης της συσκευής. Στην πραγματικότητα, το μόνο χαρακτηριστικό που κάνει το s2 να ξεχωρίζει από το iphone 4s είναι το μέγεθος της οθόνης.

 

Δεν χάνεις ράδιο και φλας με CyanogenMOD.

 

Δεκτά όλα αυτά και γνωστά από την αρχή αλλά και πάλι δεν είναι βασικά χαρακτηριστικά αλλά έξτρα επιλογές. Θα μιλήσω πάλι μόνο για τον εαυτό μου:

 

Ράδιο: ποτέ δεν το χρησιμοποίησα ακόμη και τις εποχές που είχα συσκευές με ενσωματωμένο ραδιόφωνο ή ipod κλπ! Κινούμαι στο κέντρο της Αθήνας και για να έρθω στο γραφείο χρησιμοποιώ ηλεκτρικό και μετρό και με τις ιδιοτροπίες που έχω με τη μουσική και την ποιότητα, δεν θα μπορούσα να αντέξω ακούγοντας ραδιόφωνο με τις αλλαγές στην ποιότητα του σήματος, τις διαφημίσεις ή τις διακοπές κάθε φορά που κατεβαίνω στις αποβάθρες. Συνεπώς, mp3 & podcasts rulez!

Εγώ το χρησιμοποιώ καθημερινά χωρίς να είμαι δέσμιος 3G σήματος για radio streaming.

Επίσης έχω και το RDS μου για να ενημερώνομαι κυρίως για livescores από αθλητικούς σταθμούς.

Όλα αυτά χωρίς data usage και με ελάχιστη κατανάλωση μπαταρίας σε σχέση με 2 app(ένα για radio streaming και ένα για livescores που θα χρησιμοποιούσαν 3G data).

 

 

Bluetooth File Tranfer: αντίστοιχα καμία χρήση σχεδόν ποτέ. Η μόνη περίοδος που θυμάμαι να έστειλα ή να έλαβα κάτι μέσω bluetooth, ήταν στο στρατό. Έχω data παντού και είμαι συνεχώς συνδεδεμένος με το email μου, το DropBox μου και τα Gdocs. Το Bluetooth του iphone παίζει προφανώς άψογα με hands free καθώς με το ηχοσύστημα του αυτοκινήτου και σύντομα θα δούμε και άλλες εφαρμογές μιας και το 4S έχει έκδοση 4.0!

Θέλω να στείλω μια φωτογραφία στο κινητό ενός φίλου μου που δεν είναι smartphone αλλά έχει Bluetooth.

Απλά το κάνω! :)

 

USB on the Go: Με καλύπτουν τα από πάνω.

Θέλω να συνδέσω στον υπολογιστή ενός φίλου μου το κινητό για να μου περάσει μέσα mp3,ταινίες,αρχεία office κλπ.

Απλά το συνδέω σαν στικάκι!

Επιπλέον στο Galaxy SII αν κάποιος έχει USB flash disk, απλά το συνδέει σαν εξωτερικό σκληρό στο Galaxy S II.

Σούπερ!

3G video κλήση: Χμ αυτό και αν δεν κατάφερε ποτέ να γίνει standard! Φαντάζομαι πως το ποσοστό που το χρησιμοποιεί είναι μονοψήφιο και μάλιστα πολύ κάτω από 5%! Παρόλα αυτά όμως στις iOS συσκευές έχουμε facetime που η ποιότητα ξεπερνά κατά πολύ τη video κλήση, skype με δυνατότητα video καθώς και πρόσφατα δωρεάν γραπτά μηνύματα και φωτό κλπ μεταξύ των apple συσκευών μέσω imessage. + το γεγονός πως οι περισσότεροι φίλοι μου έχουν Apple συσκευές, οπότε με συμφέρει.

Αν θέλω ποιότητα χρησιμοποιώ Skype με όλα τα smartphone και με όλους τους υπολογιστές που έχουν εγκαταστήσει το Skype!

Αν θέλω να πάρω με βιντεοκλήση τον φίλο μου που δεν έχει smartphone, ή δεν θέλει να χρησιμοποιήσει data, ή που απλά έχει μια παλαιότερη non-smartphone συσκευή που κάνει βιντεοκλήσεις,

απλά το κάνω και αυτό! :)

 

Η επιλογή δικτύου δεν με αφορά μιας και πήρα smartphone για να έχω data παντού και όσο το δυνατόν πιο γρήγορα. Αν δεν με ενδιέφερε αυτό θα έπαιρνα ένα απλό τηλέφωνο για να κάνει μόνο κλήσεις και sms!

