Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπέρα παιδιά! το πρόβλημά μου είναι οτι όταν ανοίγω τον google chrome μου εμφανίζει πάντα το μήνυμα "δεν ειναι δυνατη η αναγνωση των προτιμησεων σας..." έχει να προτίνει κανείς κάποια λύση?

ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε βοήθεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα παιδιά! το πρόβλημά μου είναι οτι όταν ανοίγω τον google chrome μου εμφανίζει πάντα το μήνυμα "δεν ειναι δυνατη η αναγνωση των προτιμησεων σας..." έχει να προτίνει κανείς κάποια λύση?

ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε βοήθεια!

Δημιούργησε ένα καινούριο προφίλ και λογικά θα λυθεί το πρόβλημα. Δες την προηγούμενη σελίδα του θέματος την απάντηση μου για το πως θα το κάνεις αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις τελευταιες μερες παρατηρω το εξης φαινομενο:

Οταν ανοιγω πολλες καρτελες μαζι και κανω κλικ στη μια εμφανιζετε το περιεχομενο της προηγουμενης που ειχα ανοιχτη,αν και στη καρτελα επανω γραφει τη σωστη ονομασια..

 

Καμια ιδεα τι γινετε;Να διορθωσω κατι ισως;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις τελευταιες μερες παρατηρω το εξης φαινομενο:

Οταν ανοιγω πολλες καρτελες μαζι και κανω κλικ στη μια εμφανιζετε το περιεχομενο της προηγουμενης που ειχα ανοιχτη,αν και στη καρτελα επανω γραφει τη σωστη ονομασια..

 

Καμια ιδεα τι γινετε;Να διορθωσω κατι ισως;;;

 

Δοκίμασε να κάνεις ένα καθαρισμό εργαλεία > εκκαθάριση δεδομένων περιήγησης . Προσοχή θα διαγράφει το ιστορικό και οι αποθηκευμένοι κωδικοί αν το επιλέξεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα το εκανα προχθες.Καθαρισα ιστορικο,cookies κλπ κλπ...

Χθες και σημερα το ξανακανει.

Απλα γινετε σε 5+ καρτελες που ειναι ανοιχτες ταυτοχρονα και τις ενναλλασω γρηγορα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά και καλώς σας βρήκα!!

 

Από χτες έχω πρόβλημα με το chrome. Με το που το ανοίγω,μου δείχνει μια γαλάζια οθόνη και τίποτα άλλο!! Ότι k να πατήσω,ότι k να κάνω απλά αυτό είναι κολλημένο στην μπλε οθόνη!! Αν πατήσω να ανοίξω άλλη σελίδα,θα ανοίξει k αυτή με μπλε οθόνη k δεν θα κάνει τίποτα! Το έχω απεγκαταστήσει k ξαναεγκαταστήσει πολλές φορές...αλλά δεν!! frown.gif

Έκανα έλεγχο για ιούς...τίποτα!! Έκανα έλεγχο με το antimalware,βρήκε 3-4 πραγματάκια,τα έβγαλε αλλά επίσης τίποτα!!

Αυτό έγινε εχτές ξαφνικά όταν έκανα εγκατάσταση ένα πρόγραμμα(pro tools 10) και κάποια plug-ins του! Ξαναέβγαλα ένα-ένα τα plug-ins...τίποτα...ξαναέβγαλα το πρόγραμμα τίποτα(όταν έβαλα το πρόγραμμα λειτουργούσε μετά από κάποια ώρα όμως καπούτ)!! Έχω φρικάρει γιατί εκτός από το ότι τον γουστάρω τον chrome,έχω μέσα όλους τους κωδικούς από τις σελίδες! frown.gif

 

Δεν ξέρω τι άλλο να δοκιμάσω,ότι πίστευα ότι μπορούσε να φταίει το δοκίμασα! Αν έχετε καμιά ιδέα,please βοηθήστε!!

