Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

βαλε Firefox.

 

 

 

Εσύ εισαι της Φιλοσοφιας Ποναει Κεφαλι Κοψει Κεφαλι ε? λολ Ειμαι Σιγουρος Οτι Δεν Σου πηρε Ωρα να το Σκεφτεις αυτη την απαντηση. Η Σκεψη θέλει ικανοτητα για καποιες νοητικες διεργασιες αλλωστε ... :)

 

 

Υπάρχει καποια σοβαρη απαντηση για το θεμα που ρωτησα πιο πανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

η απαντηση μου ειναι απολυτως σοβαρη για ερωτηση που ζηταει "οριστικη" λυση.

 

υγ. οι προσωπικες επιθεσεις να σταματησουν σε παρακαλω πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαράδεκτα πράγματα.

 

Το προβλημα με τον Flash Συνεχίζεται εδώ και καιρό και με αναγκάζει να απενεργοποιώ την πρώτη επιλογή (όταν αλλάζει) απο εδώ chrome://plugins/ για να λειτουργέι καλά και να μη βγάζει B.S.O.D .

 

Καποια οριστικη Λυση υπαρχει?

 

Να τα παρω με τη σειρα για να ξεκαθαρισουν καποια πραγματα και για να βρεθει μια οριστικη λυση.

 

- Το bsod οφειλεται, κατα πασα πιθανοτητα, στο προβληματικο hardware acceleration του flash. Δεν του αρεσει η καρτα σου, o driver της ή οτιδηποτε αλλο γιαυτο πεταει bsod. Απενεργοποιησε το: δεξι κλικ σε ενα φλασακι > settings > πρωτη καρτελα > [ ] enable hardware acceleration (το ξετικαρεις).

 

- Ο chrome (μονο) ερχεται με flash δικο του, προεγκατεστημενο. Αν στο συστημα σου υπαρχει εγκατεστημενο και το κανονικο flash για τους υπολοιπους browsers (πλην ie), ο chrome εχει αμεσως 2 plugins να του παρεχουν τη λειτουργια του flash.

Και επειδη κανενας browser δεν ειναι αρκετα εξυπνος να επιλεξει μεταξυ 2 "ιδιων"* plugins το ενα, φορτωνει και τα 2 μαζι, εκτελει την ταδε λειτουργια και με τα 2 μαζι και τα αποτελεσματα δεν ειναι τα αναμενομενα. Γιαυτο τον αναγκαζεις να χρησιμοποιει το ενα απο τα 2, απενεργοποιοντας το αλλο.

Ή αν εισαι μονο με chrome, μπορεις να βγαλεις το flash εντελως και να μεινεις με το προεγκατεσημενο του.

 

Θεϊκη ατακα μιας φιλης μου που ειχε το παραπανω προβλημα: "Απο τοτε που εβαλα το καινουριο (chrome/flash/whatever), δεν μου δειχνει τις κοτες στη φαρμα! Και αναγκαζομαι και μπαινω με ie για να τις βλεπω!"

 

* "Ιδια" plugins = αυτα που παρεχουν στον browser την ιδια λειτουργια, ακομα και αν δεν ειναι flash, πχ vlc plugin και wmp plugin, foxit και acrobat reader plugin για τα pdf κλπ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

έχω το εξής πρόβλημα με τον chrome στο καινούργιο PC.

έχω καμια 10αριά TAB ανοιχτά και κάθε φορά κάποια από αυτά δεν είναι σε όλη την οθόνη αλλά έχουν μαζέψει στην πάνω αριστερή μεριά και κάποιες φορες πάνε στο αριστερό μισό...

τον ξαναπέρασα και από την αρχή αλλα δεν άλλαξε κάτι.

καμια ιδέα?

 

EDIT: ορίστε και μια φωτογραφία post-129675-0-73265900-1346672699_thumb.png

 

μετά την αναβάθμιση επιτέλους διορθώθηκε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά καλησπέρα

 

έχω το εξής πρόβλημα με το chrome: ανοίγω 3-4 σελίδες μαζί, μία κολλάει στο loading και ενώ οι υπόλοιπες έχουν φορτώσει κανονικά, όταν πατάω τις καρτέλες τους οι σελίδες εμφανίζονται αλλά έχουν κολλήσει, πχ στο contra.gr ανοίγω σε καρτέλες τα links που έχει για το news247 και το cosmo.gr και ενώ φορτώνουν όλες κανονικά μία θα κολλήσει και θα κολλήσουν και οι υπόλοιπες.

 

δεν ξέρω αν κάποιος είχε παρόμοιο πρόβλημα και το έχετε λύσει, αλλά θα εκτιμούσα πολύ μια απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά καλησπέρα

 

έχω το εξής πρόβλημα με το chrome: ανοίγω 3-4 σελίδες μαζί, μία κολλάει στο loading και ενώ οι υπόλοιπες έχουν φορτώσει κανονικά, όταν πατάω τις καρτέλες τους οι σελίδες εμφανίζονται αλλά έχουν κολλήσει, πχ στο contra.gr ανοίγω σε καρτέλες τα links που έχει για το news247 και το cosmo.gr και ενώ φορτώνουν όλες κανονικά μία θα κολλήσει και θα κολλήσουν και οι υπόλοιπες.

 

δεν ξέρω αν κάποιος είχε παρόμοιο πρόβλημα και το έχετε λύσει, αλλά θα εκτιμούσα πολύ μια απάντηση.

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του chrome και εκεί που λέει χρήστες επέλεξε προσθήκη. Δημιούργησε ένα καινούριο χρήστη και δες άμα έτσι λύθηκε το πρόβλημα. Μπορείς να αλλάζεις τον χρήστη πατώντας πάνω αριστερά στο εικονίδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε στις ρυθμίσεις του chrome και εκεί που λέει χρήστες επέλεξε προσθήκη. Δημιούργησε ένα καινούριο χρήστη και δες άμα έτσι λύθηκε το πρόβλημα. Μπορείς να αλλάζεις τον χρήστη πατώντας πάνω αριστερά στο εικονίδιο.

 

 

Το έλυσα το πρόβλημα πριν διαβάσω την απάντησή σου, απενεργοποίησα δυο επεκτάσεις που μάλλον προκαλούσαν το πρόβλημα. Θα παρακολουθήσω την απόδοση του chrome αυτές τις μέρες και ελπίζω να μην χρειαστεί να δοκιμάσω την συμβουλή σου. Όπως και να έχει σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα πρόβλημα με τα update του chrome. Τις τελευταίες 2 φορές που βγήκε update του chrome, ο browser έκανε restart μόνος του. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το εμποδίσω? Παλιότερα αν δεν έκλεινα εγώ τον browser δεν πέρναγε τα updates.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γίνετε να το απεγκαταστήσω! Έκανα επανεκκίνηση γιατί μου έλεγε κλείστε όλα τα προγράμματα και μόλις το άνοιξα μου έλεγε πάλι το ίδιο γιατί πατάω κατάργηση και μου βγαίνει ο google chrome! Πάτησα κάτι στο tune up μου και τώρα δεν φαίνετε ο Google chrome καν στη λίστα. Αλλά και αν το βρω πάλι το παραπάνω πρόβλημα (κλείστε όλα τα προγράμματα ενώ είναι κλειστά και μετράει την απεγκατάσταση) θα μου βγάλει. Αλλά τι γίνετε; Πώς θα το ξανά εμφανίσω στη λίστα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...