Αν θέλω να κάνω εξοικονόμηση ενέργειας για να μου κρατήσει η μπαταρία για τον οποιοδήποτε λόγο απλά γυρνάω σε 2G only,

κλείνω τα data, βαζω και ένα μαύρο φόντο και είμαι άνετος! :)

Μπορώ να κάνω και αυτό!

 

Αυτά! Και πριν πέσετε να με φάτε τονίζω και πάλι πως μιλάω για τον εαυτό μου και τις ανάγκες μου μόνο!

 

cool.png

 

Τις ελλείψεις τις ανάγεις σε περιττή πολυτέλεια!

Αδιόρθωτος... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν χάνεις ράδιο και φλας με CyanogenMOD.

 

 

 

Τις ελλείψεις τις ανάγεις σε περιττή πολυτέλεια!

Αδιόρθωτος... :)

 

Sorry που περιγράφω τις δικές μου προτιμήσεις και συνήθειες.. Δεν θα το ξανακανω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry που περιγράφω τις δικές μου προτιμήσεις και συνήθειες.. Δεν θα το ξανακανω!

 

Και εγώ τις συνήθειές μου έγραψα με κόκκινα γράμματα! :)

Και μπορώ να κάνω περισσότερα πράγματα και αρκετά καλύτερα!

Αλλά δεν ζητώ συγγνώμη! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Και εγώ τις συνήθειές μου έγραψα με κόκκινα γράμματα! :)

Και μπορώ να κάνω περισσότερα πράγματα και αρκετά καλύτερα!

Αλλά δεν ζητώ συγγνώμη! :P

 

Για την ώρα μάλλον πρέπει να σου ζητήσει συγγνώμη η Samsung που όπως φαίνεται απο video με την ICS που κυκλοφορεί, του έβαλε απο πάνω το ελεεινο touch wiz και το κατέστρεψε...

 

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ώρα μάλλον πρέπει να σου ζητήσει συγγνώμη η Samsung που όπως φαίνεται απο video με την ICS που κυκλοφορεί, του έβαλε απο πάνω το ελεεινο touch wiz και το κατέστρεψε...

 

:P

 

To TW το κατέκρινα στην αρχή,αλλά τελικά το χρησιμοποιώ ανελλιπώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που ποσταρες εδω είναι μεγαλο φάουλ.. Αμφιβάλω (τι αμφιβαλω δηλαδή, ειμαι απολυτως σίγουρος ότι και αν γραψεις) ότι δεν έκανες καν τον κοπο να διαβαζεις τι γραφει. Ορισμένοι ρε παιδια κάνετε χειρότερα και απο αν δουλεύατε στην apple. Μετα διαμαρτύρεσαι όταν σου επιτιθονται και σε λενε fanboy..

Κάποιος που δουλεύει στην apple ποτε δεν θα έφερνε σαν επιχειρήμα το παραπάνω.

Τι λέει: Ότι το android είναι ποιο κλειστό απο αλλα 8 λειτουργικά. Το ios δεν τολμά καν να το συμπεριλάβει στη σύγκρισή. Να το εξηγήσω διαφορετικά. Αν βαθμολογισουμε απο το 0 εως το 100 το ποσο ανοικτό είναι ένα λειτουργικό, (με 0 το τελείως κλειστό ) , υπάρχουν αλλα 7 ποιο ανοιχτά απο το android. Πχ αν το android παίρνει 80, υπάρχουν αλλα που περνούν πχ 81 , 85 εως 100.

Σε αυτή την κλίμακα το ios ξέρεις που βρίσκεται? Στο 0 ΜΗΔΕΝ, στο γραφω και αλλιώς αν δεν το κατάλαβες. Ούτε καν στο 1... Και το επικαλείσαι τώρα αυτό, για να απαντήσεις στο φιλο παραπάνω που γραψει για το ποσο ανοιχτό _είναι το android σε σχεση με το ios.

Αλλα ασε τη θεωρια. Στην πραξη στο android παιρνεις τον source code, αλλάζεις ότι γουσταρεις, το κανεις ,compile, και έχεις κομενο και ραμενο στα μετρας σου το προσωπικό σου λειτουργικό σύστημά.

