Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω προβλημα με το manual update του Chome.

Oταν παταω About Chrome για να δει αν υπαρχει νεα εκδοση και να κανει update, μου βγαζει το εξης error:

 

Update server not available error 3

 

Εχει να προτεινει καποιος καποιο fix; δοκιμασα κατι λυσεις που βρηκα στο google αλλα καμια δεν δουλεψε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αντιμετωπίζω τα εξής προβλήματα με τον chrome.

Σε αρκετές ιστοσελίδες δεν λειτουργεί το copy-paste (είτε με δεξί κλικ είτε με τις συντομεύσεις). Στις ίδιες σελίδες το firefox δουλεύει απροβλημάτιστα...

Στο yahoo, οταν πάω να κάνω ανανέωση δεν μου εμφανίζει τα νέα μηνύματα, ενώ και στο facebook όταν μπαίνω σε μία σελίδα, πρέπει να κάνω ρεφρές για να εμφανίσει όλα τα δεδομένα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως μπορώ να ορίσω στο omnibox του chrome αντί για το www.google.com να ψάχνει με την ελληνική έκδοση του .gr; Στο manage search engines η διεύθυνση του default είναι:

 

{google:baseURL}search?q=%s&{google:RLZ}{google:acceptedSuggestion}{google:originalQueryForSuggestion}{google:searchFieldtrialParameter}sourceid=chrome&ie={inputEncoding}

 

καμιά ιδέα για το ελληνικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω θα το αλλαζα ολο, και τη σαβουρα που εχει μετα το "?q%s", με αυτο

>http://www.google.gr/search?q=%s

Ετσι το εχω σε ff και opera για να αποφευγω τα urls των 500+χαρακτηρων :P

Επεξ/σία από jim_p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα αλλαζα ολο και τη σαβουρα που εχει μετα το "?q%s" αυτο με αυτο

>http://www.google.gr/search?q=%s

Ετσι το εχω σε ff και opera για να αποφευγω τα urls των 500+χαρακτηρων :P

 

ευχαριστώ πολύ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιμετωπίζω τα εξής προβλήματα με τον chrome.

Σε αρκετές ιστοσελίδες δεν λειτουργεί το copy-paste (είτε με δεξί κλικ είτε με τις συντομεύσεις). Στις ίδιες σελίδες το firefox δουλεύει απροβλημάτιστα...

Στο yahoo, οταν πάω να κάνω ανανέωση δεν μου εμφανίζει τα νέα μηνύματα, ενώ και στο facebook όταν μπαίνω σε μία σελίδα, πρέπει να κάνω ρεφρές για να εμφανίσει όλα τα δεδομένα...

Για το θέμα των ανανεώσεων, δοκίμασε να καθαρίσεις την cache.

 

http://www.guidingte...-google-chrome/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας , δεν ξερω τι μπορει να φταιει και στο surfing του chrome κυριως (στο f.fox λιγοτερο) ο υπολογιστης αργει (σαν να κολλαει ) στο scrolling των σελιδων.

ειναι ενα λαπτοπ με 2πυρηνο στα 2,2, 4ram ddr3, 4650gpu, -- οσο πιο βαρια ειναι η σελιδα τοσο πιο πολυ δυσκολευεται.

Να τονισω οτι παλιοτερα ηταν μια χαρα ολα.

 

Μηπως μου εχει ξεφυγει κατι στα εγκατεστημενα βοηθητικα του chrome ή μηπως καποια νεα εκδοση ειναι προβληματικη? στον υπολογιστη εγινε φορματ προσφατα , τρεχει win7 64bit ultimate

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανε το εξης:

 

στο shortcut του Chrome βαλε τις εξης παραμετρους:

--blacklist-accelerated-compositing --blacklist-webgl --disable-accelerated-2d-canvas --disable-accelerated-compositing --disable-accelerated-layers

 

οποτε το shortcut θα ειναι καπως ετσι:

"C:\xxxxfoldersxxxx\chrome.exe" --blacklist-accelerated-compositing --blacklist-webgl --disable-accelerated-2d-canvas --disable-accelerated-compositing --disable-accelerated-layers

 

Tρεξε τον Chrome με αυτο το shortcut και δες αν λυθηκε το προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανε το εξης:

 

στο shortcut του Chrome βαλε τις εξης παραμετρους:

--blacklist-accelerated-compositing --blacklist-webgl --disable-accelerated-2d-canvas --disable-accelerated-compositing --disable-accelerated-layers

 

οποτε το shortcut θα ειναι καπως ετσι:

"C:\xxxxfoldersxxxx\chrome.exe" --blacklist-accelerated-compositing --blacklist-webgl --disable-accelerated-2d-canvas --disable-accelerated-compositing --disable-accelerated-layers

 

Tρεξε τον Chrome με αυτο το shortcut και δες αν λυθηκε το προβλημα.

 

φιλε μου προσπάθησα να βαλω το μήνυμα αυτο και μου βγαζει τα εξης..

post-231295-0-67705600-1346510932_thumb.jpg

post-231295-0-81498500-1346510944_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

έχω το εξής πρόβλημα με τον chrome στο καινούργιο PC.

έχω καμια 10αριά TAB ανοιχτά και κάθε φορά κάποια από αυτά δεν είναι σε όλη την οθόνη αλλά έχουν μαζέψει στην πάνω αριστερή μεριά και κάποιες φορες πάνε στο αριστερό μισό...

τον ξαναπέρασα και από την αρχή αλλα δεν άλλαξε κάτι.

καμια ιδέα?

 

EDIT: ορίστε και μια φωτογραφία post-129675-0-73265900-1346672699_thumb.png

Επεξ/σία από shadowmann
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον εχω σοβαρο προβλημα.Μου εχει σπασει τα νευρα.Χθες το βραδυ μου εβγαλε μηνυμα οτι το Shockwave flash plug-in σταματησε να λειτουργει και μετα δεν μου ανοιγε σωστα καποιες σελιδες.Ειδα ομως οτι σε incognito mode μου ανοιγε ολες τις σελιδες κανονικα.Εδω περα αν και μου ανοιγε την ιστοσελιδα σωστα,δεν μπορουσα να πληκτρολογησω το μηνυμα αρα ειμαι παλι απο incognito mode.Κοιταξτε και τις φωτογραφιες για να καταλαβετε τι εννοω.

post-219186-0-33255200-1346751881_thumb.png

post-219186-0-83559900-1346751917_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον εχω σοβαρο προβλημα.Μου εχει σπασει τα νευρα.Χθες το βραδυ μου εβγαλε μηνυμα οτι το Shockwave flash plug-in σταματησε να λειτουργει και μετα δεν μου ανοιγε σωστα καποιες σελιδες.Ειδα ομως οτι σε incognito mode μου ανοιγε ολες τις σελιδες κανονικα.Εδω περα αν και μου ανοιγε την ιστοσελιδα σωστα,δεν μπορουσα να πληκτρολογησω το μηνυμα αρα ειμαι παλι απο incognito mode.Κοιταξτε και τις φωτογραφιες για να καταλαβετε τι εννοω.

 

http://support.google.com/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95537

 

Κάνε ότι λέει εδώ, με την διαφορά ότι θα τα επιλέξεις όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...