Θα μπορούσα να ανεβάσω και μια φωτογραφία(αν βοηθάει κάπου) αλλά δεν ξέρω πως.

 

Ευχαριστώ πολύ εκ τον προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα το εκανα προχθες.Καθαρισα ιστορικο,cookies κλπ κλπ...

Χθες και σημερα το ξανακανει.

Απλα γινετε σε 5+ καρτελες που ειναι ανοιχτες ταυτοχρονα και τις ενναλλασω γρηγορα...

 

Για κλείσε το hardware accelaration στον flash player δεξί κλικ σε ένα video στο youtube στην καρτέλα settings ξετικαρεις την επιλογή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για κλείσε το hardware accelaration στον flash player δεξί κλικ σε ένα video στο youtube στην καρτέλα settings ξετικαρεις την επιλογή

 

Το εκανα.Εκανα και ενα restart τον chrome και so far so good.... :-)

Thanks!!!

-----------------------------------------

 

Edit:Τελικα το προβλημα παραμενει αλλα παρατηρειται τουλαχιστον μονο οταν παιζω παιχνιδι και ανοιγω πολλες καρτελες....

Επεξ/σία από mary1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hello, εχω ενα προβλημα με το google chrome ,

1.εχει γινει πολυ αργός

2.Μενου settings δεν ανοίγει (λήξη χρόνου )

3.δεν μπορεί να συνδεθεί οταν πατάω την συντόμευση του.

 

Ενω που τα αλλα browsers τρέχουν γρήγορα .

Είχα καθαρίσει το ιστορικό , Internet files , έκανα ξανά την εγκατάσταση , τελικά τίποτα .

 

Το πρόβλημα πιθανών έχει συμβεί λόγου πάρα πολύ συχνών επισκέψεων των sites στοιχήματος , fb ,και παιχνιδιών του internet.(Λόγου πολλών χρηστών που το χρησιμοποιούν ).

 

Ξέρει κάποιος πως να το φτιάξω; ( Exω windows 7)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hello, εχω ενα προβλημα με το google chrome ,

1.εχει γινει πολυ αργός

2.Μενου settings δεν ανοίγει (λήξη χρόνου )

3.δεν μπορεί να συνδεθεί οταν πατάω την συντόμευση του.

 

Ενω που τα αλλα browsers τρέχουν γρήγορα .

Είχα καθαρίσει το ιστορικό , Internet files , έκανα ξανά την εγκατάσταση , τελικά τίποτα .

 

Το πρόβλημα πιθανών έχει συμβεί λόγου πάρα πολύ συχνών επισκέψεων των sites στοιχήματος , fb ,και παιχνιδιών του internet.(Λόγου πολλών χρηστών που το χρησιμοποιούν ).

 

Ξέρει κάποιος πως να το φτιάξω; ( Exω windows 7)

Πρώτα τρέξε αυτό το εργαλείο και πάτα delete.

 

http://www.softpedia.com/get/Antivirus/Removal-Tools/AdwCleaner.shtml

 

Μετά κατέβασε το revo uninstaller free, κάνε uninstall τον chrome και σβήσε όλα τα υπολείμματα που άφησε πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα θεματάκι με τον Chrome! Όταν πατάω το αστεράκι για αποθήκευση bookmark αντί να οδηγηθεί στην γραμμή σελιδοδεικτών όπως τόσα χρόνια οδηγείτε στον πρώτο υποφάκελο του φακέλου "Άλλοι σελιδοδείκτες". Και είναι αρκετά σπαστικό να αλλάζεις την διαδρομή κάθε φορά. Υπόψιν είμαι logged in και synchronized συνεχώς. Καμιά ιδέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παρατηρησει πως απλα κραταει τη τελευταια σου επιλογη.Δλδ που αποθηκευσες τον τελευταιο σελιδοδεικτη,εκει θα πεταξει και τους υπολοιπους...

Δεν ειμαι σιγουρη ομως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...