Παμε τώρα στο ios: Ένας χρηστιανος, σούπερ haker ομολογουμένως, έφαγε τη ζωη του να ψαχνει ανάμεσα σε 100αδες εκατομμύρια 0 και 1 με reverse enginiaring μπας και καταφέρει να προσθέσει ένα bluetooth. (Για την ακρίβειά ψαχνανε 10δες χακερ, μονο ένας τα καταφερε). Φυσικά δε δούλευε πολυ καλα, γιατί αμα δεν έχεις source code, σοβαρή δουλεία δε γίνεται και σχεδόν παντα έχει και παρενέργειές το patch. Αυτοι που ξερουν, καταλαβαίνουν. Αποτέλεσμά; Βγάζει η apple μια αναβαθμιση ανύπαρκτη πχ απο 3.1 σε 3.11, los poulos... Κατσε ξανα ψαξε στα 0 και 1, φτου και απο την αρχή. Μήνες μετα κάτι ψιλοκαταφερε, ξανα τα ιδία η apple, και φυσικά δεν το ξανα επιχείρησε ξανα.. Το ίδιο ισχύει για πολλά αλλα patch στο ios, γι αυτό ακριβώς γράφεις θέλω την συσκευή μου παρθένα..

Αμα δε βλέπεις τι διάφορα τι να πω... Rest my case...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως σαν πρώτη αίσθηση είναι πολύ καλό κ δεν νιώθω ότι μου λείπει καθόλου το iPhone.... Και τι μέγεθος δεν με χαλάει καθόλου τελικά... :)

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αυτό που ποσταρες εδω είναι μεγαλο φάουλ.. Αμφιβάλω (τι αμφιβαλω δηλαδή, ειμαι απολυτως σίγουρος ότι και αν γραψεις) ότι δεν έκανες καν τον κοπο να διαβαζεις τι γραφει. Ορισμένοι ρε παιδια κάνετε χειρότερα και απο αν δουλεύατε στην apple. Μετα διαμαρτύρεσαι όταν σου επιτιθονται και σε λενε fanboy..

Κάποιος που δουλεύει στην apple ποτε δεν θα έφερνε σαν επιχειρήμα το παραπάνω.

Τι λέει: Ότι το android είναι ποιο κλειστό απο αλλα 8 λειτουργικά. Το ios δεν τολμά καν να το συμπεριλάβει στη σύγκρισή. Να το εξηγήσω διαφορετικά. Αν βαθμολογισουμε απο το 0 εως το 100 το ποσο ανοικτό είναι ένα λειτουργικό, (με 0 το τελείως κλειστό ) , υπάρχουν αλλα 7 ποιο ανοιχτά απο το android. Πχ αν το android παίρνει 80, υπάρχουν αλλα που περνούν πχ 81 , 85 εως 100.

Σε αυτή την κλίμακα το ios ξέρεις που βρίσκεται? Στο 0 ΜΗΔΕΝ, στο γραφω και αλλιώς αν δεν το κατάλαβες. Ούτε καν στο 1... Και το επικαλείσαι τώρα αυτό, για να απαντήσεις στο φιλο παραπάνω που γραψει για το ποσο ανοιχτό _είναι το android σε σχεση με το ios.

Αλλα ασε τη θεωρια. Στην πραξη στο android παιρνεις τον source code, αλλάζεις ότι γουσταρεις, το κανεις ,compile, και έχεις κομενο και ραμενο στα μετρας σου το προσωπικό σου λειτουργικό σύστημά.

Παμε τώρα στο ios: Ένας χρηστιανος, σούπερ haker ομολογουμένως, έφαγε τη ζωη του να ψαχνει ανάμεσα σε 100αδες εκατομμύρια 0 και 1 με reverse enginiaring μπας και καταφέρει να προσθέσει ένα bluetooth. (Για την ακρίβειά ψαχνανε 10δες χακερ, μονο ένας τα καταφερε). Φυσικά δε δούλευε πολυ καλα, γιατί αμα δεν έχεις source code, σοβαρή δουλεία δε γίνεται και σχεδόν παντα έχει και παρενέργειές το patch. Αυτοι που ξερουν, καταλαβαίνουν. Αποτέλεσμά; Βγάζει η apple μια αναβαθμιση ανύπαρκτη πχ απο 3.1 σε 3.11, pos poulos... Κατσε ξανα ψαξε στα 0 και 1, φτου και απο την αρχή. Μήνες μετα κάτι ψιλοκαταφερε, ξανα τα ιδία η apple, και φυσικά δεν το ξανα επιχείρησε ξανα.. Το ίδιο ισχύει για πολλά αλλα patch στο ios, γι αυτό ακριβώς γράφεις θέλω την συσκευή μου παρθένα..

