Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τις τελευταιες μερες παρατηρω το εξης φαινομενο:

Οταν ανοιγω πολλες καρτελες μαζι και κανω κλικ στη μια εμφανιζετε το περιεχομενο της προηγουμενης που ειχα ανοιχτη,αν και στη καρτελα επανω γραφει τη σωστη ονομασια..

 

Καμια ιδεα τι γινετε;Να διορθωσω κατι ισως;;;

 

γνωστο προβλημα της αρχιτεκτονικης του Chrome.

δοκιμασε να κανεις disable το hardware acceleration του Chrome.

επισης βαλε ενα ssd δισκο η τρεξε την cache του σε μια ramdrive για να βελτιωθει η αποκριση του. αυτο ισχυει και για τον firefox.

 

Για το δικό μου πρόβλημα καμία βοήθεια...??

 

κανε reset to profile toy:

http://evansims.com/6425/resetting-your-chrome-user-profile/

 

και μετα επανεγκατασταση.

 

τελος ψαξε το πισι για ιους και malware με καποιο καλο free antivirus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παιδιά εμένα από χθες μου κάνει το εξής.

Όπου και να προσπαθήσω να μπω αρχικά μου φορτώνει την σελίδα για περίπου 1 δευτερόλεπτο και μετά με μεταφέρει σε κενή καρτέλα.Και να πατήσω νέα διεύθυνση θα με βγάλει πάλι σε κενή καρτέλα.

Καθάρισα ιστορικό, έκανα επανεκινήσεις αλλά τίποτα.Κάποια λύση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά εμένα από χθες μου κάνει το εξής.

Όπου και να προσπαθήσω να μπω αρχικά μου φορτώνει την σελίδα για περίπου 1 δευτερόλεπτο και μετά με μεταφέρει σε κενή καρτέλα.Και να πατήσω νέα διεύθυνση θα με βγάλει πάλι σε κενή καρτέλα.

Καθάρισα ιστορικό, έκανα επανεκινήσεις αλλά τίποτα.Κάποια λύση;

Απεγκατάσταση με revouninstaller και μετά ξανά εγκατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παρατηρησει πως απλα κραταει τη τελευταια σου επιλογη.Δλδ που αποθηκευσες τον τελευταιο σελιδοδεικτη,εκει θα πεταξει και τους υπολοιπους...

Δεν ειμαι σιγουρη ομως...

 

Και σε εμένα αυτό έκανε μέχρι πρόσφατα!Μέχρι που αυτοβούλως αποφάσισε που θα αποθηκεύει!!!Δεν ξέρω...Δεν μου έχει ξανατύχει. Και με απεγκατάσταση - εγκατάσταση το ίδιο ακριβώς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απεγκατάσταση με revouninstaller και μετά ξανά εγκατάσταση.

Και για να μην τα χάσουμε όλα πως αποθηκεύονται οι σελιδοδείκτες μας πριν την απεγκατάσταση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για να μην τα χάσουμε όλα πως αποθηκεύονται οι σελιδοδείκτες μας πριν την απεγκατάσταση;

Απλά κανείς sign in στον chrome με ένα gmail account και μετά synchronise.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά πωε θα το κάνω αυτό αφού μέσω του chrome δεν μπορώ να κάνω sign in(μόλις πάω να μπω με βγάζει σε κενή καρτέλα).Τώρα μπαίνω από mozilla.

 

EDIT

Τελικά το πρόβλημα διορθώθηκε αν και δεν κατάλαβα πως έγινε.Από τις ρυθμίσσεις του chrome πάτησα τερματισμό σε κάποιες εργασίες παρασκηνίου τον έκανα επανεκίνηση και δούλεψε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μενα οταν χρησιμοποιω τον chrome χωρις να εχω κατι αλλο ανοικτο σε μια σιγμη κολαει παγωνουν ολα και μετα βγαζει μια γκρι οθονη το ανεμιστηρακι φυσαει και δεν ανταποκρινεται ουτε στο ctrl-alt-delete για αρκετη ωρα οποτε αναγκαστηκα να το κλεισω απο το διακοπτη του λαπτοπ, το απεγκατεστησα με τη μια μετα απο αυτο, χρησιμοποιω windows 7 home premium 32bit

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να μην μπαινεις σε σελιδες με flash και γενικα με πολυ σαβουρα αν δεν εχεις adblock και flashblock περασμενα.

Επεξ/σία από jim_p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μενα οταν χρησιμοποιω τον chrome χωρις να εχω κατι αλλο ανοικτο σε μια σιγμη κολαει παγωνουν ολα και μετα βγαζει μια γκρι οθονη το ανεμιστηρακι φυσαει και δεν ανταποκρινεται ουτε στο ctrl-alt-delete για αρκετη ωρα οποτε αναγκαστηκα να το κλεισω απο το διακοπτη του λαπτοπ, το απεγκατεστησα με τη μια μετα απο αυτο, χρησιμοποιω windows 7 home premium 32bit

Είσαι καθαρός από spyware και ιούς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι καθαρός από spyware και ιούς;

 

Ναι απο ιους δεν εχει τιποτα, γιατι τα περασα μολις χθες τα windows 7 με καθαρη εγκατασταση, παλαιοτερα στα vista τα οποια ηταν προεγκατεστημενα στο λαπτοπ δουλευα το chrome χωρις κανενα προβλημα,

 

Να μην μπαινεις σε σελιδες με flash και γενικα με πολυ σβουρα αν δεν εχεις adblock και flashblock περασμενα.

 

ειχε flash η σελιδα που ειχα μπει, αρα δοκιμαζω τα δυο αυτα plugins και θα πω τι εγινε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι απο ιους δεν εχει τιποτα, γιατι τα περασα μολις χθες τα windows 7 με καθαρη εγκατασταση, παλαιοτερα στα vista τα οποια ηταν προεγκατεστημενα στο λαπτοπ δουλευα το chrome χωρις κανενα προβλημα,

 

 

 

ειχε flash η σελιδα που ειχα μπει, αρα δοκιμαζω τα δυο αυτα plugins και θα πω τι εγινε

Δοκίμασε αυτή τη διαδικασία όπως περιγράφεται στο link για να απενεργοποιήσεις τον ενσωματωμένο flash player του chrome και εγκατέστησε μια νεότερη έκδοση από εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια στην διαχειριση εργασιων,στην καρτελα διεργασιες μου εμφανιζει 4ρεις με ονομα chrome.exe*32 και στην στηλη μνημη πως χρησιμοποιουν 75.000Κ 65.000Κ 65.000Κ 8.000Κ... :-(

Ειναι φυσιολογικο αυτο??

Στον chrome εχω ανοιχτη μονο μια καρτελα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση θέλω να χρησιμοποιήσω το Speed Dial

αλλά δεν μπορώ να το κάνω να είναι σαν και του μοζζιλα

δλδ στης ηκονες αντί να βάζω μια ηκονα να είναι Live να φαίνεται το site

στον μοζζιλα το είχα βάλει να κάνει ανανέωση κάθε ένα δευτερόλεπτο ενώ

εδώ δεν μπορώ να το κάνω μήπως γνωρίζει κάποιος να μου πει

πως μπορώ να το κάνω

έχω το FDV SpeedDial το 3d

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...