Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

φτιαχτηκε το προβλημα.τελικα απλο ηταν.χιλια ευχαριστω :-D

 

Παρακαλώ :-)

 

έχω το εξής πρόβλημα με τον chrome στο καινούργιο PC.

έχω καμια 10αριά TAB ανοιχτά και κάθε φορά κάποια από αυτά δεν είναι σε όλη την οθόνη αλλά έχουν μαζέψει στην πάνω αριστερή μεριά και κάποιες φορες πάνε στο αριστερό μισό...

τον ξαναπέρασα και από την αρχή αλλα δεν άλλαξε κάτι.

καμια ιδέα?

 

EDIT: ορίστε και μια φωτογραφία

 

Γράψε πάνω στη μπάρα

 

>
chrome://flags

 

και μετά βάλε στο disabled το GPU compositing on all pages και το Disable accelerated 2D canvas καντο enabled

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τώρα τελευταία στον Google Chrome, όταν πατάω ένα αποτέλεσμα αναζήτησης google, η σελίδα ανοίγει σε νέα καρτέλα ενώ παλιά άνοιγε στην ίδια. Πώς γίνεται να ανοίγει πάλι στην ίδια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα πρόβλημα με το Google Chrome. Κάποιες φορές, σε ιστοσελίδες μου βγάζει αυτό το πράγμα.

 

Είναι σπαστικό, κάνω συνεχώς Refresh περιμένοντας να δω πότε θα εμφανίσει τη σελίδα. Ξέρετε γιατί συμβαίνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να βαλεις αυτη την "προσθηκη"

http://www.interoperabilitybridges.com/windows-media-player-firefox-plugin-download

 

Μην κοιτας που λεει firefox, ειναι κοινο για ολους τους browsers εκτος απο τον ie.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παλι μου λεει οτι δεν εχω κανει εγκατασταση ...και οτι θελει να εγκαταστησω την προσθηκη

 

εκανα κατι αλλο

το γαφω γιατι μπορει να φανε χρησιμο και σε αλλους...κατεβασα την εφαρμογη...ανοιξα τον google chrome και πηγα εργαλεια->επεκτασεις

και τραβηξα απο τις ληψεις το αρχειο στην σελιδα με τις επεκτασεις εκανα restart και τωρα ολα ειναι οκ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσπαθω να ακουσω σταθμους μεσω google chrome και μου λεει πως πρεπει να εγκαταστησω μια προσθηκη το κανω και παλι τα ιδια...τι να κανω ?

Κατέβασε από εδώ http://support.googl...el&answer=95697 το αρχείο wmpChrome.crx , μετά με το ποντίκι μετέφερέ το στην σελίδα των επεκτάσεων του chrome.

Με πρόλαβες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξαφνικά άλλαξε η γραμματοσειρά που χρησιμοποιεί το Google όταν το βλέπω μέσω του Chrome...

 

Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να επαναφέρω την κανονική γραμματοσειρά;

 

Ευχαριστώ πολύ. :)

Επεξ/σία από Kosmas70
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις ρυθμίσεις του chrome, πατάς εμφάνιση σύνθετων ρυθμίσεων & πας στη κατηγορία περιεχόμενο ιστού. Εκεί έχει την προσαρμογή γραμματοσειρών.

Και κρύψε & κάτι από τις φωτό βρε παιδί μου...

 

Πάντως η γραμματοσειρά δε μου φαίνεται διαφορετική. Ίσως άλλαξες το ζουμ. Δοκίμασε με ctrl+, ctrl- & ctrl0.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα αργεί (σχεδόν καθόλου) την πρώτη φορά να μου ανοίξει την αρχική σελίδα ενώ την έχω ορίσει στις ρυθμίσεις (google.gr), φανταστείτε παιδιά να έβαζα καμιά bing??? :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεται κάπως να μην κρατάει καθόλου ιστορικό και να μην μου το εμφανίζει όταν πάω να πληκτρολογήσω μία σελίδα ; Ακόμα και το ιστορικό να σβήσω όταν πληκτρολογώ μία σελίδα που έχω επισκεφθεί μου τη βγάζει από κάτω.. Ή εγώ είμαι στραβός ή αυτοί το έχουν κρύψει καλά ή δεν υπάρχει καν συγκεκριμένη ρύθμιση απορρήτου .

 

Υπάρχει θέμα εδώ αλλά λύση όχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαράδεκτα πράγματα.

 

Το προβλημα με τον Flash Συνεχίζεται εδώ και καιρό και με αναγκάζει να απενεργοποιώ την πρώτη επιλογή (όταν αλλάζει) απο εδώ chrome://plugins/ για να λειτουργέι καλά και να μη βγάζει B.S.O.D .

 

Καποια οριστικη Λυση υπαρχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά στο chrome έχω το click & clean και από χθες το βράδυ έχει πάψει να κάνει αυτόματο καθαρισμό του ιστορικού και των υπολοίπων που κρατά στη μνήμη του. Καμιά ιδέα πως να το επαναφέρω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποια οριστικη Λυση υπαρχει?

 

βαλε Firefox.

 

κατι αλλο.

στον Chrome υπαρχει τροπος να αυξησω την ταχυτητα του page scrolling, χωρις την χρηση addon?

στο Firefox μπορεις να το κανεις αυτο μεσω του about:config, υπαρχει κατι αντιστοιχο για τον Chrome?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...