Αμα δε βλέπεις τι διάφορα τι να πω... Rest my case...

 

Γιατί βιαζεσαι; Με είδες να σχολιάζω το κείμενο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί βιαζεσαι; Με είδες να σχολιάζω το κείμενο;

Το θεμα δεν είναι να σχολιασεις το κείμενο. Η άποψη σου μου θυμίζει την παροιμία, είπε ο γάιδαρος τον πετεινό κεφαλα, το να σχολιάζουν χρήστες ios, το ποσο κλειστό είναι το android!! Στην κυριολεξία για γελια είναι αυτό. Οκ γουστα αλλα υπάρχουν ορια.

Η προσωπική μου γνώμη μάλιστα, είναι ότι ευτυχώς δεν είναι εντελώς ανοιχτό, γιατί θα είχε την τύχη των περισσότερων απο οσα αναφέρει εκεί, και ευτυχώς δεν είναι πολυ ποιο κλειστό. Προσωπικά θα το ήθελα λίγο ποιο κλειστό, πχ στην επιλογή των εφαρμογών. Να μην μπαίνουν στο store, αν δεν πληρούν συγκεκριμενες προδιαγραφές τύπου apple store. Ας την βαζεις απο αλλο store, όχι απο android store. Θα λυσει το 99% των πρόβληματων. Αλλα όχι ακόμα ποιο κλειστό.

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το θεμα δεν είναι να σχολιασεις το κείμενο. Η άποψη σου μου θυμίζει την παροιμία, είπε ο γάιδαρος τον πετεινό κεφαλα, το να σχολιάζουν χρήστες ios, το ποσο κλειστό είναι το android!! Στην κυριολεξία για γελια είναι αυτό. Οκ γουστα αλλα υπάρχουν ορια.

Η προσωπική μου γνώμη μάλιστα, είναι ότι ευτυχώς δεν είναι εντελώς ανοιχτό, γιατί θα είχε την τύχη των περισσότερων απο οσα αναφέρει εκεί, και ευτυχώς δεν είναι πολυ ποιο κλειστό. Προσωπικά θα το ήθελα λίγο ποιο κλειστό, πχ στην επιλογή των εφαρμογών. Να μην μπαίνουν στο store, αν δεν πληρούν συγκεκριμενες προδιαγραφές τύπου apple store. Ας την βαζεις απο αλλο store, όχι απο android store. Θα λυσει το 99% των πρόβληματων. Αλλα όχι ακόμα ποιο κλειστό.

 

android.png

 

Δεν χρειάζεται να συμφωνήσω ή να διαφωνησω με ένα άρθρο για να το βρω ενδιαφέρον. Δεν υπάρχει κανένα όριο στα γούστα δεδομένου πως μιλάμε για gadgets! Εξάλλου αφού το iOS είναι τόσο κλειστό όσο λες, τι σε πείραξε το άρθρο απο τη στιγμή που συγκρίνει το Android με αλλα ΑΝΟΙΚΤΑ λογισμικα?

 

Έχω και αλλα αν θες:

 

http://www.bgr.com/2011/12/14/more-than-1-million-stolen-from-android-users-in-2011-mobile-threats-to-increase-in-2012/

 

http://mashable.com/2011/12/14/developers-prefer-ios/

 

http://www.redmondpie.com/lookout-security-android-malware-has-doubled-in-six-months/

 

http://techcrunch.com/2011/12/13/battle-of-the-browsers-ios-5s-browser-is-still-slightly-better-than-androids-says-sencha/

 

Όλα είναι άρθρα που ξεχωρίζω κατα τη διάρκεια της ημέρας και τα σκαλιζω το βράδυ όταν ξεραινομαι στο κρεβάτι. Και μιας και συζητάμε εδώ κάτι σχετικό, θεωρώ χρήσιμο να τα μοιραστώ. Τόσο απλό. Το αν συμφωνούμε ή όχι είναι άλλο θέμα.

 

 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται να συμφωνήσω ή να διαφωνησω με ένα άρθρο για να το βρω ενδιαφέρον. Δεν υπάρχει κανένα όριο στα γούστα δεδομένου πως μιλάμε για gadgets! Εξάλλου αφού το iOS είναι τόσο κλειστό όσο λες, τι σε πείραξε το άρθρο απο τη στιγμή που συγκρίνει το Android με αλλα ΑΝΟΙΚΤΑ λογισμικα?

 

Έχω και αλλα αν θες:

 

http://www.bgr.com/2011/12/14/more-than-1-million-stolen-from-android-users-in-2011-mobile-threats-to-increase-in-2012/

 

http://mashable.com/2011/12/14/developers-prefer-ios/

 

http://www.redmondpie.com/lookout-security-android-malware-has-doubled-in-six-months/

 

http://techcrunch.com/2011/12/13/battle-of-the-browsers-ios-5s-browser-is-still-slightly-better-than-androids-says-sencha/

 

Όλα είναι άρθρα που ξεχωρίζω κατα τη διάρκεια της ημέρας και τα σκαλιζω το βράδυ όταν ξεραινομαι στο κρεβάτι. Και μιας και συζητάμε εδώ κάτι σχετικό, θεωρώ χρήσιμο να τα μοιραστώ. Τόσο απλό. Το αν συμφωνούμε ή όχι είναι άλλο θέμα.

 

 

:)

Αυτά τα άρθρα που αναφέρεις, στην πλειοψηφία τους είναι στην κυριολεξία σκουπίδια. Πληρη διαστρέβλωσή της πραγματικότητας , απο συγγραφεις που έχουν λόγους να το κάνουν αυτό. Δε στέκουν απέναντί σε καμία σοβαρή συζήτησή, όπως και το προηγούμενο που ποσταρες. Ο μοναδικός λόγος ύπαρξής τους είναι για να χαίρονται οσοι έχουν κολησει ποδοσφαιρικά με την apple, και προσπαθούν να αυτοεπιβεβαιωθουν μέσα απο αυτά. Οποίος έχει πραγματικά εμπειρια και απο τις 2 πλατφόρμες, και έχει γνώσεις για να κρινει γελλαει με αυτά.

Μη κάνουμε ότι δεν καταλαβαίνουμε. Οποίος θέλει διαβαζει πίσω και βλεπει γιατί ποσταρες το προηγ link, και σε τι απαντουσες. Τώρα σφυρίζεις αδιάφορα..

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αυτά τα άρθρα που αναφέρεις, στην πλειοψηφία τους είναι στην κυριολεξία σκουπίδια. Πληρη διαστρέβλωσή της πραγματικότητας , απο συγγραφεις που έχουν λόγους να το κάνουν αυτό. Δε στέκουν απέναντί σε καμία σοβαρή συζήτησή, όπως και το προηγούμενο που ποσταρες. Ο μοναδικός λόγος ύπαρξής τους είναι για να χαίρονται οσοι έχουν κολησει ποδοσφαιρικά με την apple, και προσπαθούν να αυτοεπιβεβαιωθουν μέσα απο αυτά. Οποίος έχει πραγματικά εμπειρια και απο τις 2 πλατφόρμες, και έχει γνώσεις για να κρινει γελλαει με αυτά.

Μη κάνουμε ότι δεν καταλαβαίνουμε. Οποίος θέλει διαβαζει πίσω και βλεπει γιατί ποσταρες το προηγ link, και σε τι απαντουσες. Τώρα σφυρίζεις αδιάφορα..

 

android.png

 

Ξεφυγες και η κατάληξη θα είναι η γνωστή...

 

Δεν συνεχίζω πλέον όταν τα σχόλια γυρνάνε σε προσωπικό επίπεδο με ...ψυχολογικές προεκτάσεις. Το έχω δει το έργο συχνά τελευταία και βαριεμαι. Απλά πρόσεξε μόνο πως αυτό για το οποίο με "κατηγορεις"', το έχεις και εσύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επικαλεισαι συνεχώς link με τρομερή προκατάληψη. Δυστυχώς δεν το καταλαβαίνεις αυτό, και σου κακοφαινεται όταν στο λέει αλλος. Τα link που παραθετεις δεν είναι ο κανόνας. Είναι εξαιρετικά σπανία. Υπάρχουν 100πλασια link που υποστηρίζουν τα ακριβώς αντίθετα. Ότι περιέχουν κάποια αληθινά δεδομένα μέσα, δεν αλλάζει το πνεύμα όλων αυτων.

Ξέρεις ποσο άνετα το παραπάνω link, που ανέφερες για το κλειστό android, θα μπορούσε να έχει τίτλο "γιατί η google πετύχε εκεί που οι άλλοι απέτυχαν " , και να εξηγεί ότι, μεταξύ άλλων, η google επέλεξε μια καλη αναλογία; Και απο κάτω να γραφει τα ιδία ,και να κανει και μια σύγκρισή με το ios. Δε θα το ποσταρες ποτε αυτό το λινκ. Υπάρχει. Δε βλέπω να το γνωρίζεις όμως. Πως γίνεται και ξέρεις μονο τέτοιου τύπου λινκ;

Τι τίτλο όμως έχει; "Το ποιο κλειστό λειτουργικό σύστημά το android " Φοβερά αντικειμενικό. Θα πρέπει να εψαξες πολυ να το βρεις.

Ή το link που γραφεις για ιους στο android. Εχω διαβασει παρόμοιά. Γραφούν ολοι σε θεωρητικό επιπεδο. Για ρωτα αν κολησε κανείς ιο εδω μέσα, κατεβάζοντας απο android market. Αμα κατεβαζεις σπασμένα απο φόρουμ της πλακάς μπορεί κάποτε να σου τύχει. (Προσωπικά δεν ξέρω κανέναν ούτε και ετσι).

Τι σημασία έχουν τελικά όλα αυτά, και γιατί έχεις επιλέξει μια σειρά απο τα πλεον σπανία, εξτρεμιστικά λινκ, γραμμένα με ένα πνεύμα 100% εναντίον του android? Εδω τα έχεις τα λινκ, μπορεί καθένας να τα διαβασει και να σχηματίσει δική του άποψη για το ποιος έχει δίκιο.

Εγώ, δεν εχω φτάσει σε τέτοιο επιπεδο. Πολυ άνετα μπορεί να παω πχ σε win mobile αυριο, αν το θεωρήσω καλύτερό κάποια στιγμή, όπως ακριβώς πηγα απο iphone σε android. Δεν παντρεύτηκα το android.

Ούτε σου εχω γραψει μια λιστα με λινκ που θάβουν στην κυριολεξία το ios. Με επίσης "επιστημονικα" στοιχειά. Ξέρεις ποσο ευκολο είναι; Μια απλη αναζήτηση στο google βγάζει 100αδες.

Ολοι κρινόμαστε απο το τι γραφουμε, φυσικά και εγώ.

Αμα όμως δε σου αρέσουν οι απαντήσεις σε αυτά που γραφεις, αναρωτησου κάποτε μήπως υπάρχει η πιθανότατα να φταίει και εσι γι αυτό με τις θέσεις που παίρνεις. Έχεις σκεφτεί ποτε την πιθανότητα να έχεις άδικο σε αυτά που ισχυρίζεσαι; Δε συμφωνούν και πολοι μαζί σου.

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χρήστης του iPhone πηγαίνει με τα νερά του iPhone γιατί απλά δεν του δίνει σχεδόν καθόλου εναλλακτικές η συγκεκριμένη συσκευή

και έχει πειστεί πως έτσι είναι καλύτερα.

Ό,τι δεν μπορεί να κάνει το iPhone, έχει πειστεί πως δεν το χρειάζεται.

Ό,τι κάνει το iPhone, το κάνει με το καλύτερο τρόπο.

Ό,τι κάνει με διαφορετικό τρόπο το iPhone, αυτός ο τρόπος είναι ο καλύτερος.

Είναι μάταιο.

 

Στα έλεγα και με το Galaxy S πριν ένα χρόνο. Ήμουν στο δίλημμα που είναι τώρα ο topic starter.

Galaxy S vs iPhone 4.

Προτίμησα το Galaxy S, εννοείται πως δεν το μετάνοιωσα.

Ο μόνος χρηστικός λόγος για να πάει κάποιος στο iPhone είναι το App Store.

Ναι θέλω Instagram και δεν το έχω στο Android. Αυτό μου την σπάει. Ζω και χωρίς Instagram

και άλλα 2-3 apps, αλλά γουστάρω να τα έχω σε Android platform.

Στην καθημερινή χρήση και τα 2 κινητά τα σπάνε.

Απλά οι SuperAMOLED σε συνθήκες ηλιοφάνειας δεν παίζονται.

 

Τα υπόλοιπα τα έχω ξαναγράψει.

Όσο υπάρχουν fanboys πάντα θα ξεφεύγουν τέτοια threads.

Απλά επειδή αυτά τα threads ανοίγονται από άτομα που οσονούπω θα στάξουν τα ζεστά € τους σε κάποιο κατάστημα,

ας είμαστε πιο προσεκτικοί στο τί γράφουμε.

Είναι άλλο να παραθέτεις τί σου αρέσει εσένα και άλλο να προσπαθείς με το στανιό να πείσεις κάποιον για ο,τιδηποτε

και άλλο να φτάσεις στο σημείο να παραπληροφορείς.

Προσοχή παίδες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...